Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny/głośniki do ~4000 zł do małego pomieszczenia

oliee0 08 May 2018 01:10 1629 8
    oliee0
    Level 12  
    Witam,
    poszukuję jakiś mniejszych kolumn (o ile tak to można nazwać) do niedużego pomieszczenia - ma może z 12m2.
    Głośniki będą napędzane Marantzem SR6004. Od kolumn oczekują fajnych tonów wysokich, ale nie tak, aby to po uszach świstało, a najważniejsze to bas, który nie może być "rozlany" itp. tylko taki "punktowy" i szybki, no to nie subwoofer, ale fajnie by było, gdyby potrafiły trochę niżej zejść i zamruczeć. :) W tym pomieszczeniu był już subwoofer i wg mnie jest za małe na takie bajery - bas się niesie wszędzie i tylko jego słychać. Nie pamiętam jaki to był sub, ale coś od Bowers & Wilkins za ok. 2 tys. Głównie grane na tym będzie coś typu Lady Pank, SBB itp.
    W tej cenie chyba coś się powinno znaleźć bez problemu kolumny. ale nie jestem specjalnie obeznany w temacie, nie znam modeli i aktualnych nowinek, a zawsze są jakieś topowe produkty w danym czasie. :)
    Sprzęt używany raczej nie wchodzi w grę. Dobrze by było, aby zestaw nie był jakiś wymyślny, tzn. aby mieli to normalnie w sklepie i można było przesłuchać przed zakupem (Warszawa lub okolice).
    Maks. wysokość kolumny to ok. 1 metra, reszta parametrów jest mało istotna.
    Cena - do 4000 zł, ew. 5000 zł, jeśli naprawdę warto dopłacić.

Aktualne głośniki to jakieś Bowers & Wilkins o bodajże mocy ~100W, ale to są maleństwa, które mają problemy z trochę głośniejszym zagraniem, no i ze względu na wymiary głośnika nie potrafi oddać wszystkiego. :)
    wolen1
    Level 10  
    Znikome szanse na to żeby to porządnie zagrało, zamiast tego amplitunera za 4000zł trzeba było kupić sobie coś z klasyków, typu diora, tonsil, grundig np. r1000, z tego co się orientuję Twój Marantz ma 7x110w może i byłaby taka możliwość aby zmostkować kanały, dokupić kolumny np. KOLUMNY PODŁOGOWE TONSIL ALTUS 300, znajdziesz je praktycznie wszędzie, np allegro. I wtedy może by coś z siebie wydusił ten sprzęt.
    oliee0
    Level 12  
    To nie mój sprzęt, nie kupuję dla siebie, ja mam tylko dobrać coś pod to. Mogę i zmienić tego Marantza, ale wtedy trzeba zmienić się w wzmak + głośniki do 5k.
    wolen1
    Level 10  
    http://allegro.pl/yamaha-zestaw-stereo-a-s201-kolumny-altus-200-i7195202530.html

Warto zobaczyć tę ofertę.

lub tą lecz wydaje mi się że jak na te głośniki to za słaby ten wzmacniacz.

http://allegro.pl/yamaha-zestaw-sieciowy-r-n402d-altus-300-musiccast-i7197528541.html

ten o wiele lepiej wygląda pod względem dopasowania mocy, jak dla mnie spoko.

http://allegro.pl/yamaha-r-n303d-musiccast-tonsil-altus-300-warszawa-i7280260042.html
    oliee0
    Level 12  
    Altusy wydają się super, ale to nie trochę przerost formy nad treścią w pokoju ok. 12m2? Z czego stoi łóżka, biurko, szafa i miejsca jest jeszcze mniej, przy połowie głośności takich Altusów prędzej tynk odpadnie ze ścian. Słyszałem, że Altusy mają opinię takich głośników do nawalania bardziej,

Dodano po 6 [godziny] 9 [minuty]:

Może coś ciut mniejszego? Może przesadziłem trochę z tymi wymiarami, ogólnie nie ma nic w tym złego, tylko że jak postawić to z obu stron to praktycznie będzie po 1,5m ucho od głośnika.
    Jerzy100
    Level 22  
    Witam . Altusy sobie odpuść. Do takiego pomieszczenie idealne będą dobre monitory. Jeżeli będzie słuchana muzyka Lady Pank szukaj kolumienek które odtwarzają dobrze sekcje gitarowe oraz mają szybką reakcje na odtwarzanie niskich tonacji. Trudno tu przytoczyć konkretnie markę i model.
    Najlepszym rozwiązaniem jest wziąć wzmaka pod pachę i udać się do sklepu gdzie posiadają jakiś wybór i posłuchać co jak gra.
    Możesz mi uwierzyć że każdy inaczej słyszy różne dźwięki.
    oliee0
    Level 12  
    DjMapet wrote:
    Z tym SBB, to tak Ci się tylko napisało, czy faktycznie słuchasz?

Tak jak pisałem, ten sprzęt nie jest dla mnie kupowany, nie słucham SBB i nie mam zamiaru. :D