Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 Lite - Podmiana baterii na tę z modelu P9 lub P10 lite

milataam 08 Maj 2018 15:35 3969 23
  • #1 08 Maj 2018 15:35
    milataam
    Poziom 4  

Zastanawiam się czy jest jakakolwiek przeszkoda techniczna przed
    tym, aby zamontować w smartfonie Huawei P8 Lite Ale-L21 baterię od modelu
    P9 lub P10 lite. Baterie z tych wyższych modeli są tej samej grubości i są krótsze.
    Teoretycznie bateria powinna się zmieścić. Zaryzykowałabym z wymianą lecz nie znam różnic
    w taśmie łączącej baterię z płytą. Nie wiem jakiej długości jest ta taśma, nie mogę nigdzie znaleźć rozpiski pinów i wyglądu wtyczki na końcu tej taśmy. Czy firma Huawei w tych modelach użyła tej samej taśmy z wtyczką?? Zależy mi na wymianie akumulatora, który w P8 jest najsłabszy i ma od 2000 do 2200mAh. Wyższe modele mają nawet 3200. Voltarz jest ten sam czyli 3.8>3.85V. Moja bateria ma 3 lata i wytrzymuje online w internecie max.3h. Kupiłabym nowy oryginał ale on też nie był ok. Jako nowa trzymała około 5h. Jak silnego akumulatorka mogła bym użyć w tym smartfonie np.z innego modelu telefonu z tym samym napięciem? Oryginalna ładowarka ma na wyjściu 5V i 1A. Niczym się nie różni od ładowarek z modeli P9 i P10. Szukałam też zamiennika baterii do P8 ale nie ma a jak już są to także mają max.2200mAh. Z życia jednak wiem że w zamienniku z Chin będzie to pewnie 1200-1300 a nie to co na naklejce.

0 23
  • MagBoss
  • #2 08 Maj 2018 16:05
    E8600
    Poziom 37  
  • #3 08 Maj 2018 17:05
    milataam
    Poziom 4  

Chyba raczej nie. U mnie jest ALE-L21.
    Bateria jak na foto. Moja jest większa jak w P9 lite i ma mniejszą pojemność.
    Dziwne to troche bo przy takich rozmiarach powinna mieć minimum 3500mAh.

0
  • #4 08 Maj 2018 17:31
    E8600
    Poziom 37  

Jeśli masz taką podługowatą to raczej ta od P10 nie podejdzie bo jest znacznie szersza. W P8 lite masz z boku baterii płytę główną natomiast w P10 Lite cała płyta jest u góry.

1
  • #5 08 Maj 2018 21:36
    mobista
    Poziom 35  

Koleżanko pierwsza sprawa to słownik w rękę! Druga sprawa to do ALE-L21 pasuje tylko bateria ALE-L21. Nowsze generacje maja juz inną konstrukcje samego telefonu i zastosowano baterie w innych rozmiarach. Skąd pomysł, ze bateria w takim kształcie powinna mieć 3,5k mAh?

1
  • #6 13 Maj 2018 08:01
    milataam
    Poziom 4  

Dlaczgo słownik w rękę? Piszę ze smartfona, bardzo mała czcionka, często nie widzę braku ogonków.
    Dlaczego powinna mieć 3500mAh? Bo trzy razy mniejsze baterie w telefonach z lat 1999-2003 (wzmocnione) często miały 1400-1600. Wielkość baterii w smartfonach podwoiła się, często nawet potroiła. Chodzi o fizyczne rozmiary. Voltarz jednak został na podobnym poziomie co kiedyś czyli około 3.7V.
    Musi być jakiś inny sposób na dopasowanie baterii do tego telefonu. Nie chce mi się wierzyć że nie znajdę takiej samej wielkości akku ale o większej pojemności. Zauważyłam że z P8 Lite bateria może być grubsza o około 2mm i bez problemu da się zamknąć obudowę. Okleiłam baterię taśmą izolacyjną dookoła i zwiększyła się jej grubość o 1.89mm w/g mikromierza. Przy tej wartości da się jeszcze zamknąć obudowę i nie wadzi to o LCD. 2.05mm już wadzi więc mogę szukać baterii o wymiarach dłuższych jak oryginalna o 2.50mm, szerszych o 1.8mm i grubszej o 1.8mm.
    Problemem będzie tylko znaleźć odpowiedni akumulatorek bo producenci nie podają wymiarów.

