Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hałas z nowego napędowego silnika hydraulicznego.

Szymonides11 07 Maj 2018 12:48 267 2
  • #1 07 Maj 2018 12:48
    Szymonides11
    Poziom 5  

Witam Serdecznie

Mam problem z silnikiem hydraulicznym który napędza mi jacht. Krótka historia: Kupiłem jacht z przekładnią hydrauliczną hydromarin. Przekładnia została wyremontowana i jacht pływał wspaniale. Ale po jakimś roku wysypały się zęby na silniku hydraulicznym (silnik wielotłoczkowy Volvo F10-19) serwis odmówił naprawy twierdząc, że to złom i nie da się naprawić, ale udało się z casco wyciągnąć pieniądze na nowy silnik. Kupiłem silnik wielotłoczkowy Parker F11-19 został mi dobrany przez sprzedawcę. Po pierwszym montażu silnik nie działał, tzn. fabrycznie nowy silnik nie obracał się po podaniu oleju. Odesłałem go na gwarancji i producent odpisał, że była odwrotnie zamontowana tarcza sterująca. Po naprawie silnik działa i się kręci. Sprawdziłem go na sucho i zamontowałem do jachtu.

I teraz meritum sprawy. Po zwodowaniu jachtu okazało się, że silnik strasznie hałasuje po podaniu obciążenia. Hałas jest zależny od obciążenia i od obrotów, jak jacht był wyjęty z wody to hałas w ogóle nie występował. Olej taki sam jaki był przy poprzednim silniku HLP68, wymieniony przy zmianie silnika.

Układ jest bardzo prosty, oparty o pompę zębatą, po niej zawór upustowy 200bar, rozdzielacz, i proste przewody do silnika, filtr na powrocie.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co to za hałas, i czy nie jest to przez przypadek kawitacja? Dodam, że na poprzednim silniku nic takiego nie było słychać. Czy może jest to hałas niedotartych zębów wewnątrz tego silnika?

Załączam film z nagranym hałasem i schemat przekładni.
    film:

opis przekładni: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16051232#16051232

0 2
  • #2 07 Maj 2018 12:55
    kkknc
    Poziom 42  
  • #3 08 Maj 2018 09:44
    Szymonides11
    Poziom 5  

@kkknc sprawdziłem wczoraj wieczorem filtr, czyściutki, rozciąłem go i w środku nie było żadnych drobinek. Olej krystalicznie czysty.

Natomiast wczoraj na próbach zauważyłem że głośność spada wraz ze wzrostem ciśnienia, np jak jacht jest na cumach to jest dużo ciszej (130bar przy 1800obr) niż jak płynie (80 bar przy 1800obr)

0
  Szukaj w 5mln produktów