Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka z płynną regulacją obrotów

nrbt 05 May 2018 22:43 2295 4
    nrbt
    Level 6  
    Witam,

Żywot mojej wiertarki (Skil 6270) właśnie dobiegł końca i zaczynam rozglądać się za jej następcą. Kryteria:
    1. uchwyt wierteł bezklczykowy
    2. płynna regulacja obrotów
    3. cena max. 250 zł.

Szczególnie zależy mi na płynnej regulacji obrotów, która w Skil'u działa z pełną dozowalnością (wkręcanie wkrętów). Sprawdzałem to w Bosch'ach za 200-250 zł i regulacja działa dużo gorzej. Wydaje mi się, że jest 50 obr./min., a potem od razu 3000.
    Na chwilę obecną skłaniam się w stronę SKIL 6280, ale wolałbym jednak coś solidniejszego (zastosowanie domowe).
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Sztandar18
    Level 26  
    Ja kupiłem z pół roku temu Makita HP1631K z walizką, niestety cena 100 zł ponad budżet. Wykonanie super, a jeśli chodzi o płynną regulację obrotów to działa chyba dobrze, nie jest tak że 100 obr/min a za chwilę 3600, jutro jeszcze sprawdzę, a może jakiś filmik nagram.
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    nrbt, trudno nam określić które z naszych wiertarek testowałeś, ale takie modele jak na przykład PSB 650 RE lub 680 RE mają regulację obrotów z możliwością jej wstępnego ustawienia (pokrętło na przycisku). Ponadto, wiertarki bardzo źle znoszą wkręcanie wkrętów, tj. obciążanie na wolnych obrotach. Można je w ten sposób łatwo zniszczyć. Może warto rozważyć zakup wkrętarki?
    Pozdrawiam, Ekspert Bosch.
    User removed account
    User removed account