Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG D12RN 3,5 kW Deluxe - nie grzeje

07 Maj 2018 23:50 753 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam kłopot z klimatyzatorem LG 12RN Deluxe. Po zimie chciałem go uruchomić i działała w trybie chłodzenia, ale na koniec dnia pracy przed jego wyłączeniem chciałem go osuszyć w trybie ogrzewania. Klimatyzator działał przez jakieś 20 min w trybie grzania i potem się pojawiła ikona gwiazdki i kropli wody na panelu i nie chce się przełączyć w tryb grzania. W trybie chłodzenia temp. powietrza waha się od -2 C do 3 C (nastawa 21C). Zrobiłem diagnostykę przy pomocy smart diagnosis i aplikacja nie wykryła żadnych błędów. Dodam, że temp. wykryta przez jednostkę zewnętrzną to 19,1 C, więc klimatyzator powinien pracować w trybie ogrzewania (zgodnie ze specyfikacją zakres temp. zewnętrznych to -15 C do 24 C). Czy macie Panowie jakieś pomysły?
    Z góry dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 10  
    Witam. Klimatyzator po twardym restarcie zaczął działać. Jednak przy funkcji grzania np. 24 C zamraza się i pojawia się ikona gwiazdki i kropli. Przy nastawieniu wyższej temp. 28 C zaczyna znów grzać. Po jakimś czasie jak zmniejszę temp. Np. do 24 C znów pojawia się ta ikona gwiazdki i kropli. Czy tak powinna działać funkcja grzania w tym modelu?

• Poziom 37  
    To cykl odszraniania, występuje w każdym klimatyzatorze w trybie grzania - kwestia tego, jak często się załącza, zależy też od metody wykrywania zaszronienia - w takich temperaturach jak obecnie (ok 15*C), powinien odszraniać bardzo rzadko, albo wcale. Możliwe że mało czynnika, zamarza jednostka zewnętrzna i przez to musi się odszraniać. Po prostu sprawdź co się dzieje z jednostką zewnętrzną w tym samym czasie. Zwróć uwagę na szron na rurkach przyłaczeniowych (ale w trybie chłodzenia, one też powinny się wtedy szronić, na grzaniu musisz zaglądać do środka urządzenia).
  • Poziom 10  
    Właśnie testuje. Jak nastawie temp. poniżej 25 C po paru minutach pracy pojawia się cykl odszraniania. Jak znów zmienię temp. na wyższą to po chwili sprężarka się załącza i klima grzeje. Przy temp. Wyższej jak 25 C na klim. cykl odszraniania praktycznie w ogóle się nie pojawia.