Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyposażenie skrzynki narzedziowej

05 Maj 2018 19:00 780 17
  • Poziom 3  
    Witajcie.

Chcę sobie skompletować mój mały zestaw narzędziowy.

Co sądzicie o mojej propozycji?

Nie wiem czy mogę zamieszczać linki do alledrogo... więc same nazwy z numerem aukcji.

SKRZYNKA NARZĘDZIOWA 22'' N22RFI NAJTANIEJ PRACTIC (numer aukcji : 6192180528) 35zl + przesyłka

KLUCZE PŁASKO OCZKOWE Z GRZECHOTKĄ ŁAMANE 8-19 6F (6020656498) 55zł + przesyłka

KLUCZE IMBUSOWE Z KULKĄ DŁUGIE 12cz. YT-5837 YATO (7163543236) 23,50 + przesyłka

Klucze imbusowe Długie TORX T10-T50 YATO YT-0512 (6977100083) 22zł

Haczyki z rękojeścią 4szt.YATO YT-0843 (6996268912) 14zł + przesyłka

ZESTAW WKRĘTAKÓW IZOLOWANYCH DLA ELEKTRYKA 11szt. (6072902352) 49z + przesyłka

ŚRUBOKRĘTY KOŃCÓWKI WKRĘTAKI PRECYZYJNE 11 SZT. (6315427923) 14zl + przesyłka

ZESTAW WKRĘTAKI DŁUGIE 450mm DO AUTA SAMOCHODOWE (5919694356) 15zl + przesyłka

ZESTAW ŚRUBOKRĘTÓW WKRĘTAKÓW Z MAGNESEM 6SZT (6949326846) 16zl + przesyłka

KLUCZ DO SZAFEK ELEKTRYCZNYCH ROZDZIELNI SKRZYNEK (6529405546) 10,5

Do tego jakiś oczywiście zestaw szczypiec, kombinerek itp.

Co o tym sądzicie?

Cos dodać, co niepotrzebne?

Liczę na Waszą pomoc.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Moderator - Elektryka
    kpp_jacek napisał:
    polecam zakup skrzynki dużo większej - na pewno z czasem sama się zapełni.

Wszysko zależy co Autor - student elektrotechniki - zamierza robić.
    W moim przypadku, w szczycie aktywności zawodowej, "skrzynką narzędziową" był VW T4 z hakiem i przyczepą dwuosiową, a i czasem było to za mało... ;)
  • Poziom 24  
    Propomnuję pojeździć trochę z majstrem i się człowiek od razu dowie, co potrzeba na budowie, a co nie.
    Ja bym dorzucił niezawodne małe wiaderko, gips budowlany, szpachelka, czajnik bezprzewodowy, woda, herbata, cukier.
    A tak na serio:

zbich70 napisał:
    Wszysko zależy co Autor - student elektrotechniki - zamierza robić.
  • Poziom 21  
    Aner26 napisał:

Chcę sobie skompletować mój mały zestaw narzędziowy.
    Co o tym sądzicie?
    Cos dodać, co niepotrzebne?

Po pierwsze, nie wiadomo do czego Ci te narzędzia.
    Po drugie, wszytko co byśmy Ci doradzali nie wiedząc do czego, to będą tylko pomysły na Twój pierwszy zestaw startowy.
    Potem i tak będziesz go uzupełniać latami o różne specyficzne narzędzia potrzebne do rozbierania/składania konkretnych urządzeń.
    Ja np. zebrałem: klucze sztorcowe, imbusy calowe (mam urządzenia amerykańskie), klucze z rury sześciokątnej (bo mi się w konkretnym urządzeniu sztorcowe wokół nakrętek nie mieszczą). Jak jakę do klienta, to mam ze sobą od 6 do 12 skrzynek narzędziowych, do tego skrzynki z częściami, do licha i trochę specjalistycznych kabli do urządzeń, drabinkę, stolik po komputer i wiele innych gratów.

Mam takie uwagi:
    Jak to zestaw bez noża i młotka?
    Oprócz imbusów z kulką trzeba mieć zwykłe. Jak śruba jest zapieczona, to się kulka potrafi ukręcić.
    Nie ma czegoś takiego jak "Klucze imbusowe Długie TORX". Albo imbus, albo torx.

I takie sugestie::
    Dodać narzędzia do ściągania izolacji i zaciskania tulejek.
    Po krótkim czasie robi się tego tyle, ze potrzeba co najmniej dwóch skrzynek - jednej z narzędziami typowymi, drugiej z tymi rzadziej używanymi, po którą wracasz w razie potrzeby do samochodu.
  • Moderator - Elektryka
    tomek_602 napisał:
    wszytko co byśmy Ci doradzali nie wiedząc do czego, to będą tylko pomysły na Twój pierwszy zestaw startowy.
    Potem i tak będziesz go uzupełniać latami o różne specyficzne narzędzia potrzebne do rozbierania/składania konkretnych urządzeń.

Uzupełnię Kolegi wypowiedź.
    Po pierwsze podziwiam zapał i determinację Autora Aner26 i że już teraz chce zacząć przygotowania do kariery zawodowej.
    Muszę ten zapał nieco ostudzić. Papier z uczelni jeszcze nie czyni fachowcem. Od teorii do praktyki jest długa droga. Sam miałem pod opieką wielu praktykantów, stażystów, którzy co prawda "zaginali" mnie wiedzą teoretyczną, ale musiałem ich nauczyć jak sprawnie i skutecznie posługiwać się łopatą, sztychówką, kilofem, łomem albo wspomnianym młotkiem i przecinakiem.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedzi, ale faktycznie temat tak trochę od dupy strony zacząłem.
    Kończę studia magisterskie, jestem po "inżynierce" .
    Już pracuję, ale na stanowisku projektanta/ programisty , ale też chcę coś czasami sam na jakąś drobną fuszkę zrobić.

