Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 43Cale . Matryca tylko VA (kontrast )

Wr841nd 08 May 2018 20:00 1203 23
    Wr841nd
    Level 13  
    Użytkowałem 10 lat LE32A551 ( Matryca S-PVA )
    Więc wiem co to kontrast.. ale czas mu już na emeryturę..

Jest Panowie zalew matryc IPS które po prostu "świecą czernią" i to aż do przesady.
    Weźmy SONY na matrycy IPS i z olaboga HDR po prostu śmiech na sali za 2200..
    Fakt kolory jak na moim S-PVA ale czerń...daleko w polu.
    Miałem porównanie kilkunastu TV :
    Sony : IPS od LG
    LG to IPS
    Samsungi loteria totalna tylko UE43MU6172 widać na na VA jest...
    Sharp 40 tu coś na kształt VA . ( bardzo ciężko o jakiekolwiek dane 43-tki)

Ogólnie producenci jak mogą to omijają szerokim łukiem opis : kontrast
    Jest albo Dynamiczny : 100000:1 (też mogę napisać 5mln:1 i kto mi to zmierzy )
    Albo : MEGA hahahha takk na matrycy IPS ( rekord IPS to chyba 1300:1 )

Ok koniec szyderstw :
    Matryca 43 VA
    FHD ( po kiego mi 4K ? --zresztą mina z oszukanym 4K to np TCL )
    Najlepiej czysty Android ( tak wiem w "markowych" to smart TV )
    Niekoniecznie "markowy" bo te marki to na psy zlazły..

Podziękuje za LG i Philips ( Philips skończył już się dawno dla mnie a u LG i tak IPS )
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Samsung 43M5672
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a9cfbe6

Niestety Androida nie ma, tylko zamkniety Tizen.

Z Androidem masz Chińczyka czyli TCL 43P6046 (tyle że tu nie ma żadnych upłynniaczy obrazu)
    https://www.displayspecifications.com/en/model/bc5ba7e
    User removed account
    Level 1  
    Wr841nd
    Level 13  
    Ludwik XVI : Dziękuje za podpowiedź : On jeszcze jest dostępny i teraz trzeba poczytać o nim trochę. I to jest coś co można dobrze wziąć pod uwagę..

LOCOLOCO : TCL doskonałe nie jest ( spokojnie czytam HDTV wiec wiem skąd przybywasz i kogo reprezentujesz )

Jest kilka jego plusów ale to za mało i sporo bugów też jest... ( np samoistnie startujacy TV czy zimny TV uruchamia się minutę-- a w trybie szybkiego uruchamiania bierze 15W ... ) chyba trochę za młoda firma i trzeba poczekać..
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    Pan Rak
    Level 12  
    Nie rozumiem tylko jak bardzo trzeba być zdesperowanym, żeby ciągnąć krucjatę promowania produktów które się sprzedaje na elektrodzie.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Pan Rak wrote:
    Nie rozumiem tylko jak bardzo trzeba być zdesperowanym, żeby ciągnąć krucjatę promowania produktów które się sprzedaje na elektrodzie.

No jakbyś z tego miał rodzinę wyżywić, to tez byś TCLa czy Philipsa pod niebiosy wychwalał ;)
    Wr841nd
    Level 13  
    Widziałem Ludwiku własnie UE43M5602 i to jest to.
    Widzę 5672 i na tym trzeba zakończyć temat.

LOCO : rozwaliło mnie twoje stwierdzenie na innym forum że TCL jest 3 największym producentem na świecie... i rośnie w siłę..

To dawno bym słyszał o tej firmie a dopiero internet mi powiedział że istnieje taki wytwór ( dziwne czemu ich w sklepach RTV wtedy nie ma jak takie popularne a wiele ich przeszedłem ).

Dziękuję za celną podpowiedź. Lubie zmieniać producentów i szukać innych ( nie idę za jedna firmą bo już miałem ... ale w tym przypadku nie ma innej opcji jak znów Samsung )
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Wr841nd
    Level 13  
    TV kupiony jest ok ( ale np nie obsługuje klawiatury na YT...)
    Jeszcze ciekawostka to że bez problemu obsłużyć można go starym klasycznym pilotem od starego samsunga...

