Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozumieć instrukcję do pompy ibo beta 25-40/180

08 Maj 2018 16:06 2550 4
  • Poziom 8  
    Cześć.

Możecie mi wytłumaczyć bo chyba nie rozumiem fragmentu instrukcji do pompy ibo beta 25-40/180.

Cytat:
    W pompie przy niewłaściwym stosunku temperatury otoczenia do
    temperatury czynnika grzewczego może dojść do kondensacji pary wodnej w
    skrzynce zaciskowej i stojanie silnika. Aby do powyższego nie dopuścić należy
    zawsze przestrzegać zasady, że temperatura czynnika grzewczego
    musi być wyższa niż temperatura otoczenia. Minimalna temperaturaczynnika
    grzewczego to 2OC.

Pełna instrukcja: Link

Czynnik grzewczy to woda, którą pompa zasysa? I ta woda ma być cieplejsza od temperatury otoczenia?
  • Poziom 27  
    Przecież to pompa obiegowa dla ciepłej wody.To tam temperatura wody raczej nie będzie niższa niż 20 stopni(będzie zimna) a więc nic dziwnego.Poz artur
  • Poziom 8  
    Mam taką pompę zainstalowaną w systemie CO z solarami, dotychczas była ustawiona tak że się włączała tylko kiedy piec był włączony, żeby dogrzewać wodę w zasobniku (bojlerze). Poza sezonem grzewczym piec mam wyłączony więc ta pompa też była wyłączona ale znalazłem w sterowniku opcję żeby się włączała jeśli woda w zasobniku przekroczy daną temperaturę dzięki temu ogrzeje piec (może nie będzie tak rdzewieć) a drugi plus taki że likwiduje to ryzyko przegrzania tego układu z solarami (schłodzi zasobnik). Woda w kotle ma temperaturę pomieszczenia czyli na tą chwilę ok 21 stopni.

Nie byłem pewien z interpretacją tej instrukcji przez co miałem wątpliwości czy mogę pompę uruchamiać kiedy piec jest wyłączony, no ale jeśli temperatura wody na piecu i tak jest równa temperaturze pomieszczenia to wszystko ok.

Dzięki za potwierdzenie!
  • Poziom 2  
    Dlaczego pompa na auto idzie po miesiacu na max Watt ? Wcześniej szła na 4 lub 6 watt.