Faktycznie nie napisałem co już mam.

- Miernik cęgowy Unit 202
    - Zwykły multimetr
    - Dwubiegunowy wskaźnik napięcia UNI-T UT15C (kontrola faz)
    - Zestaw lipnych kluczy nasadowych (walizka za 120zł.. już trochę ma, jakość marna)
    - Wkrętarkę 12V BlackDecker , w przyszłości chciałbym jakąś lepszą kupić
    - Stare klucze płaskie, stare, ale jakość b.dobra od 6-32
    - Klucz francuski, Klucz szwedzki
    - Lutownicę transformatorową 45/75W ZDZ
    - Lutownicę kolbową
    - sciągacz izolacji YATO YT-2313
    - ZACISKARKA PRASKA DO KOŃCÓWEK KABLI TULEJEK ZESTAW (5619112625) - takie dokładnie coś mam z alledrogo... fajny tam nawet jest ucinak, ale myślę nad nowym.
    - chiński tester elementów elektronicznych, na pewno widzieliście jaki, taki do złożenia domowego.
    - Szlifierka kątowa BlackDecker 750W
    - Wiertarka Bosch 500W
    - Jakieś noże, młotki itp.

Oprócz tego co w pierwszym poście, chciałbym kupić jakąś zaciskarkę do RJ-45 z testerem, moglibyście coś polecić.

I przepraszam za mój nieprofesjonalizm w pierwszym poście....

Chodzi mi ogólnie co byście mi Państwo jeszcze doradzili i czy ktoś coś może powiedzieć na temat jakości sprzętu.
  • Poziom 20  
    Nie zauważyłem w zestawieniu fazera 777. Psie pieniądze kosztuje, a jest bardzo przydatne.
    Na dzień dobry kup narzędzia z półki cenowej pomiędzy najtaniej, a średnio. Z czasem sam zobaczysz, co ci jest tak naprawdę potrzebne, a wtedy już nie oszczędzaj.

Ja osobiście wszelkie narzędzia muszę mieć w kompletach. Jestem bałaganiarzem, i już tego nie zwalczę. Pozostawiałem po różnych budowach kupę wierteł, śrubokrętów etc. Jeśli masz skłonność do rzucania rzeczy bylegdzie, a za chwilę szukać czegoś, to kupuj w porządnych walizkach/opakowaniach/zestawach, tak, żebyś po skończonej robocie mógł powkładać to w swoje miejsce.
  • Poziom 3  
    Posiadam wskaźnik napiecia dwubiegunowy, uważasz, że jeszcze ten fazer potrzebny?

Co sądzicie o tym zestawieniu co mam, a co chce kupić?
  • Poziom 24  
    Może to dziwnie zabrzmi, ale znam elektryków z bardzo dużym stażem pracy, którzy rzadko kiedy używają jakichś ściągaczek do izolacji, najprostszy nóż do tapet i czubkiem wzdłuż. Wiem, że to dziwnie wygląda i się słyszy, ale takie są realia.
  • Poziom 3  
    No zgadza się, ja też jakąś nie widziałem, żeby elektryk bawił się ściągaczem do izolacji, ale dla małych przekrojów linek, jest to dla mnie denerwujące, czy też skretek i kupiłem sobie ściągacz.
  • Poziom 11  
    Witaj!

Z wkrętaków izolowanych w dobrej cenie polecam Wera kraftform classic zestaw 7 wkrętaków płaciłem ok 50zl, w miarę wygodne i co najważniejsze jakość-cena.
    Co to obróbki skrętek jeśli nie zamierzasz jakoś mocno się zagłębiać, np. sznurowanie szaf, to polecam chińska klasykę :D zestaw zaciskarka+nóż lsa+tester (chodź on to ja wiem czy konieczny taki ) można kupić za ok 40zl, do drobnych prac wystarczy. Jeśli masz zamiar powalczyć w mieszkaniówce to polecam zakup noża że stopą, oraz mała poziomice.

Ogólnie bym radził rozbić narzędzia na 2 zestaw ew. Więcej, bo noszenie wszystkich klamotow, które są zbędne to też męczące, tak naprawdę wszystko co będzie ci potrzebne wyjdzie w praniu, wszystkiego i tak nie kupisz na początku, ale podstawowymi narzędziami wszystko da się zrobić.

Pamiętam jak zaczynałem, miałem marzenia, powoli do przodu kompletowałem narzędzie ;) wszystko co zarabialem, a nawet więcej przeznaczyłem na narzędzia, ale cóż technikum dobiegło końca, postanowiłem polecieć na studia (do dziś nie wiem czy to był dobry wybór) przez co nie mam czasu zbyt dużo, a kiedy mam wolne, to pracy nie mam, od czasu, do czasu coś tam zrobię aby mieć na kromkę chleba, ale bez szału, mina babki z akademika kiedy wnoszę graty do akademika, w szczególności każdą interesuje motowiertarka z 1 metrowym wiertłem ;)
    Życzę powodzenia ;)
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedzi.

@fotzsyzrk na chwile obecną koledzy co poszli do zawodówki wychodzą w życiu najlepiej...