Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinający się i wyłączający się laptop HP Pavilion x 360

07 Maj 2018 20:28 321 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z owym laptopem HP.
    Laptop jest jeszcze na gwarancji ale oddawany był kilka razy i serwis nic z tym nie zrobił (Jak będę w domu to zrobię zdj i wyślę co oni tam napisali w karcie gwarancyjnej).
    Model Laptopa to: Zacinający się i wyłączający się laptop HP Pavilion x 360

OPIS PROBLEMU:
    Laptop na ogół działa prawidłowo lecz w nieoczekiwanych momentach zaczyna działać tak (wrzucam nagranie z co się dzieję które jest na dysku google): https://drive.google.com/drive/folders/17oEjsu60n41l0XRrT0-mIvn_rO1Ognek?usp=sharing

Piosenka na kanale yt czy też film zaczyna się zacinać obrazowo i dźwiękowo i jest to straszne jak widać i słychać.
    Laptop w nie oczekiwanym momencie wyświetla napis że musi się wyłączyć, mogę kliknąć nie i wyłączyć go ręcznie, jeżeli nic nie kliknę to sam się wyłączy. Np: Podczas pracy na laptopie wtedy muszę wyłączyć wszystko co robię i wyłączyć laptopa.

Dorzucę więcej zdjęć jak mi się to znowu przytrafi i zdj z karty gwarancyjnej.
    Jak myślicie czy to wina systemu i nowy Windows pomoże, czy też sterowniki a może karta dźwiękowa, graficzna albo cała płyta główna się psuje?
  • Poziom 8  
    Witam

Myślę że może to być problem z sterownika spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie , możliwe że bateria nie trzyma prądu jest uszkodzona czy cały czas masz laptop podłączony do ładowarki ?
    Zainstaluj też nowe sterowniki od karty graficznej .
  • Poziom 6  
    Bateria trzyma i to długo bez ładowania.
    Nie ma z nią problemu.
    Spróbuje ze sterownikami.
  • Poziom 25  
    Zasilacz oryginalny? Bateria tez? Zachowuje się tak na samej baterii, albo na samym zasilaczu?
    Utwórz płytę/pendrive z bootowalnym Linuxem i zobacz czy też pier...trzeszczy.
    Sprawdź jeszcze inną przeglądarkę.
  • Poziom 6  
    Zasilacz i bateria są oryginalne.
    Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej, a pozostałe są zaktualizowane.
    Jak mi zaczynał się zacinać jakiś filmik to z czasem sam zacząłem wyłączać laptopa i jak go wyłączałem to on strasznie długo się zamykał. I to chyba jest istotne.
    Laptop oddawany był 3 razy.
    Jak oddawałem za pierwszym razem to oprócz problemu z tymi filmikami nie działała dobrze klawiatura (niektóre klawisze nie chciały działać).

Ale klawiatura zaczęła działać po drugim oddaniu do naprawy i już nie ma z nią problemu.
    Także musiałem się męczyć z gwarancją trochę.

Ale jak na razie zaktualizowaliśmy te sterowniki i zobaczymy czy jeszcze się będzie tak zacinało.
  • Poziom 6  
    Dorzucam dziś 2 filmiki na dysku: https://drive.google.com/drive/folders/17oEjsu60n41l0XRrT0-mIvn_rO1Ognek?usp=sharing.

Tak więc:
    Wczoraj jak słuchałem muzyki to się znów zrobiło to samo z filmikiem, ale tym razem nie wyłączałem i czekałem co się stanie. No ale nic się nie działo oprócz tego że momentami coraz bardziej brzęczał. Po jakiś 15 min się pokazało że jest słaba bateria, więc go podłączyłem, ale dalej brzęczał i brzęczał tak chyba przez pół godziny i musiałem w końcu go wyłączyć, bo wychodziłem i bardzo długo się wyłączał, więc go zresetowałem.

A na dodatek:
    Dziś jak z niego korzystałem to całkiem się zaciął (w taki sposób jeszcze się nie zacinał nigdy). Nie działała ani klawiatura, ani ekran.

Pomożecie???

Może trzeba to sprawdzić dobrym programem?
    Może przerzucić ten post do bardziej specjalistycznego forum?
  • Poziom 25  
    Pokaż SMART z CrystalDiskInfo.
    Możesz sprawdzić RAM Memtestem.
  • Poziom 6  
    Zacinający się i wyłączający się laptop HP Pavilion x 360Zacinający się i wyłączający się laptop HP Pavilion x 360Zacinający się i wyłączający się laptop HP Pavilion x 360

Screeny z CrystalDiskInfo