Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica ZIM 629E - nie pobiera wody

07 Maj 2018 10:51 5073 5
  • Poziom 15  
    Koledzy,

Mam zmywarkę Amica ZIM 629E, którą użytkuje od 2 i pół roku. Dziś pojawił się nieoczekiwany problem, uruchomiłem maszynę, zmywarka poburczała, lecz nie ruszyła i wyrzuciła komunikat, że jest problem z poborem wody. Prześledziłem wątki na forum i prawdopodobnie winny jest elektrozawór, czyli AquaStop. Nie jestem fachowcem, raczej amatorem, stąd moje pytanie do Was, czy domowymi sposobami mogę sprawdzić czy to napewno elektrozawór? I druga kwestia czy gdybym kupił tą część to jej wymiana jest dużym problemem dla laika, tak żebym nie zespuł bardziej?

Dzięki za pomoc
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Amica ZIM 629E - nie pobiera wody
    Witam.
    Sprawdź dopływ wody, a po drugie zrób jej hard reset. :arrow: AQUASTOP (System Aqua Stop zapobiega uszkodzeniu węża doprowadzającego wodę. Nie zanurzaj obudowy zaworu układu w wodzie; zawiera elementy elektryczne. W razie uszkodzenia, wyciągnij wtyczkę z gniazda zasilania.
    Nie skracaj ani nie przedłużaj wkładu węża, ponieważ zawiera on kable i elementy elektryczne).
    Z wymiana nie powinieneś mieć problemów.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 15  
    Super, tak zrobię, polecasz może jakiś sklep z częściami AGD?
  • Poziom 9  
    Nie polecę ci żaden bo mieszkam za granica ktoś inny musi ci polecić.
  • Poziom 15  
    Elektrozawór wymieniony. Okazało się, że poza nim padła też pompa cyrkulacyjna, a jednak to niesamowite jak na sprzęt, który ma 2,5 roku :D
  • Poziom 15  
    jak wyżej, sprawa zamknięte