Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE37B652 obraz negatyw

kubek107 06 May 2018 21:38 1569 5
    kubek107
    Level 13  
    Witam,
    Samsung LE37B652 - płytka logiki to T370HW02 VE CTRL BD 37T04-C0J.
    Obraz początkowo się przyciemniał i robił coraz bardziej czerwony. TV początkowo odstawiony w przysłowiowy kąt.
    Po zdjęciu obudowy okazało się, układ AS15HF bardzo się grzeje. Po przekopaniu elektrody i zweryfikowaniu objawów zamówiłem używaną płytkę logiki o identycznym numerze. Jedyna różnica to zamiast AS15HF jest układ AS15F. Układ był wymieniany.
    Po wymianie płytek obraz jak na poniższych zdjęciach (jest jaśniejszy niż był, układ AS15F jest bardzo ciepły ale nie gorący):
    Samsung LE37B652 obraz negatywSamsung LE37B652 obraz negatyw
    Prosiłbym o zdanie fachowców czy jest możliwość, aby nowy układ AS15F mógł być uszkodzony i ponowna wymiana może załatwić sprawę?
    A może aktualny obraz na matrycy to raczej wina kończącej się matrycy?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    zdzich42
    Level 40  
    Nie można udzielić Ci konkretnej odpowiedzi czy układ na innej logice jest sprawny czy nie. Jego uszkodzenie jest jednak prawdopodobne. Najsensowniej to przemyć jeszcze taśmy między logiką a matrycą, sprawdzić napięcia w konkretnych punktach pomiarowych (był gdzieś załącznik). Jeśli to nie przyniesie poprawy, zakup ASa i wymień na oryginalnej płycie pochodzącej z tego TV. Jeśli nie masz czym, zleć wymianę lub naprawę komuś bardziej obeznanemu w temacie. Wtedy będzie jasne, która z płyt jest skutecznie naprawiona lub która jest mimo naprawy uszkodzona (piszesz że kupiłeś naprawianą).
    kubek107
    Level 13  
    Witam, dziękuję za pomoc.

Tak kupiłem używaną - "sprawną". Zauważyłem, że był na niej wymieniany układ AS15F. Płytka jest na 14 dniowej "gwarancji rozruchowej".

Nie pytałem o 100% diagnozę i rozwiązanie problemu.
    Chodziło raczej o opinię osób, które widziały dużo częściej obraz z uszkodzonego AS15 i będą w stanie podpowiedzieć coś na podstawie załączonych zdjęć.
    Może obraz jednoznacznie wskazuje np. na uszkodzoną matrycę. Wtedy zabawa z ASem nie przyniesie rezultatu.
    Józef Kłeczek
    Level 11  
    Witam
    Chciałem zwrócić uwagę, że wszystkie układy logiki T370HW02 VE CTRL BD 3704-COJ które do tej pory naprawiałem i te które posiadam mają na pozycji U0103 wlutowany układ AS15-U. nigdy nie sprawdzałem czy AS15-F jest jego zamiennikiem.
    kubek107
    Level 13  
    zdzich42 wrote:
    Jeśli pytasz czy objaw z foto może interpretowany jako uszkodzenie ASa odpowiem tak może. Ale co daje opinia "na oko" bez podstawowych pomiarów czy przemycia taśm pomiędzy matrycą a logiką?
    zobacz to https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13976673#13976673
    lub to https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7868982#7868982

Dzięki za opinię. Taśmy dzisiaj wyczyszczę, a jeśli to nic nie da to odeślę płytkę T-con na reklamację.
    Może zamontowali na niej wadliwy układ AS.

Dodano po 3 [minuty]:

Józef Kłeczek wrote:
    Witam
    Chciałem zwrócić uwagę, że wszystkie układy logiki T370HW02 VE CTRL BD 3704-COJ które do tej pory naprawiałem i te które posiadam mają na pozycji U0103 wlutowany układ AS15-U. nigdy nie sprawdzałem czy AS15-F jest jego zamiennikiem.

Witam,

Na oryginalnej płytce z TV miałem układ AS15HF a na płytce, którą kupiłem jest AS15F. Z tego co się zdołałem dowiedzieć to układy są zamienne.
    Obie płytki T-con, które posiadam są dla matryc o wielkości 37" i taką też mam zamontowaną w telewizorze.