1
  • #7 13 Maj 2018 08:16
    kkknc
    Poziom 42  

Przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Pozbycie się wielu nagromadzonych przez lata aplikacji które pracują w tle zjadając baterię daję wspaniałe rezultaty. A sama bateria na ładowarkę i pomiar jest parametrów.

0
  • #8 13 Maj 2018 09:09
    milataam
    Poziom 4  

Telefon ma świeży soft. Najnowsza wersja wgrywana ręcznie bez OTA. Jest po roocie i ma zmodyfikowane oprogramowanie. Inne Gapps i masa innych aplikacji (nie stockowych odpowiedników). Jest Magisk i masa modułów typu xposed i wiele wiele innych. Temat softu ogarnięty do maksimum. Telefon w podstawie zużywa max 400MB/ram (na oryg.sofcie było 900MB. Od strony programowej został mi jedynie kernel i zarządcy do ogarnięcia. W telefonie nie ma pozostałości po aplikacjach. Wszystko co miało być używane było wcześniej testowane i zainstalowane już na stałe później na czystym systemie. Nie mam połowy aplikacji googla i podobnych łącznie ze sklepem Play bo to niestety SpamMarket. Wszystko instaluję przez Adb a wiele nie wymagam więc wiele nie mam. GoogleChrome też nie istnieje. Został wywalony już na poziomie modyfikowania stocka na Pc. Na zastępstwie jest SamsungInternet (o cztery nieba lepszy), podobnie jak i reszta aplikacji. Większość apek uszykowałam sama poprzez dekompilację, modyfikację i stworzenie własnej apki. Dzięki temu nie znajdziesz u mnie telemetrii, raportowania i szpiegowania bo wszystkie apki mają pozmieniane adresy IP z którymi mają się łączyć. Google Play robiło kiedyś takie żarty jak na załączonym foto. Teraz już nic nie robi :) no i zostało mi tylko ogarnięcie od strony Hardwareowej. Na pierwsze danie podano baterię.

Ps. Później wyedytuję post ze stacjoarki i dodam screena
    . Na mobilnym nie chce wygenerować linku do fotki po wgraniu na serwer.

0
  • Pomocny post
    #9 13 Maj 2018 16:03
    E8600
    Poziom 37  

milataam napisał:
    Okleiłam baterię taśmą izolacyjną dookoła i zwiększyła się jej grubość o 1.89mm w/g mikromierza. Przy tej wartości da się jeszcze zamknąć obudowę i nie wadzi to o LCD. 2.05mm już wadzi więc mogę szukać baterii o wymiarach dłuższych jak oryginalna o 2.50mm, szerszych o 1.8mm i grubszej o 1.8mm.

Ogólnie sprawa jest wykonalna aby włożyć tam większą baterie ale bez przyczyny producent nie zrobił zapasu w postaci wolnego miejsca wokół ogniwa. Spowodowane jest to tym, że ogniwa lubią puchnąć i takie spuchnięte ogniwo szybko uszkodzi płytę główną, wyświetlacz a potrafi nawet wybuchnąć (w zamkniętym telefonie nie mamy wglądu na stan ogniwa).

Zwiększyć można zmieniając same ogniwo na takie większej pojemności ale wymaga to przeszczepu taśmy z wtykiem ze starego oryginalnego. Robiłem coś podobnego w archaicznym telefonie k800i wymieniając same ogniwo bo oryginalne spuchło. Pasujące wymiarowo okazało się ogniwo z jakiegoś alcatela li-ion choć oryginalnie było Li-pol musiałem tylko przelutować oryginalną płytkę ze stykami i zabezpieczeniem termicznym. W nowych telefonach jest łatwiejszy dostęp do takiego zabiegu gdyż wystarczy odkleić taśmę kaptonową ale trzeba być ostrożnym aby nic nie uszkodzić a przeszczep zakończył się sukcesem. :)

Na miejscu koleżanki pomyślał bym o zmianie telefonu na taki, który dłużej trzyma bateria nawet jakiś starszy model. Ewentualnie dokupił plecki do telefonu typu "power case" z dodatkową baterią jeśli grubość telefonu to nie jest wielki problem.

1
  • #10 13 Maj 2018 16:20
    kkknc
    Poziom 42  

Plecy z większą bateria to chyba najbardziej sensowny pomysł. Samsung swoje flagowce wymieniał z powodu baterii.

