Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bomann MWA 9481 CB - załadowana pralka słabo wiruje

Vistrick 08 Maj 2018 18:13 231 2
  • #1 08 Maj 2018 18:13
    Vistrick
    Poziom 8  

Cześć!
    Mam małą praleczkę marki Bomann model MWA 9481 CB. Chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie o moich podejrzeniach co do przyczyny awarii, czy dobrze kombinuję i czy usterka może mieć inne przyczyny. Do rzeczy.

Gdy pralka jest pusta (bez prania i wody) wszystko jest ok, silnik pracuje normalnie. Gdy jest załadowana to pralka wiruje bardzo słabo. Zdjąłem dolną obudowę i dostałem się do silnika. Wszystko było strasznie brudne, pokryte czarnym drobnym osadem, który najprawdopodobniej pochodzi od ścierającego się paska łączącego silnik z wirnikiem. Moje podejrzenie jest takie, że przez te kilka lat pasek tak się starł że nie ma już siły napędzać wirnik i pomoże wymiana na nowy. Dobrze kombinuję?

Pomyślałem też, żeby załadować pranie i postawić pralkę wyżej tak, by zobaczyć co tam się dzieje w trakcie pracy "pod maską", ale chwilowo nie ma przewodu zasilającego, więc muszę z tym poczekać.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 08 Maj 2018 18:49
    mrice
    Specjalista AGD

Możliwe, ze pasek będzie się ślizgać, sprawdź czy nie ma regulacji naciągu. Ślizganie paska można sprawdzić na wyłączonej pralce, przytrzymać jedną ręką bęben, a drugą obrócić kółko silnika.

0
  • #3 01 Lip 2018 20:36
    Vistrick
    Poziom 8  

Gdyby ktoś miał podobny problem to udało mi się naprawić pralkę. Winny był kondensator. Zamiast 4µF miał tylko 1,4µF.

0