Ogólne pierwsze wrażenie to jest "ta" matryca .
    Głośniki wew też miło mnie zaskoczyły ( ale i tak pod kino podłączam )

Narazie go stroję pod siebie .. a jest co..

LOCO : Widziałem dziś 55-tke TCL...faktycznie rewelacja ... aż nie wierzyłem że ktoś może takie coś wypuścić... zastosowana tam matryca to najtańsza VA jaką widziałem i faktycznie jak czytałem opisy że VA zmienia kolory pod kątem : tak jest to prawda w NAJTANSZYCH matrycach,,, przypomina TN-ke...

JAk możesz to zmień pracę bo reklamowanie TCL-a jako super TV to jak z reklamami proszku do prania... czyli "trochę działa" ..

Ps. 43-ka 4K Samsunga to już nie to i szybko ciemniała pod kątami i ogónie była ciemniejsza ( efekt zagęszczenia pikseli PPI/cal ) i kolory były taki " brudne"
    I nawet tańszy był o 50zł.... ale prądu żre więcej bo matryca jest "gęściejsza"

4K to tak od miminum 55cali i więcej..
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Co to jest gęściejsza matryca - bo nikt na świecie takich nie produkuje ?

Chodzi o ilośc ppi czyli liczba pixeli przypadajaca na cal długosci.
    WR841nd prawidłowo pisze.
    User removed account
    Level 1  
    Wr841nd
    Level 13  
    http://www.ppi.lukaszbacik.pl/

To wstaw sobie dane dla FHD i 4K..

I wytłumacz mi dlaczego 4K w takim przypadku bierze 71W z sieci a FHD tylko 54W.
    I powiem ci że to nie elektronika to bierze tylko podświetlenie.. by uzyskać taką samą ilość nitów.

Jesteś sprzedawcą ? Czy marketingowcem ( raczej to 2 gie ) bo gdybyś na mnie trafił w sklepie to szybko by wyszedł twój nieprofesjonalizm.. bo też nim byłem ( dział RTV akurat nie ale komputerowy + główny serwisant )

W sumie w markecie mogłbyś się sprawdzić wciskajac kit nieświadomym klientom...

Ps. Czytanie ze zrozumieniem się kłania mówiłem o 55cali TCL którego miałem watpliwą okazję oglądać.. i potwierdziło się to że to budżetowa konstrukcja i to bardzo...
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Jeśli wchodzimy w semantykę języka to gęstości jako takiej nie zmienia, bo to stosunek masy do objętości, a PPI to nie gęstość, a liczba pixeli przypadajaca na cal długosci.
    Idąc dalej tym tropem, matryce o wyzszym PPI (UHD) pobierają wiecej prądu od tych o nizszym PPI (FHD) - ceteris paribus.
    Wr841nd
    Level 13  
    LOCO : DESING ( czyli wygląd zewnętrzny fakt bez zarzutu i tu jak na taką firemkę no dla mnie faktycznie to wielu mogło by się uczyć )

Ale jeśli chodzi o jakośc obrazu to naprawdę słabo ( zresztą cena 1600 za 55 cali mówi samo za siebie --- to powinienem być totalnym głupcem dając 1800 za 43 nieprawdaż ? Za dobre 43 dałbym i 2600 tak jak za mojego starego 32LEA551)

S-PVA to był bardzo dobrą matrycą teraźniejsze VA to trochę uboższy kuzym.

Ok może wytłumaczę ci na przykładzie firanki ( PPI ) popatrz przez firankę i taka podwójnie złożoną... zobacz ile światła stracisz ... ( matryce też mają elektrody a te mają swoją grubość i im większe zagęszczenie tym więcej trzeba lumenów podświetlenia by mieć taką samą jasność matrycy )

Fizyki nikt jeszcze nie oszukał nawet najlepszą kalibracja..
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Kończę dyskusję w tym temacie, bo LocoLoco zaczyna sciągać mnie do swojego poziomu i zaraz pokona mnie doświadczeniem ;)
    Dramat, po prostu dramat...i ludzie potem to czytają i dostają pałę z fizyki ;)
    User removed account
    Level 1