Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husar Loncin 196 - mała prędkość kosiarki z napędem

04 Maj 2018 15:38 3225 9
  • Poziom 13  
    Witajcie, jakiś czas temu kupiłem mało używaną kosiarkę z napędem Husar z silnikiem Loncin 196, ale zastanawia mnie prędkość, jest za wolna. Obroty na max. a ja idę spacerkiem. Dużo szybciej kosiłem trawnik kosiarką bez napędu. Czy da się przyspieszyć?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Być może linka zbyt słabo naciąga pasek napędem i po prostu się ślizga, ściągnij osłony paska i zobacz jak załącza się mechanizm napędu.
  • Poziom 20  
    Witam, jak jest zużyty bieżnik kół napędzających kosiarkę, to ślizgają koła po trawie i też będzie będzie wolno jechać.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam,

to niestety jest wada tych kosiarek Husara - mam niestety taką samą.
    Jak była nowa to jeździła z normalną prędkością, niestety bardzo krótko, bo już po 2 godzinach pracy rozsypała się przekładnia i serwis wymienił przekładnie na nową (na gwarancji) - po tej wymianie kosiarka jeździ wolno jak żółw. Przy próbie reklamacji naprawy stwierdzili że wszystko jest OK i tak właśnie ma jeździć! :(

Udało mi się również dowiedzieć z serwisu, że pierwsze przekładnie w tych kosiarkach były słabe i często musieli je wymieniać - podobno na inny wytrzymalszy model. Wnioskuje z tego, że jednak na taki z innym przełożeniem, co jest przyczyną zdecydowanie wolniejszej jazdy. Powinni zapewne w komplecie wymienić też koło pasowe na odpowiednio dobrane, aby utrzymać właściwą prędkość. Ale po co mieli by się pakować w dodatkowe koszty - a klient niech się męczy!

Co do "wytrzymalszych" przekładni - faktycznie, zamiast 2 godzin wytrzymała 2 lata, ale to TYLKO 2 lata! i muszę ją znowu wymienić ją już po gwarancji (przegrzebując w tej sprawie net, trafiłem na ten wątek). Dobrze, że napęd w ponad 15 letniej poprzedniej kosiarce nigdy się nie zepsuł i miałem czym dokończyć koszenie (i jakie było moje zdziwienie, że za tą starą nie mogę nadążyć)

Z innych przygód z tą kosiarką Husara:
    - po zakupie i pierwszym odpaleniu, okazało się że źle przykręcony jest silnik i nóż uderzał w bok lawety - przytarcie mam do dzisiaj ;)
    - po pierwszym powrocie z serwisu, okazało się że mocowanie przedniego koła jest skrzywione - ale jak usłyszałem, na pewno sam je pokrzywiłem
    - po wymianie przekładni przez serwis, przy drugim koszeniu jedno koło przestało być napędzane - przyczyną było złe poskręcanie napędu i kół przez serwis
    - bezcenny był też komentarz kuriera, który zabierał ją do serwisu: "to już chyba trzecia w tym tygodniu... i tak co tydzień"

Podsumowując ani sprzętu Husara, ani tym bardziej ich nieudolnego serwisu NIE POLECAM!
    Chyba że osobą, które bardziej od używania zmechanizowanego sprzętu ogrodniczego zgodnie z przeznaczeniem,
    lubią spędzać czas na jego naprawach (np. przy piwku) ;)
  • Poziom 13  
    Pasek naciągnąłem mocniej bo był luźny ale prędkość sie nie zmieniła.Właśnie wydaje mi sie że ten typ tak ma.
  • Poziom 9  
    Posiadam Hortmasza z tym silnikiem i napęd również jest wolny to chyba przypadłość wszystkich innych produkcji, widziałem jeszcze Hechty na Youtube i tak samo wolne były
  • Poziom 35  
    Rozważ zmianę przełożenia, w szczególności zmianę koła pasowego na wale silnika.
  • Poziom 9  
    Problem taki że trzeba by zmienić jeszcze pasek i nie wiadomo jak z obudową napędu
  • Poziom 13  
    Syn zaczął kosić trawe a wolne tempo napędu mu odpowiada.
  • Poziom 12  
    Moja kosiarka, jak araby z Michałowa muszę za nią prawie biegać. Jak zwolnić prędkość kosiarki?