Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Husar Loncin 196 - mała prędkość kosiarki z napędem

04 May 2018 15:38 6381 9
  • Level 13  
    Witajcie, jakiś czas temu kupiłem mało używaną kosiarkę z napędem Husar z silnikiem Loncin 196, ale zastanawia mnie prędkość, jest za wolna. Obroty na max. a ja idę spacerkiem. Dużo szybciej kosiłem trawnik kosiarką bez napędu. Czy da się przyspieszyć?
  • Level 20  
    Witam, jak jest zużyty bieżnik kół napędzających kosiarkę, to ślizgają koła po trawie i też będzie będzie wolno jechać.
  • Helpful post
    Level 12  
    Witam,

to niestety jest wada tych kosiarek Husara - mam niestety taką samą.
    Jak była nowa to jeździła z normalną prędkością, niestety bardzo krótko, bo już po 2 godzinach pracy rozsypała się przekładnia i serwis wymienił przekładnie na nową (na gwarancji) - po tej wymianie kosiarka jeździ wolno jak żółw. Przy próbie reklamacji naprawy stwierdzili że wszystko jest OK i tak właśnie ma jeździć! :(

Udało mi się również dowiedzieć z serwisu, że pierwsze przekładnie w tych kosiarkach były słabe i często musieli je wymieniać - podobno na inny wytrzymalszy model. Wnioskuje z tego, że jednak na taki z innym przełożeniem, co jest przyczyną zdecydowanie wolniejszej jazdy. Powinni zapewne w komplecie wymienić też koło pasowe na odpowiednio dobrane, aby utrzymać właściwą prędkość. Ale po co mieli by się pakować w dodatkowe koszty - a klient niech się męczy!

Co do "wytrzymalszych" przekładni - faktycznie, zamiast 2 godzin wytrzymała 2 lata, ale to TYLKO 2 lata! i muszę ją znowu wymienić ją już po gwarancji (przegrzebując w tej sprawie net, trafiłem na ten wątek). Dobrze, że napęd w ponad 15 letniej poprzedniej kosiarce nigdy się nie zepsuł i miałem czym dokończyć koszenie (i jakie było moje zdziwienie, że za tą starą nie mogę nadążyć)

Z innych przygód z tą kosiarką Husara:
    - po zakupie i pierwszym odpaleniu, okazało się że źle przykręcony jest silnik i nóż uderzał w bok lawety - przytarcie mam do dzisiaj ;)
    - po pierwszym powrocie z serwisu, okazało się że mocowanie przedniego koła jest skrzywione - ale jak usłyszałem, na pewno sam je pokrzywiłem
    - po wymianie przekładni przez serwis, przy drugim koszeniu jedno koło przestało być napędzane - przyczyną było złe poskręcanie napędu i kół przez serwis
    - bezcenny był też komentarz kuriera, który zabierał ją do serwisu: "to już chyba trzecia w tym tygodniu... i tak co tydzień"

Podsumowując ani sprzętu Husara, ani tym bardziej ich nieudolnego serwisu NIE POLECAM!
    Chyba że osobą, które bardziej od używania zmechanizowanego sprzętu ogrodniczego zgodnie z przeznaczeniem,
    lubią spędzać czas na jego naprawach (np. przy piwku) ;)
  • Level 13  
    Pasek naciągnąłem mocniej bo był luźny ale prędkość sie nie zmieniła.Właśnie wydaje mi sie że ten typ tak ma.
  • Level 10  
    Posiadam Hortmasza z tym silnikiem i napęd również jest wolny to chyba przypadłość wszystkich innych produkcji, widziałem jeszcze Hechty na Youtube i tak samo wolne były
  • Level 35  
    Rozważ zmianę przełożenia, w szczególności zmianę koła pasowego na wale silnika.
  • Level 10  
    Problem taki że trzeba by zmienić jeszcze pasek i nie wiadomo jak z obudową napędu
  • Level 13  
    Syn zaczął kosić trawe a wolne tempo napędu mu odpowiada.
  • Level 12  
    Moja kosiarka, jak araby z Michałowa muszę za nią prawie biegać. Jak zwolnić prędkość kosiarki?