Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Touran 1.9 2005 - Kręci Nie Odpala

lukaszek356 08 May 2018 14:33 10779 2
 • #1
  lukaszek356
  Level 11  
  Witam, mam problem z Touranem mianowicie Auto kręci ale nie odpala. Wczoraj tata patrzył przy gnieździe haka, ponieważ wychodziły tylko światła na postojówki, być może to było przyczyną. Dziś auto nie chciało odpalić, padł akumulator. Podłączyliśmy aku pod prostownik, też była próba na kable to samo, kręci wszystko ok ale nie odpala. Jeśli to coś ma do rzeczy świeci Stop i kontrolka elektromechanicznego wspomagania kierownicy, wspomaganie na zapłonie działa ok. Sprawdzone bezpieczniki przy aku wszystko ok. Czyżby przekaźnik 458? nie jest zaśniedziały ale może się spalił? Tata, mówił, że też dokładał jakieś bezpieczniki w wolne miejsca, może gdzieś jakiś bezpiecznik przełożył? Które bezpieczniki z dodanej rozpiski na foto odpowiadają za zapłon, układ paliwowy itd. ? Może któryś sterownik padł? Czekam i z góry dziękuje za odpowiedzi

  Touran 1.9 2005 - Kręci Nie Odpala Touran 1.9 2005 - Kręci Nie Odpala
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kowal5
  Level 17  
  Kontrolka od wspomagania świeci bo był akumulator rozładowany i teraz potrzebuje kalibracji czujnika kąta skrętu, ale skalibrujesz go sam gdy już go odpalisz. Co do reszty to zbyt mało informacji przekazałeś z własnych prac aby można Ci było pomóc.
 • #3
  lukaszek356
  Level 11  
  Okazało się, że pomieszane były bezpieczniki jak tata patrzył przy haku to wyjął jeden z bezpieczników odpowiedzialny za immo. Po dojściu ładu, gdzie co ma być wszystko wróciło do normy.