Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować pilota do centralnego zamka FH 2010r. ?

lukasz56 04 May 2018 22:25 6891 11
 • #1
  lukasz56
  Level 12  
  Volvo FH 2010 rok , pilot po wymianie baterii nie daje znaków życia , ktoś podpowie jak go zaprogramować by ponownie działał?

  Moderated By CameR:

  Wydzielono z tematu archiwalnego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1312803.html
  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  mariann
  Level 37  
  Witam
  lukasz56 wrote:
  pilot po wymianie baterii nie daje znaków życia

  Czy bateria założona poprawnie? Sprawdź gdzie ma być plus, a gdzie minus. Każdemu może się zdarzyć pomyłka, jeśli robi to pierwszy raz.
  Pozdrawiam
 • #6
  lukasz56
  Level 12  
  Bateria jest włożona dobrze na 100% , podejrzewam , że może też być problem z kodowaniem pilota bo rozpiąłem kostkę centralki alarmu ( ta koło LCM-u ) szukając dlaczego mi się nie zamykają drzwi z tego panelu na drzwiach od kierowcy.Znalazłem na angielskiej stronie procedurę kodowania pilota ( pięć razy przekręcić stacyjkę w pozycję ON i powinny się włączyć światła awaryjne i wtedy można zakodować pilota centralnego zamka ) ale u mnie ta procedura nie działa nie wiem czemu.Ktoś podpowie jak to ogarnąć?
 • #7
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  lukasz56 wrote:
  Ktoś podpowie jak to ogarnąć?

  Zamieść zdjęcia obu stron płytki pilota.
  Sprawdź testerem, czy pilot "nadaje" ?
 • #8
  lukasz56
  Level 12  
  Zdjęcia dodam jutro , jeśli chodzi o test pilota to będę musiał dorwać jakieś radio i przystawić do głośnika zobaczymy czy trzeszczy bo nie mam specjalnego testera niestety.Zadziała ten patent z radiem?
 • #9
  lukasz56
  Level 12  
  CameR wrote:
  lukasz56 wrote:
  pilot po wymianie baterii nie daje znaków życia

  Naprawić pilota !


  Pilot sprawdzony , jest sprawny , wygląda na to jakby pilot nie widział się z centralką centralnego zamka ( rozpiąłem ja w celu sprawdzenia , może to ją rozkodowało z przypisanym pilotem? )Jak mogę tego pilota ponownie zakodować?Dodam , że mam tylko jednego jak na złość.
 • #10
  zibius
  Level 2  
  Witam, czy udało się rozwiązać problem? Walczę z podobnym, pilot sprawny, sterownika nie potrafię sprawdzić, nie widzi pilota. Będę wdzięczny za podpowiedzi
  pozdrawiam
 • #11
  lukasz56
  Level 12  
  Niestety nie udało się połączyć pilota ze sterownikiem , nie pomógł nawet serwis Volvo który nie mógł przypisać oryginalnego pilota do sterownika ( zaproponowali zakup nowego sterownika centralnego zamka z dwoma pilotami w cenie 1200 zł netto ) Trzeba uważać np.przy zmianie baterii w pilocie bo trzeba to zrobić szybko na zasadzie jedna baterie wyciągam a wkładam drugą , ja wyjąłem słabą baterię i pojechałem z nią do sklepu kupić nową , jak ją założyłem to już pilot się rozkodował a z racji tego , że miałem tylko jeden pilot to nie miałem jak go przypisać do centralki ( potrzebny jest do tego drugi sprawny pilot ) To takie zabezpieczenie Volvo , żebyś nie dopisał obcego pilota do sterownika.
 • #12
  marpil871
  Level 1  
  Witam masz może jeszcze tą procedurę kodowania drugiego pilota do Volvo FH?