Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka i suszarka Bosch- czy warto kupić droższy czy tańszy model?

Aniamr 05 May 2018 09:11 2373 2
Bosch
    Aniamr
    Level 2  
    Witam. W związku z koniecznością zakupu nowej pralki i suszarki od jakiegoś czasu pilnie śledzę różne wypowiedzi na forum. Niestety jedyny wniosek do jakiego doszłam po ponad tygodniu "studiowania" to, że chyba stanie na Boschu. Pytanie tylko czy lepiej kupić coś tańszego czy jednak zainwestować. Z racji oszczędności wody, prądu i środków piorących podoba mi się model WAY288H0PL. Akurat ten model, bo, o ile się nie mylę, jest produkowany w Niemczech. Tyle tylko, że koszt jest dużo wyższy niż innych pralek. No i nigdy nie ma pewności jak długo będzie działać. Myślałam też o Miele, ale to minimum kolejny tysiąc więcej na jednym urządzeniu.
    Na pewno nie jestem zwolenniczką kupowania czegoś jak najtaniej, bo za chwilę się wymieni. Z tego myślenia wyleczyła mnie moja stara Amica. Kupiłam ją, bo przecież wszystko się psuje. Tylko, że ta biła rekordy. Na gwarancji była naprawiana 6 razy. Tylko tyle, bo nie miałam nerwów by co chwilę dzwonić po serwis. Tłukła się non stop praktycznie od nowości, źle dopierała. Szkoda słów. Nie chcę powtórki, więc tym razem chciałabym się lepiej przygotować do zakupu.
  • Bosch
    Borutka
    Level 29  
    Aktualnie z tańszych produkowanych w Niemczech jest WAW24540 (Serie 8) i bywa poniżej 2000zł ze względu na stary model. Na stronie niemieckiej Boscha już go nie ma. Ma fantastyczną kulturę pracy, relatywnie duży bęben i nie przydługie programy.
    No i wyświetlacz cudo, jeśli ktoś lubi takie rzeczy.
    Jeśli chodzi o bajery, można jeszcze rozważyć pralkę z systemem I-DOS, ale w Polsce jest praktycznie tylko z serii WAT (Serie 6 Turcja) i jakiś Siemens Q700 (Niemcy) za sporo ponad 3000zł.
    Aniamr
    Level 2  
    Po analizie różnych tematów zakupiłam komplet Bosh-a.