Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2011 313CDI - terkotanie

joker9039 06 May 2018 23:37 735 4
    joker9039
    Level 10  
    Witam mam taki objaw terkotania jeden mechanik mi powiedział że to będzie wtrysk bo niby na kompie mu pokazało ale nie mam objawów np problemu z odpalaniem na zimnym silniku,a drugi twierdzi że prawdopodobnie będzie to koło dwu masowe ,powiedźcie mi czy jeśli mi pada wtrysk to to na desce wyświetli mi się jakiś błąd czy nie ?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    joker9039 wrote:
    czy jeśli mi pada wtrysk to to na desce wyświetli mi się jakiś błąd czy nie ?
    Zależy od uszkodzenia, ale wątpię, by coś się wyświetliło.
    joker9039 wrote:
    niby na kompie mu pokazało
    Co mu pokazało? Błąd (jaki numer)?
    joker9039 wrote:
    drugi twierdzi że prawdopodobnie będzie to koło dwu masowe

To można samemu zlokalizować (na słuch), wystarczy się wsłuchać, czy dźwięki dochodzą z góry, czy z dołu silnika.
    decybel91
    Level 42  
    Koło dwumasowe najlepiej sprawdzić gasząć auto z wciśniętym/puszczonym sprzęgłem. Jeśli jest różnica w dzwięku - masz przyczynę.
    joker9039
    Level 10  
    powiem tak mechanik swój komputer podpiął i powiedział że 4 wtrysk jest do wymiany ale nie powiedział mi kodu błędu ,a postaram się dzisiaj swój komputer podłączyć do niego i zobaczę co mi wyświetli i dam znać ,a jak się przysłuchiwałem to bardziej jakbym słyszał dźwięk u dołu tak jak by przy skrzyni biegów ,ale nie jestem pewny bo się ten dźwięk rozchodzi ,postaram się nagrać filmik i wrzucę go. Powiem gdy naciskam pedał sprzęgła nie słyszę jakiejś tam różnicy ale gdy jest wciśnięty to lekko pedał drży

Dodano po 7 [godziny] 16 [minuty]:

oto jeden filmik z pod spodu