Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 22DC449 / 64L - Brak sygnału audio

05 Maj 2018 13:58 234 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam radioodbiornik kasetowy Philips 22DC449 / 64L, oryginalny montowany w Seicento/Punto. Radio ma zasilanie podanie oryginalnie dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon. U mnie jest podpięty do oryginalnej instalacji we Fiacie Siena. Odbiornik hulał bez problemu 2 lata, gdy nagle po włączeniu nie usłyszałem żadnego sygnału. Wyszukiwanie stacji działa, kasety odpala ale nie ma dźwięku. Doraźną naprawą jest wyjęcie radia i przy włączonym zasilaniu należy wypiąć i wpiąć ponownie kostkę od zasilania.

Sprawdziłem wszystkie połączenia (łącznie z głośnikami: 2 tweetery, 2 w drzwiach i 2 w półce tylnej, wszystkie fiatowskie dedykowane do modelu ). Kostki też sprawdzone (brak luzów na przewodach) i potraktowałem prowizorycznie Kontaktem.

Co gorsza problem jest typowo losowy. Potrafię pojechać autem na uczelnie - nie działa, potem na zakupy - nie działa, wracam do mieszkania - działa. Próbowałem również ruszać odbiornikiem przy włączonym zasilaniu ale nic mu to nie robi. Czasami również radioodbiornik potrafi sam w trakcie jazdy się "naprawić".

Ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał? Niestety radio nie da się łatwo rozebrać, dlatego zanim się za to wezmę wolę się upewnić czy ktoś kiedyś miał taki problem i znalazł rozwiązanie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Musisz rozebrać radio, sprawdzić czy nie ma np. zimnych lutów. Może końcówka mocy Ci padła. Jest bardzo dużo możliwości. Jak podasz bardziej techniczną usterkę to będzie dużo łatwiej. Bez rozebrania nic nie zdziałasz :)
  • Poziom 2  
    Rozebrałem właśnie. Żadnych zimnych lutów, sprawdziłem wszystkie tranzystory przewlekane. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć w okolicy, którego układu mam szukać problemu? W service manualu nie widzę żadnego tropu, gdzie mógłbym znaleźć przyczynę. Może ktoś jest w stanie na podstawie manuala podpowiedzieć co muszę sprawdzić? Przypominam, że samo wyszukiwanie radia, rds i odtwarzanie kaset bangla. Tylko nagle nie ma dźwięku i nie pojawia się na wyświetlaczu regulacja głośności

https://megawrzuta.pl/download/81ef7e193da3d853ae2ab30b03638410.html - Philips 22DC449/64L