Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 - Wentylator chłodnicy włącza się podczas otwierania drzwi

05 Maj 2018 22:51 762 8
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam problem z Peugeotem 207 1.4 benzyna 2007r. Mianowice na zimnym silniku przy każdym otwarciu drzwi (także z pilota) włącza się wentylator chłodnicy (na drugim biegu). Pracuje około 10-15 sekund, następnie włożenie kluczyka do stacyjki także go uruchamia. Wentylator chodzi do momentu przekroczenia około 95 stopni a później przy gorącym silniku się wyłącza.. Wyłącza go też włączenie klimatyzacji. Wtedy muszę wyłączyć silnik i odczekać aż temperatura spadnie do około 70 stopni aby się ponownie włączył. Komputer nie pokazuje żadnego błędu. Czy ktoś pomoże?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Wygląda jakby ktoś mieszał przy sterowaniu wentylatorem i podłączył coś odwrotnie. Sprawdzone testerem parametry? np jaka temp i pobawić się elementami wykonawczymi odnośnie wentylatorów czyli wysterować ręcznie wentylatory testerem. wygląda jakby przekaźnik ktoś mienił nie na taki jak ma być.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Jakieś zwarcie w instalacji lub coś źle podłączone w układzie czujnika temperatury. Schemat mógłby pomóc. Ingerował ktoś wcześniej w instalację czy awaria sama się zrobiła?
  • Poziom 3  
    Witam,
    dzięki za chęć pomocy. Zaczęło się od tego, że silnik mocno się grzał na niskim biegu przy obciążeniu ( szczególnie podczas jazdy pod dużą górkę ). Temperatura wtedy doszła do około 110 stopni.. Pojechałem od razu do mechanika, który podpiął komputer i sprawdzał temperaturę. U niego wszystko działało prawidłowo tzn. wentylator na pierwszym biegu włączał się przy 100 stopniach natomiast na drugi wskakiwał przy 107 stopniach i stopniowo chłodził silnik. Pierwszy raz zauważyłem właśnie po wizycie u niego, że wentylator włącza się na zimnym silniku przy każdym otworzeniu drzwi. Błędów tak jak mówiłem komputer nie widzi żadnych, oprócz słabej baterii w pilocie (to raczej nie będzie przyczyną tego zamieszania? ) Czy możliwe, że po tym podpięciu komputer czy inny sterownik "zgłupiał"?

Pozdrawiam
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 3  
    Witam,
    nie mam pojęcia.. Jeśli tak czy mogę to sprawdzić jakimś programem diagnostycznym?
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź. Wczoraj zauważyłem jeszcze jeden problem z elektryką. Mianowice szyba kierowcy przestała się zamykać płynnie w górę - przeskakiwała stopniowo do góry. W dół było wszystko okej. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu ponownie wszystko wróciło do normy. Może rzeczywiście gdzieś jest jakieś zwarcie?

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Panowie, dzisiaj wymieniłem moduł wentylatorów. Teraz wszystko się uspokoiło - aż za bardzo. Nie uruchamia się już wentylator przy otwieraniu drzwi oraz na zimnym silniku ale za to przy gorącym też nie.. Zagrzałem go do 110 stopni i nie włączył się nawet pierwszy bieg. Ktoś pomoże?