Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalibracja dotyku HTC Desire - Brak reakcji na dotyk w htc desire 820

07 Maj 2018 01:10 1218 7
  • Poziom 2  
    Witam

Jakiś czas temu dostałem rzekomo zepsuty HTC Desire 820, który po włączeniu wibrował, ale nie włączał się ekran. Rozebrałem więc go i okazało się, że ekran był odpięty (prawdopodobnie odpiął się przy upadku, a przynajmniej tak zakładam), podpiąłem i ekran zaczął działać. Niestety, gdy pojawia się panel główny, telefon w ogóle nie reaguje na dotyk w żadnym miejscu. Czytałem na innych forach, iż jest to prawdopodobnie problem wynikający z konieczności wykonania kalibracji ekranu. Próbowałem formatować telefon przez bootloader, niestety dalej nie działa. Przeglądając internet trafiłem na wątek o goldcardzie, jednak instrukcja jest tylko dla Wildfire S. Prosiłbym o pomoc z kalibracją ekranu.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Może wypowie się ktoś bardziej obeznany?
  • Poziom 11  
    Ekran nie mógł odpiąć się przy upadku gdyż w miejscu podpięcia jest blaszka która jest dodatkowo przykręcona do płyty głównej. Kolega wyżej jest obeznany gdyż kalibracja tutaj nic nie da. Sprawdź czy kabel od dotyku wychodzący przy wejściu na słuchawki nie jest uszkodzony, podepnij inny ekran i zobacz czy jest to samo.
  • Moderator - GSM
    Kalibracje stosuje się jak dotyk działa nieprecyzyjnie, a nie jak w ogóle nie działa.
  • Poziom 10  
    Nie ma kalibracji dotyku do tego modelu. Gold Card to nie te czasy..
  • Poziom 12  
    Po pierwsze nie wiem o jaką blaszkę chodzi koledze? Nie udało mi się zepsuć jak dotąd parudziesięciu sztuk i żadnej przykręcanej blaszki nie widziałem... Ekran połączony jest (nieszczęśliwie) taśmą flex z płytą i to bardzo paskudnie. Wystarczy niedokładnie podpiąć i...
    Digitizer podłączony jest trochę lepiej gdyż flexem wsuwanym do gniazda z zamknięciem - raczej wątpliwe oby całkowicie się wysunęła.
    Wniosek - uszkodzony dotyk, ew. płyta.
    Po drugie jak koledzy wyjaśnili zapomnij o gold kartach i kalibracji.
    Po trzecie odradzam wymianę dotyku domowymi sposobami - niewykonalne (szkoda czasu i pieniędzy)
    Lepiej zanieść do serwisu który ma odpowiedni sprzęt (prasę i autoklaw) lub wymienić cały set (dotyk+LCD).
    I to chyba na tyle :)
  • Poziom 11  
    Kolega myślał o modelu 825 gdzie jest owa blaszka tutaj jednak jak kolega już zaznaczył mamy wpinane taśmy więc nic by się nie wypięło.