Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] iiyama PL2201 (PLE2208HDS-B2) - nie włącza się.

06 Maj 2018 19:56 516 7
  • Poziom 34  
    Cześć.
    iiyama PL2201 (PLE2208HDS-B2) nie włącza się (nie świeci dioda led sygnalizująca pracę).
    Zasilacz sprawny daje +5V, +15V, +3,3V. Na płycie MAIN brak napięcia 5V na zasilaniu matrycy. Po odpięciu matrycy pojawia się tam napięcie 5V, mignie niebieska dioda sygnalizująca pracę i zaświecają się świetlówki (biała matryca) na czas, w którym układ wykryje "brak sygnału" i przejdzie w stan czuwania. Zaświeca się wówczas żółta dioda i gasną świetlówki.
    Po naciśnięciu przycisku ON/OFF gaśnie dioda i nie można już nic zrobić.
    Stan ponownego włączenia w/w opisanego można uzyskać dopiero po wypięciu zasilania sieci i wpięciu go ponownie po chwili.
    Nie mogę znaleźć schematu. Doczytałem się, że iiyama to też może być np Benq, ale który to model?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Witam.
    Podaj obsadę monitora (matryca, płyta główna, zasilacz, oznaczenia kluczowych układów scalonych na wymienionych płytach - tyczy się to również elektroniki matrycy).
    Masz możliwość podstawienia innej matrycy (może być rozbitek - ważne żeby była sprawna i kompatybilna elektronicznie)?
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Proszę bardzo:
    - matryca: M215HW01 przy obsadzie: AUO-12301, AAT11732, G32;
    - płyta główna: 4H.0TB01 A10 przy obsadzie: RTD2120L, RTD2555LRH, 24C02RP, 24C16RP;
    - zasilacz: 4H.0KH02 A00;
    Co do podstawienia - też na to wpadłem, ale nie dysponuję taką matrycą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Na zasilaniu matrycy siedzi U7 (SMD oznaczony jako B056). Po wymianie przy nim kondensatorów czasami pojawia się obraz, jednak po chwili gaśnie. Brak jest przy tym świecenia led na niebiesko.
    Nie bardzo mogę znaleźć co to jest za element obudowa troszeczkę szersza niż SOT-23.
    Pozdrawiam.
    ps.
    A może Ktoś jest w posiadaniu wsadu do tego monitora?
    Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Daj foto. tego U7 z płytki matrycy M215HW01
  • Poziom 34  
    Cześć.
    A co tu fotografować?
    Lisku źle zrozumiałeś - U7 siedzi na płycie głównej: 4H.0TB01 A10.
    Na tym schemacie co Zamieściłeś odpowiada za niego: LCD_5V_POWER idący z U6 (APM2301AAC-TRL).
    A może i u mnie jest tranzystor?
    Tylko, że APM2301AAC-TRL ma obudowę SOT-23, a ta u mnie, tak jak napisałem wcześniej jest troszeczkę szersza.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Za U7 podstawiłem APM2301 i na razie działa.
    Co do diody - włączony był tryb oszczędny w menu.
    Dzięki Wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi.
    Pozdrawiam.