Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Generator pary Tefal GV8960 - Mniejszy wyrzut pary

stadim 07 Maj 2018 01:26 267 6
  • #1 07 Maj 2018 01:26
    stadim
    Poziom 13  

"Żelazko" jak w temacie od pewnego czasu daje słaby wyrzut pary a bywało i tak że trzeba było je ponownie załączyć aby zadziałało.
    Zastanawiam się czy nie trzeba by go jakoś odkamienić mimo, iż w instrukcji jest napisane aby tego nie robić, gdyż wystarcza tylko wbudowany system "anticalc" czy jakoś tak.
    I tutaj moje pytanie jakim preparatem to najlepiej zrobić i w jaki sposób aby czegoś nie uszkodzić.

Pozdrawiam
    Darek

0 6
  • #2 07 Maj 2018 07:54
    Hajna
    Poziom 20  

Ja osobiście stosuje kwasek cytrynowy przy odkamienianiu bo inne związki chemiczne lub np. ocet powoduje degradację uszczelnień, jak do tej pory sprawdza się najlepiej. Ale to kolegi decyzja jaki środek zastosuje.

0
  • #3 08 Maj 2018 01:09
    stadim
    Poziom 13  

Ale jak to robisz? Wsypujesz do zbiornika z wodą i przepuszczasz jakbyś prasował czy też jakoś inaczej.
    Dzięki za info.

0
  • #4 08 Maj 2018 12:40
    Hajna
    Poziom 20  

Rozmieszać kwasek z wodą najlepiej ciepłą i zostawić na parę godzin następnie załączyć Tefal i żeby gorąca para przeczysciła też dysze.

0
  • #5 09 Maj 2018 00:50
    stadim
    Poziom 13  

Dzięki za pomoc.

0
  • #6 17 Maj 2018 15:58
    stadim
    Poziom 13  

Dzięki wszystkim za pomoc. Wydaje się, że po odkamienianiu jest OK. Mimo iż wypłukałem żelazko po kwasku to jeszcze przez jakiś czas czuć było taki inny zapach podczas prasowania ale wg żonki to też już ustąpiło.

0
  • #7 17 Maj 2018 15:59
    stadim
    Poziom 13  

Dzięki wszystkim za pomoc. Wydaje się, że po odkamienianiu jest OK. Mimo iż wypłukałem żelazko po kwasku to jeszcze przez jakiś czas czuć było taki inny zapach podczas prasowania ale wg żonki to też już ustąpiło.

0