Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.5dCi 105KM - Auto po stłuczce - naprawa tyłu

RobertGrzelak1984 07 Maj 2018 11:05 261 1
  • #1 07 Maj 2018 11:05
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Potrzebuję pilnej porady czy warto inwestować w autko po stłuczce (wjazd w tył).
    Meganka z 2007r. pierwszy właściciel (kumpel z pracy, więc pewne źródło), przebieg 161tyś. Auto po wymianie kpl. sprzęgła i rozrządu.
    Kolega władował w niego w ostatnich 2 latach blisko 6tyś.
    Pech chciał, że mu w tyłek wjechali. Za 5tyś mogę go kupić.
    Auto normalnie jeździ, nie dostało mocno, ale do wymiany jest zderzak, klapa nie domyka się (zaczep nie sięga). Pękła wanna w bagażniku.
    Renault Megane II 1.5dCi 105KM - Auto po stłuczce - naprawa tyłu
    Maska ma lekką ocierkę (inna historia).

Pytanie do Was - czy warto się w to bawić, bo cena za autko jest według mnie rozsądna, części na allegro da się znaleźć (zderzak za 250zł w prawie identycznym kolorze, maska 120zł, wanna 80zł, maska 120zł).
    Starałbym się element dopasować bez koniecnzości lakierowania, tylko zastanawia mnie co się zadziało "pod spodem" zderzaka. I czy niezbędne byłoby prostowanie wszystkiego jak leci, czy raczej z "przymróżeniem oka" potraktować.
    Czy ewentualną wymianę pasa/belki tylnej oraz wanny idzie zrobić w dwie osoby w dobrze wyposarzonym garażu (w sensie jest kanał, migomat, podnośnik, wszystkie narzędzia od A do Z).
    Czas na zabawę mam (przegląd autko ma do listopada, OC do sierpnia).

Co sądzicie? Brać i dłubać? Autko dla mnie, na dojazdy, nie na handel ani wycieczki zagraniczne do Chin.

0 1
  • #2 07 Maj 2018 19:41
    Staszek49
    Poziom 34  

To co widzę, to "lekka" szkoda i jeśli kupujesz okazyjnie i to z pewnych rąk, więc szukaj zderzaka w tym samym kolorze i po krzyku. Wcześniej jednak zerknij po auto, co za tym zderzakiem jest zamocowane i czy też uległo uszkodzeniu.
    Jeślim masz smykałkę do majsterkowania, to taką usterkę sam możesz naprawić a wszelkie komponenty do naprawy kupisz niemal wszędzie.
    Na forum znajdziesz opisy napraw elementów plastikowych aut.

0