Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e92 - videorejestrator zasilany z wiązki oświetlenia z podsufitki

07 Maj 2018 20:07 360 4
 • Poziom 9  
  Hej.
  Chcę zrobić porządek z zasileniem kamerki samochodowej w BMW e92. Mam zamiar wpiąć się w instalację auta i najbliżej będzie zasilić videorejestrator z oświetlenia w podsufitce. (jeśli ma to znaczenie to tu jest poprowadzony gruby minus i cienkie plusy do kostek) Czy to będzie bezpieczne podłączenie? Czy wpinać dodatkowy bezpiecznik?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 38  
  Będzie. Plus do podświetlenia jest zabezpieczony bezpiecznikiem w skrzynce bezpieczników. Jeśli możesz to możesz założyć bezpiecznik na kabelek do zasilania kamery.
  Ja to zrobiłem w taki sposób, że do kabelkow zasilających światło dołączyłem gniazdo „zapalniczkowe” a do gniazda podłączyłem zasilacz kamery. Kamera wymagała 12V a zasilanie w samochodzie może być do 14.5V.
  Jeszce jedno - sprawdź kiedy system odcina zasilanie na plus oświetlenia. W GrandScenicu i Civicu zasilanie jest odcinane natychmiast po zamknięciu auta pilotem, w Nissan Leaf’ie po jakiś 15minutach.
 • Poziom 9  
  Hmmm... Mi zasilenie nie znika. Mam tam w sumie 4 kostki z czego jedna to jeden grubszy minus i pozostałe 3 kostki po kilka kabelków (w sumie kilkanaście) i podłączenie minusa z jednym z nich daje napięcie na stałe - nie znika po zamknięciu auta, a z drugim kabelkiem po zapłonie. Więc chyba podłącze się po zapłonie. Myślałem, że będzie opcja pierwszej pozycji kluczyka (w bmw włożenie kluczyka , potem naciśnięcie przycisku start - zapłon).
 • Poziom 38  
  Jak zasilanie nie znika to kicha jest.
  Cały wic tej kamery jest taki, że nagrywa gdy auto jest odblokowane niezależnie od działania silnika. Taki dupochron.
  Ale sprawdź jeszcze raz, bo to teraz norma: włącz lampkę w aucie i zamknij autko pilotem i zobacz kiedy zgaśnie. Może zgasnąć dopiero po jakimś czasie jak w moim Leaf’ie.
 • Poziom 9  
  BMW e92 - videorejestrator zasilany z wiązki oświetlenia z podsufitki

  Tak to wygląda u mnie, tyle znalazłem zasilenia. W tym panelu sa 3 lampki i dwie delikatne ledy oświetlające tunel, lewarek skrzyni biegów. Stałe zasilenie sprawdzałem i po 15 minutach świeciło dalej. Zasilenia szukałem z tym grubszym minusem. Chyba, że jest tam jakiś inny... sam nie wiem. Sporo tego... Może błędnie kombinuje.
  Sprawdzałem jeszcze raz i nie widzę innych opcji. Stałe napięcie nie znika po zamknięciu auta. Chyba podepnę się pod to po zapłonie...