Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla e12 kombi 2004 1.4 - Samochód nie reaguje na pilot, alarm blokuje zapło

adam95102 04 May 2018 18:10 2064 6
    adam95102
    Level 17  
    Witam
    Corola e12 Kombi 1.4 Benzyna 2004 rok.
    niestety sprawny pilot był tylko jeden bo drugi już dawno umarł .
    w Pilocie miga dioda, lecz auto centralka ani alarm nie reagują.
    wejście do auta kluczykiem powoduje miganie kierunków i brak zapłonu (syrena od dawna była padnięta) .
    Nie zależy mi na działającym alarmie, już 10 lat temu były ciągle takie problemy i musieli coś przekodowywać, dla złodzei to i tak żadna przeszkoda. Jeśli prościej usunąć ten alarm to wolę usunąć. Albo po prostu go jakoś obejść , żeby można było jeździć .
    Proszę o porady , lub jakieś schematy, ewentualnie osoby z częstochowy które wiedzą co z tym zrobić, proszę o kontakt.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    adam95102 wrote:
    Proszę o porady

Jaki to model dodatkowej "zainstalowanej" centralki alarmowej / czy alarm fabryczny ?
    adam95102
    Level 17  
    Alarm Challenger, dokładnego modelu nie jestem tymczasowo w stanie sprawdzić.
    Udało się pominąć alarm i uruchomić silnik. Mama pamiętała instrukcje pani z salonu z ukrytym guzikiem i pinem :).
    Teraz mam pytanie, czy da się jakoś dorobić te piloty, które pewnie ze względu na słabą baterię się rozkodowały ?
    Podobno gdy bateria się kończy to syrena daje więcej sygnałów, u nas syrena od wielu lat nie działa i dlatego tak wyszło .
    adam95102
    Level 17  
    Znalazłem schemat Challenger Nt Toyota Corolla, ale nie wynika z niego jak doprogramować pilot do alarmu
    adam95102
    Level 17  
    Okazało się że wymiana baterii w pilocie wystarczyła. Prądu starczało na diodę w pilocie, ale już sygnału nie dawało do centralki. Rozumiem, że zamknięcie samochodu pilotem wyłącza samo siebie wejście w ten tryb w którym ukrytym przyciskiem wyłączyłem alarm , żeby odpalić samochód?
    Mam natomiast taki problem, że jak wciskam przycisk w pilocie to migają kierunki a zamek centralny nie otwiera , dopiero dluższe przytrzymanie przycisku w pilocie powoduje działanie centralnego zamka. Da się to jakoś ustawić , naprawić ? wydaję mi się, że wcześniej tak nie było