Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] router TP-Link TL-WR702N jak zmienić hasło

Alienar 04 Maj 2018 16:51 570 13
  • #1 04 Maj 2018 16:51
    Alienar
    Poziom 3  

Witam,mam problem z połączeniem internetowym cały czas wyświetla się komunikat : strona wymaga logowania.Podejrzewam,że ktoś włamał mi się i ma dane logowania. Nie mogę wejść na stronę zmiany danych administratora choć mam nr IP.
    Dołączam zrzut ekranu aby pokazać jak wygląda strona po wejściu. Nie mam także wgranego oprogramowania tego routera, startuje z płytki, na której jest tylko instrukcja obsługi routera ale nie ma sterowników. Mimo to router działa i po wpisaniu danych z routera, połączenie działało kilka dni. Teraz niestety pokazuje się strona jak w załączniku. Poza tym,ze np. przez godznę mogłam korzystać z połączenia. Teraz już niestety nie. Pewnie korzysta z niego ten, który się włamał.
    Proszę o pomoc.

0 13
  • #3 04 Maj 2018 17:16
    cefaloid
    Poziom 30  

Piszesz o routerze TP-Link a zrzut obrazu to jak byk z routera Asus. Nie podłączyłeś się czasem do sieci wifi sąsiada?

0
  • #4 04 Maj 2018 17:41
    Alienar
    Poziom 3  

Wydaje mi sie ze juz zrobilam te ustawienia.sprawdze

Dodano po 9 [minuty]:

Wszystko jest ustawione prawidlowo.
    Nie,nie podlaczylam sie do nikogo.Haslo jest moje oraz moja nazwa sieci.

Dodano po 13 [minuty]:

Nie wiem czy to dotyczy problemu ale po wykonaniu diagnostyki sieci,pokazalo "protokol DHCP nie jest wlaczony dla karty sieciowej.

0
  • #6 04 Maj 2018 18:24
    Alienar
    Poziom 3  

Reset robilam na urzadzeniu 10 s.szpilka.niestety nie mam kreatora bo nie ma nigdzie sterownikow.Na plycie jest tylko instrukcja obslugi,bez sterownikow.To jakis koszmar.Siedze caly dzionek i nic.

0
  • #8 04 Maj 2018 18:31
    Alienar
    Poziom 3  

Dobrze,dziekuje bardzo- powalcze z tym i dam znac

0
  • #9 05 Maj 2018 02:18
    cefaloid
    Poziom 30  

dr.master napisał:
    Zrób reset routera do ustawień fabrycznych i skonfiguruj kreatorem na nowo.

I co to ma niby dać? Czy nie widzisz że koleżanka łączy się do kompletnie innego urządznia?

Jak byk otwierana strona to strona jakiegoś innego routera.Konkretnie routera Asus RP-N12. To tak jakby ktoś szukał powodu czemu nie może się zalogować na swoje konto w banku PKO, a na zrzucie ekranu była strona logowania https://login.aliorbank.pl
    A Ty proponowałbyś wtedy reset hasła na infolinii... Po co i co to miałoby niby dać, skoro problem to zła strona logowania banku?

To co poradziłeś zniszczyło tylko konfigurację którą teraz trzeba zrobić od zera.

Proponuję logować się na własny a nie cudzy router. Ma mieć tak wyglądającą stronę:
    router TP-Link TL-WR702N jak zmienić hasło

Teraz po zniszczeniu konfiguracji resetem trzeba wyszukać sieć wifi o nazwie takiej jak na etykiecie routera (z tplink w nazwie), połączyć się używając hasła z etykiety i otworzyć stronę http://192.168.0.254 jako użytkownik admin z hasłem admin.

Tam są ustawienia. Dalsze próby włamywania się na cudzy router Asus są bezcelowe.

0
  • #10 05 Maj 2018 07:24
    Alienar
    Poziom 3  

I tak nie moge wejsc po wpisaniu w wyszukiwarce numeru na strone logowania Tp link wiec nic nie udalo mi sie skonfigurowac.

0
  • #11 05 Maj 2018 09:06
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

RP-N12 to jest repeater a nie router. Wejdź w cmd i wpisz ipconfig i pokaż wynik.

0
  • #12 05 Maj 2018 13:44
    dr.master
    Poziom 37  

cefaloid napisał:
    dr.master napisał:
    Zrób reset routera do ustawień fabrycznych i skonfiguruj kreatorem na nowo.

I co to ma niby dać? Czy nie widzisz że koleżanka łączy się do kompletnie innego urządznia?

Jak byk otwierana strona to strona jakiegoś innego routera.Konkretnie routera Asus RP-N12. To tak jakby ktoś szukał powodu czemu nie może się zalogować na swoje konto w banku PKO, a na zrzucie ekranu była strona logowania https://login.aliorbank.pl
    A Ty proponowałbyś wtedy reset hasła na infolinii... Po co i co to miałoby niby dać, skoro problem to zła strona logowania banku?

To co poradziłeś zniszczyło tylko konfigurację którą teraz trzeba zrobić od zera.

Proponuję logować się na własny a nie cudzy router. Ma mieć tak wyglądającą stronę:
    router TP-Link TL-WR702N jak zmienić hasło

Teraz po zniszczeniu konfiguracji resetem trzeba wyszukać sieć wifi o nazwie takiej jak na etykiecie routera (z tplink w nazwie), połączyć się używając hasła z etykiety i otworzyć stronę http://192.168.0.254 jako użytkownik admin z hasłem admin.

Tam są ustawienia. Dalsze próby włamywania się na cudzy router Asus są bezcelowe.

Jeśli nie jest w stanie odszukać swojego routera po adresie / nazwie to jak ma się do niego dostać jak nie przywracając ustawień fabrycznych ?
    Reset do fabrycznych i wchodząc na stronę routera klika kreator tworzenia wifi robi nową sieć i wszystko.
    Ma nową sieć, zna nazwę, hasło itd.
    Uważam, że to mimo wszystko najszybsze i najlepsze rozwiązanie...

0
  • #13 06 Maj 2018 10:42
    cefaloid
    Poziom 30  

dr.master napisał:

Jeśli nie jest w stanie odszukać swojego routera po adresie / nazwie to jak ma się do niego dostać jak nie przywracając ustawień fabrycznych ?
    Reset do fabrycznych i wchodząc na stronę routera klika kreator tworzenia wifi robi nową sieć i wszystko.
    Ma nową sieć, zna nazwę, hasło itd.
    Uważam, że to mimo wszystko najszybsze i najlepsze rozwiązanie...

1. A kto powiedział że było to niemożliwe? Czemu uważasz że ktoś kto ma problemy odszukać własną sieć wifi i połączyć się z nią... nagle będzie świetny w rekonfiguracji routera od zera?

2. Skąd masz pewność że autorka pytania ma wszystkie informacje aby skonfigurować router od zera? Skąd wiesz w jaki sposób ten TPlink łączy się z internetem i czy nie było tam jakiegiś uwierzytelniania? Takie sprawy trzeba sprawdzić zanim lekkomyślnie każesz komuś wyczyścić konfigurację...

Ale było minęło, router wyczyszczony

0
  • #14 25 Maj 2018 14:04
    Alienar
    Poziom 3  

Problem nie zostal rozwiazany.Router zostal zastapiony innym starszym,ktory dziala

0
  Szukaj w 5mln produktów