0
  • #11 13 Maj 2018 16:47
    milataam
    Poziom 4  

E8600, nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Grubość całego telefonu jak i jego waga nie stanowią dla mnie problemu.Jeśli chodzi o przeszczepy to była by to moja pierwsza zabawa ze smartfonem ale mam praktykę z telefonami. Siemensy c35, m35, s35, sl45, Ericssony T28, T10, T20, Alcatel Ot511, Nokia 3210 i naprawdę masa innych. Sukces za każdym razem. Przeszczepiałam tylko ogniwa. Stare do kosza a w ich miejsce wszystko to co miało ten sam voltarz ale elektronika baterii zostawała. Na baterii BLB5 od jakiejś Nokii Siemens SL45 potrafi działać 4 razy dłużej jak nowy. Trochę praktyki już mam ale nie ze smartfonem. Smartfony mają podobny typ ogniw jak tablety a z tabletem miałam już przygodę. Od tamtej pory bawię się na balkonie :)) bo by mi akumulatorek chałupę zwędził.
    Możecie mi powiedzieć dlaczego przecięte nożem ogniwo zaczyna syczeć, nabierać temperatury i samoczynnie się topić powodując naprawdę prawdziwy pożar?? Baterii z Larka ugotowanie się zajęlo pól minuty. Próbowałam nożykiem do tapet ją odkleić od obudowy i się zaczęło.

0
  • #12 13 Maj 2018 17:05
    E8600
    Poziom 37  

milataam napisał:
    Możecie mi powiedzieć dlaczego przecięte nożem ogniwo zaczyna syczeć, nabierać temperatury i samoczynnie się topić powodując naprawdę prawdziwy pożar?? Baterii z Larka ugotowanie się zajęlo pól minuty. Próbowałam nożykiem do tapet ją odkleić od obudowy i się zaczęło.

Jest to wynik reakcja litu z tlenem z powietrza i jest ona bardzo gwałtowna i niebezpieczna szczególnie gdy ma się taki telefon w kieszeni spodni lub co mogło by się stać z samochodem/mieszkaniem.

Widzę, że nie tylko ja mam takie pomysły aby same ogniwo wymieniać. :)
    W smartphonach ogniwa są w kieszonce z cienkiej folii, którą bardzo łatwo uszkodzić nawet przy lutowaniu może się rozszczelnić. Dawniej ogniwa były w metalowej obudowie i były bardziej bezpieczne.

0
  • #13 13 Maj 2018 19:01
    milataam
    Poziom 4  

Ale nauczyć można się sporo, np.mała grotowa lutownica max.40W a nie postoletówka 150W ;))) i jest szansa że uda się polutować taśmę.
    Nie mniej jednak przestrzegam wszystkich by nie brali tego typu wpisów za przykład do naśladowania.
    Nawet zakazuję bo można naprawdę spalić chałupę.

0
  • #15 14 Maj 2018 15:15
    milataam
    Poziom 4  

Decyzja jest podjęta. Przeszczep będzie lecz nim to się stanie trzeba znaleźć odpowiednią baterię i to jest aż 95% z całóści problemu. Jedyne co mi pomaga to pisanie z dobrodusznymi ludzikami z portali (allegro, ebay i inne) którzy mają rozebrane w mak smartfony i mogą dokonać pomiarów akumulatorka. Wtedy jest łatwiej szukać. Producenci baterii (zamienników) często takich danych nie podają albo nie umiem szukać. Jedyne co wykopię to specs karty lecz tam najczęsciej piszą o chemii w baterii a o wymiarach nic. Są jeszcze handlarze bateriami no ale to akurat najbardziej milcząca strona. Komu by się chciało wyjmować baterie z opakowań i mierzyć ich wymiary. Pewnie biorą mnie za wariatkę. Postanowiłam też napisać maile do producentów zamienników. Ogółem 48 maili poszło. Kiedy i czy odpowiedzą nie wiadomo. Celuję w akumulator choć by 3000mAh. Dziwię się też dlaczego na rynku można spotkać akumulatorki mniejsze od tej z P8 Lite które mają większą pojemność i voltarz. Kila dni temu trafiłam coś co było mniejsze, miało 4.8V i 3300mAh. Niby do jakiegoś czytnika pdf to było. Bateria Hama no ale pustostan u Chińczyka. Hama GTYB3000MEIP58977 takie oznaczenia na naklejkach miała, nigdzie ani słowa na jej temat. Pewnie podróbka jakaś.

