Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie routerów DWR-921 - protokół SNMP

pawel2288 06 Maj 2018 08:04 327 3
  • #1 06 Maj 2018 08:04
    pawel2288
    Poziom 10  

Temat wydaję się prosty, ale do końca nie wiem czy to wszystko zadziała. Posiadam około 80 routerów DWR-921 działających w sieci T-Mobile i potrzebuję jakoś to wszystko zdalnie monitorować. Czy wystarczy że do każdej karty SIM wykupię dodatkową usługę - publiczny stały adres IP i skonfiguruje na nich protokół SNMP, czy jako serwer muszę mieć też modem LTE działający w tej samej sieci i APN co reszta routerów ? Czy może wystarczy jakieś zwykłe łącze od lokalnego operatora z publicznym adresem IP i przekierowanymi portami 161 ? Może ktoś z Was bawił się tym protokołem i ma jakieś fajne rozwiązanie ?

0 3
  • #2 06 Maj 2018 11:16
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Myślę, że przede wszystkim musisz rozeznać się w możliwościach sprzętu i zadać sobie pytanie - co chciałbyś monitorować na tym routerze, co router umożliwia monitorować po SNMP i w jakim scenariuszu (aplikacja/system ma odpytywać routery o ich stany czy routery mają zgłaszać do centralnego systemu swoje zdarzenia/status/problemy).

0
  • #3 06 Maj 2018 19:49
    pawel2288
    Poziom 10  

Na razie chciał bym monitorować same podstawowe parametry: czy urządzenie działa i jak długo, siła sygnału, ilość podłączonych klientów itp.
    Bardzie chodzi mi czy ten schemat komunikacji który przedstawiłem będzie jakoś funkcjonować. Czy urządzenie samo będzie przesyłać wszystkie informacje, czy jakaś aplikacja będzie go o to odpytywać to już dla mnie nie ma znaczenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów