Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGL 12/240 - AS TRONIC - po przejechaniu 20-30km rozłącza biegi parzyste

tomaszm78 06 Maj 2018 13:26 483 2
  • #1 06 Maj 2018 13:26
    tomaszm78
    Poziom 2  

Witam mam problem ze skrzynią AS TRONIC w MAN TGL 12/240 problem wystąpił na ostatniej trasie podczas jazdy na autostradzie na 12 biegu wystąpiło dziwne szarpnięcie i zmiane na bieg 11 od tego momentu skrzynia po zmianie biegu na parzysty zaraz zmienia na nieparzysty bieg, jak auto postoi i ostygnie problem znika i skrzynia przerzuca biegi ładnie a jak tylko przejadę z 20-30 km zaczynają się problemy przerzuca biegi do góry jak by dłużej i z szarpnięciem i z parzystych od razu przerzuca na dół na nieparzysty bieg jak tylko poczuje górkę lub dodam więcej gazu. Podmieniłem z drugiego sprawnego Mana kasetę sterującą ale tylko sam dół bez elektroniki i nic nie pomogło usterka nadal występuje poniżej załączam zdjęcia z diagnozy Man Catsem
    MAN TGL 12/240 - AS TRONIC - po przejechaniu 20-30km rozłącza biegi parzysteMAN TGL 12/240 - AS TRONIC - po przejechaniu 20-30km rozłącza biegi parzysteMAN TGL 12/240 - AS TRONIC - po przejechaniu 20-30km rozłącza biegi parzyste

Proszę o podpowiedź czy będzie to raczej usterka mechaniczna w skrzyni czy może jeszcze coś z elektroniką?

0 2
  • #2 07 Maj 2018 14:23
    svavecone
    Poziom 25  

Problemy z sama elektronika .....baardzo sporadyczne , skoro podmieniles zespol aktywatora biegow i usterka dalej wystepuje .... bedzie to cos ze skrzynia . Nastepny krok to zlac olej i spojrzec w filtr jezeli taki jest , byc moze znajdziesz cos ciekawego co niepowinno sie tam znalezc :/ .
    Zbyt duze braki w oleju lub woda w nim , tez moga przyczynic sie do ciezkiej pracy skrzyni, szczegolnie po rozgrzaniu .

0
  • #3 07 Maj 2018 16:58
    tomaszm78
    Poziom 2  

Zapomniałem napisać że olej wymieniłem był przepracowany ale wody nie było, filtr nie występuje i niestety to też nie pomogło więc będzie trzeba skrzynie wyciągnąć i rozebrać.

0