Dodano po 9 [minuty]:

I tak na marginesie.
    Znanę są z elektrody przypadki łączenia ogniw ?
    Chodzi o połączenie trzech identycznych ogniw na zasadzie łączenia akumulatorów w samochodach w celu zdobycia większej pojemności rozruchowej.
    Zadziałał by ten sam bajer w przypadku akumulatorka w telefonie?
    A co wtedy z voltarzem?
    Nie podwoi się?
    Gdy połączymy ze sobą dwa akumulatory w aucie to nadal mamy powiedzmy 12V a nie 24V lecz wzrasta moc rozruchowa. Jak by to było w przypadku 2 akumulatorów w telefonie? Dwóch a nawet trzech...
    Ciekawa jestem czy układ ładowania dał by radę wtedy z ładowarką 3A zamiast 1A.

0
  • #16 14 Maj 2018 17:38
    E8600
    Poziom 37  

milataam napisał:
    Znanę są z elektrody przypadki łączenia ogniw ?

Jest na forum ale osobiście odradzam. Tutaj znajdziesz dlaczego: Link
    Przy łączeniu równoległym napięcie pozostaje bez zmian a jedynie pojemność rośnie.

Celował bym w 1 ogniwo. Być może od samsunga S7 by pasowało ma 3000mAh lub S7 EDGE 3600mAh i nie do końca sugerował bym się opisem pojemności. Dlatego, że często są to wartości zawyżane szczególnie u mało znanych producentów. Natomiast markowe nowe ogniwo ma często więcej niż deklaruje producent np. zamiast 3000 może mieć 3300mAh.
    Jestem ciekaw rezultatu.

0
  • #17 15 Maj 2018 07:57
    milataam
    Poziom 4  

Rezultat idzie przewidzieć. Smartfon pod względem zasad zasilania nie różni się niczym od starego telefonu GSM. Dodatkowe utrudnienia to zamontowana na stałe bateria wewnątrz urządzenia. Nie ma że sobie klapkę zdejmiemy i zamontujemy grubszą baterię. To jest największy minus. Reszta to to samo co w GSM. Siemens SL45 w oryginalnej baterii miał napisane 3.6V 450mAh. Bez problemu działa na ogniwie od Nokii 3.7V 1200mAh i działa trzy, cztery razy dłużej. Wystarczyło tylko odciąć elektronikę obu baterii i zamienić. Tak samo będzie ze smartfonem . Zauważyłam że Huawei P8 można ładować czym popadnie. Nawet samochodowa ładowarka do GPS ładuje ten telefon. Sądzę że układ ładowania spokojnie ogarnie ładowarki od 3.3 do 7V. Ładowarka od tabletu ma 6.8V i smartfon normalnie się ładuje. Po testach wygląda to tak (bateria rozładowana do zera, smartfon się wyłącza):
    - ładowarka 3.3V 500mA = czas ładowania 7h
    - ładowarka 5V 1A = czas ładowania 3h
    - ładowarka 6.8V 2A = równe 75minut
    no i ładowarka samochodowa, Hama, pisze na niej: output max.6V, max.3A = 60min

Zrobiłam wczoraj test na Nokii 3410 z akumulatorkiem 3.7V 2300mAh od tabletu NTT. Nokia działa i ładuje ale ładuje już 20 godzin i aku naładowany w 75%. Obecnie jest 4.02V a ma być 4.25 bo taką wartość pokazywał naładowany do pełna akku. Ładowarka Nokii która ma 500mA nie wyrabia przy takiej baterii. Jest gorąca jak nigdy dotąd.

Dodano po 10 [minuty]:

Dwie rzeczy mnie zastanawiają:
    - czy Huawei poprawnie rozpozna pojemność innej baterii i ją w 100% naładuje oraz czy trzeba będzie zmieniać elektronikę. Nie chce mi się wierzyć że Huawei podczas produkcji zrobiło by w telefonach z serii P8, P9, P10 a nawet P20 osobne i inne układy. Jest to nieopłacalne w produkcji. Sądzę że układy ładowania, elektronika baterii oraz ładowarki są przystosowane do pojemności 3500-4000mAh i dużej zabawy z tym nie będzie. Sądzę też że wystarczy mocniejsze ogniwo + przelutowanie taśmy. Chciała bym się nie mylić.
    W poniedziałek idę marudzić do serwisu GSM z dobrą kawą w łapsku. Gość w serwisie obiecał że zapoda mi wszystko co ma rozkręcone bym mogła sobie pomierzyć wymiary akumulatorów a pozwolił bo sam jest ciekaw co mi z tego wyjdzie. Z tego co już wiem to prawie wszystkie baterie w smartfonach mają 3.65V i praktycznie zawsze te same ładowarki 5V 1A.

Dodano po 14 [minuty]:

No i zaczynam naprawdę działać bo telefon jest super a wykańcza go bateria. Ja ładuję telefon już 5 razy dziennie. Teraz to już na max.1,5h wystarcza mi prądu gdy jestem online.
    Wracając do łączenia ogniw to wymyśliłam to tak że przerobię tylną klapkę. Mam już drugą od połamańca z rynku. Chciałam przykleić ogniwo na ogniwo na klapkę z tyłu i wykonać z włókna i żywicy tzw.garb. Dużo ręcznej roboty :) a potem to wszystko ładnie wykończyć szpachlą do plastiku i psiknąć np.w czarny mat. Alcatela OT511 tak robiłam ale na jednym ogniwie 1800mAh które nie chciało zmieścić się w telefonie. Był grubszy po robocie o połowę ale... bateria trzymała ponad 25 dnj. Oryginalna nowa w tym telefonie wytrzymywała około 10 dni (800mAh).
    Śni mi się w smartfonie akumulator zdolny zasilać smartfon przez 24h z włączonym GPS i internetem dlatego coraz częściej rozmyślam nad trzema akumulatorkami równolegle. Trzy razy 3300 było by 9900. Grubość telefonu, waga i wygląd klapki z tyłu nie mają najmniejszego znaczenia.
    Wiem, wiem, trochę ponosi mnie fantazja ale to wszystko od strony technicznej jest możliwe.

0
  • #18 15 Maj 2018 08:18
    kkknc
    Poziom 42  

Telefon nie rozpoznaje pojemności baterii nie ma takie potrzeby. Ładuje do ustalonego napięcia końcowego, sprawdzając temperaturę ogniwa.

1
  • #19 15 Maj 2018 11:16
    E8600
    Poziom 37  

Napięciem podanym na ogniwie także nie należy się przejmować gdyż producenci różnie podają. Ważne aby nie było wyższe niż 4,5 V.

Jeśli koleżance marzy się duża pojemność to tylko przeszczep z powerbanku wchodzi w grę. Łączenie 3 ogniw odradzam gdyż ogniwa połączone równolegle wytrzymają mniej cykli ładownia niż 1. Samsung próbował rozwiązania z połączeniem 2 ogniw w 1 baterii w którymś flagowcu ale okazała się niewypałem gdyż tak połączone ogniwa szybko traciły pojemność.

Powerbank Xiaomi ma ogniwo 10 000mAh, zapewne wytrzymało by bez problemu 24h w telefonie.

Link

0
  • #20 15 Maj 2018 11:35
    milataam
    Poziom 4  

Raz kozie śmierć. Najwyżej będę szukać drugiego P8 :-)
    Robię ryzyk fizyk. Dwa takie same ogniwa oryginalne od Huawei P8. Rozmontuję tylko taśmę oryginału i dołączę równolegle drugie ogniwo od identycznej baterii tyle że z odciętą elektroniką a całość podłączona pod jeden układ. W klapce z odzysku zrobię dziurę na przewody a drugie ogniwo przykleję do klapki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Baterię już znalazłam używaną a nową będę miała po weekendzie. Jeśli nic dziwnego nie będzie się działo z dwoma ogniwami to zaryzykuję z trzema. Nie pamiętam w którym tablecie były w taki sposób połączone oryginalnie trzy ogniwa ale wiem że miało to miejsce. Trzy identyczne ogniwa jedno na drugim lecz były to ogniwa 1.2V i trochę inaczej połączone. Pojedyńczo dawały 1.2V ale razem już 3.6V.
    Tak samo jest ze starymi bateriami od Siemensów C35, M35 NIMH. Lijon była już w całości a nimh to cztery małe kosteczki były i każda z nich 0.9V. I tu z nimi był fajny numer. Gdy bateria okazywała się uszkodzona lub zużyta często wystarczyło wymienić jedno lub dwa ogniwa z innej baterii od Siemensa. Często okazywało się że dwa ogniwa są ok i mają wartość 1-1.2V a dwa inne kompletne zero. Zregenerowałam w taki sposób kilka sztuk.

Dodano po 7 [minuty]:

Wiecie nad czym się także zastanawiałam?
    Jeśli już decyduję się na tzw.garba to czy nie prościej było by faktycznie użyć markowych akumulatorków AAA. Osiem sztuk poprzecznie by weszło. Mogła bym to ładować inną ładowarką. Jeden tzw.paluszek ma 1.2V. Musiała bym tylko ogarnąć połączenia i zrobić szeregówkę i równolegle by wykonać 3.6V. Co o tym myślicie?

Dodano po 4 [minuty]:

Pytanie dnia jeszcze: 3.65V to poziom przy którym smartfon pokazujepełne naładowanie czy pełne rozładowanie?
    Bateria w Nokii 3410 przy 3.7V pokazuje pełne rozładowanie. Natomiast między 4.20>4.28 pełne naładowanie. Niektóre ogniwa od starszych Nokii ładują się nawet do 4.35-4.40V.

0
  • #21 15 Maj 2018 11:42
    kkknc
    Poziom 42  
  • #22 23 Maj 2018 18:24
    tesla2000
    Poziom 3  

P8 Lite ma baterię 3.8V 8.36Wh 2200mAh z napięciem max.do 4.35V o oznaczeniu HB3742A0EZC+ o wymiarach 95 x 45 x 2 mm lecz te dwa milimetry grubości należy traktować z przymrużeniem oka bo jedni podają 2mm, drudzy 3mm a są też tacy którzy mówią o 4mm. Stawiała bym jednak na 4mm bo w baterię o grubości 2mm ciężko uwierzyć.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17236757#17236757

Jedyny problem tej baterii to cena i naklejka. Nowa bateria kosztuje 29zł :) a na naklejce w kodzie data najpierw 2013, potem 2015 a i do tego stempel jakości z 2017. Na początku piszą Li-polimer ale logo LIJON też dodali.

0
  • #23 28 Lut 2019 19:34
    Ziemowit1973
    Poziom 11  

Podpinam się pod temat
    Też bym chciał by mój P8 telefon działał dłużej
    ---
    Pomysł mam następujący.
    Kupić baterię li ion o wymiarach zbliżonych do placów telefonu - taką dużą płaską baterię.
    Wywiercić dziurkę w plecach i kabelkami tę baterię bez elektroniki wpiąć równolegle przed elektronikę oryginalnej baterii !!!
    Jestem pewny że to będzie działać gdyż tak mam zrobione w dwóch nawigacjach i wszystko działa jak należy
    ---
    Tę dodatkową baterię przykleić na taśmie do placów :)
    ---
    Pozostaje jeden problem którego jeszcze nie rozwiązałem i z powodu którego na razie nie zrobiłem tej przeróbki - mianowicie gdzie dorwać etui na telefon by taki grubszy P8 się ładnie w to etui zmieścił ???
    Pozdrawiam serdecznie założycielkę tematu :)

0
  • #24 05 Kwi 2019 21:27
    Ziemowit1973
    Poziom 11  

Witam po przerwie
    Jak powiedziałem tak zrobiłem
    Huawei P8 Lite - Podmiana baterii na tę z modelu P9 lub P10 lite Huawei P8 Lite - Podmiana baterii na tę z modelu P9 lub P10 lite
    ---
    Po kolei po rozbiórce telefonu:
    Najpierw odłączyłem oryginalną elektronikę z oryginalnej starej baterii.
    Następnie tę elektronikę przylutowałem do nowej baterii z której wyprowadziłem dwa przewody by dolutować kolejne dwie baterie.
    Baterie w ilości trzech są równolegle przylutowane do oryginalnej starej elektroniki .
    Efekt na fotkach - telefon jest nieco grubszy.
    ---
    Pytania:
    1 - Baterie zastosowałem z firmy Tel1 - czy to dobre baterie ??? gdyż cały czas mam wrażenie że one nie mają deklarowanej pojemności :(
    2 - Jak nauczyć telefon nowej pojemności baterii gdyż telefon nie może nauczyć się nowej pojemności i cały czas mi zaniża czas pracy a i samo ładowanie coś podejrzanie za krótko trwa tak jak by telefon miał zaprogramowaną określoną ilość amperogodzin które może wpompować w baterię - oryginalna bateria miała 2200 mAh a teraz mój pakiet ma około 7000 mAh
    Pozdrawiam

0