Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SAMSUNG UE32D5500RWHHH - Menu serwisowe

jurusx 07 Maj 2018 20:24 969 10
  • #1 07 Maj 2018 20:24
    jurusx
    Poziom 9  

Witam. Piszę pierwszy raz. Mam taki problem: chciałem na nowo zaprogramować kanały gdyż pojawiły się nowe niestety w menu mojego tv. Zakładka program i sieć była nie aktywna wyszarzona, więc zacząłem grzebać po omacku w menu serwisowym i zrobiłem FAKTORY RESET. Po uruchomieniu tv nie widzi sygnału z anteny pewnie coś przestawiłem, czy ma ktoś jakiś pomysł naprawienia tego albo czy możecie wysłać zdjęcia poszczególnych ustawień menu serwisowego. Dziękuję za pomoc.

0 10
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2018 21:35
    MateuszRTV
    Poziom 9  

Witam

Kanały programuje się pilotem, musisz uruchomić MENU - KANAŁ - AUTOMATYCZNE STROJENIE- AUTOMATYCZNE STROJENIE i wybierasz rodzaj telewizji - naziemna (DVB-T) lub kablowa.

0
  • #3 07 Maj 2018 22:05
    jurusx
    Poziom 9  

Wiem jak się programuje, ale u mnie wchodzę pilotem w menu i mogę wejść w zakładkę OBRAZ, DŹWIĘK, SYSTEM POMOC TECHNICZNA natomiast zakładki KANAŁ i SIEĆ są nie aktywne i tu jest problem jak je uaktywnić

0
  • Pomocny post
    #4 07 Maj 2018 22:33
    bogred
    Moderator TV

Source masz ustawione na TV?

0
  • Pomocny post
    #5 07 Maj 2018 22:38
    raffikk
    Poziom 9  

wrzuć printscreeny swoich ustawień to porównam co jest u mnie (ja mam model F)

0
  • #6 07 Maj 2018 22:42
    jurusx
    Poziom 9  

Jak dojść krok po kroku do Source gdyż jestem zielony jak szczypiorek

0
  • Pomocny post
    #7 07 Maj 2018 22:43
    bogred
    Moderator TV

Chodzi o przycisk source na pilocie. Może masz źródło sygnału na AV np.

0
  • #8 07 Maj 2018 22:56
    jurusx
    Poziom 9  

Mam ustawione na TV

0
  • Pomocny post
    #9 07 Maj 2018 23:02
    raffikk
    Poziom 9  

skoro zresetowałeś ustawienia fabryczne w menu serwisowym to raczej zacznij od tego. ustaw/sprawdź przynajmniej Region na EU i ew. inne ustawienia na "europejskie". jak nie zadziała to zrób zdjęcie i wstaw

0
  • #10 08 Maj 2018 21:21
    jurusx
    Poziom 9  

Poprobowałem różnych ustawień w menu serwisowym przy jednej z nich telewizor zaczął coś pobierać myśleć czekać po długim czasie wyłączył się potem włączył i musiałem ustawić wszystko od nowa zaprogramowałem kanały powróciło menu PROGRAMY I SIEĆ wszystko normalnie, ale tv przestał reagować na niektóre przyciski na pilocie. Włącza się pilotem ale nie wyłącza nie można zmienić programu nie działa CH LIST, SOURCE

Dodano po 11 [godziny] 43 [minuty]:

Szukałem w necie i znalazłem na tej stronie https://it-stasiakk.blogspot.com/2012/02/aktywacja-pvr-w-telewizorach-samsung.html
    Wszedłem w menu serwisowe Opcje sterowania (HOTEL i SHOP) ustawia sie z poziomu menu serwisowego (info menu mute power) -->control
    Sprawdz pozycje KEY SENSITIVITY w SUBOPTION i
    ustaw
    HOTEL OPTION OFF I SHOP OPTION OFF
    Dziękuję wszystkim za pomoc problem rozwiązany zamykam temat, Pozdrawiam.

0
  • #11 08 Maj 2018 21:22
    jurusx
    Poziom 9  

Poprobowałem różnych ustawień w menu serwisowym przy jednej z nich telewizor zaczął coś pobierać myśleć czekać po długim czasie wyłączył się potem włączył i musiałem ustawić wszystko od nowa zaprogramowałem kanały powróciło menu PROGRAMY I SIEĆ wszystko normalnie, ale tv przestał reagować na niektóre przyciski na pilocie. Włącza się pilotem ale nie wyłącza nie można zmienić programu nie działa CH LIST, SOURCE

Dodano po 11 [godziny] 43 [minuty]:

Szukałem w necie i znalazłem na tej stronie https://it-stasiakk.blogspot.com/2012/02/aktywacja-pvr-w-telewizorach-samsung.html
    Wszedłem w menu serwisowe Opcje sterowania (HOTEL i SHOP) ustawia sie z poziomu menu serwisowego (info menu mute power) -->control
    ustaw
    Dziękuję wszystkim za pomoc problem rozwiązany zamykam temat, Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Opcje sterowania (HOTEL i SHOP) ustawia sie z poziomu menu serwisowego (info menu mute power) -->control
    ustaw

0