Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykły Regulator napięcia w Alternatorze z BMW

04 Maj 2018 17:44 234 6
  • Poziom 7  
    Witam!
    Chciałbym wymienić alternator w swoim samochodzie mazda 323f bg 1.6 16v88km na alternator z BMW 5 220A.

Sytuacja jest taka, że ja mam samochód z normalnym regulatorem napięcia. Chciałbym ten regulator przełożyć do tego z bmw. Jak to zrobić? Czy to będzie działać?
    I czy mój motor da radę uciagnac taki alternator. Z tego co się orientuję to on nie powinien cały czas tak obciążać silnika, tylko przy tym jego maksymalnym poborze, np, przy włączonej instalacji Car Audio na poziome 200Amper. A przy normalnym odsłuchu audio nie będzie obciążać silnika?
  • Poziom 34  
    Co to jest normalny regulator, a w BMW jest nie normalny?
  • Poziom 7  
    Chodziło mi o to, że ten alternator jest sterowany komputerem. A ja mam,, klasyczny'' regulator.
  • Poziom 40  
    Daj nr tego alternatora z BMW.
    Choć lepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie innego alternatora z grupy aut japońskich o mocniejszym amperarzu (będzie podobny rozstaw łap oraz podłączenie wtyczki).
  • Poziom 7  
    8515754 220A

Szukałem z aut japońskich to znalazłem tylko 90A z jakiejś Carismy :/
  • Poziom 40  
    Możesz taki zastąpić tylko musisz przełożyć regulator na jeden z takich:
    are3026 lub are3027 lub are3033.
    Wejdź na stronę AS.PL i może tam dobierz odpowiedni alternator po wymiarach obecnego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Czyli kupuje taki regulator wykrecam oryginalny, wykrecam ten i będzie działać?
    I podpinam tak jak stary?

Wiesz do tego samochodu największy jaki pasuje to jest 70A.

I tak musze zmienić koło pasowe :(
    Bo mam na pasek klinowy a wszystkie to wielo pk.