Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WILGA 3 4t cylinder 80ccm - Skuter 4t silnik się dławi

Muzyka1907 08 Maj 2018 22:34 141 1
  • #1 08 Maj 2018 22:34
    Muzyka1907
    Poziom 1  

Posiadam skuter 4t Wilga 3, skuter ogólnie od kąd zrobiłem kat. B stał nieużywany i niejeżdżony czyli jakieś 6 lat, ostatnio doszedłem do wniosku że mógłby się przydać na dojazd do pracy ( centrum miasta duże korki) poskladalem co należy ale okazało się że z silnika kapie olej, na początku myślałem że to uszczelka ale okazało się że cylinder był pękniety więc go wymieniłem( 80 ccm) . I tu zaczęły się schody, silnik gaśnie na wolnych obrotach do tego strasznie się dusi ale po przejechaniu kilometra trochę mu się poprawia nadal występuje dlawienie ale już w mniejszym stopniu. Do tego rozpędza się max do 55 km/h a pod nawet niewielka górę strasznie zwalnia. Ogólnie jest strasznym mulem. I tu moje pytanie jaka może być przyczyną takich objawów?

Podkreślam jestem w tym temacie zielony więc proszę wyrozumiałość :D

Czy ewentualną wymiana gaźnika na gaznik dostosowany do 80 ccm mogła by pomóc?

0 1
  • #2 09 Maj 2018 18:45
    dziechu
    Poziom 27  

Po pierwsze regulacja gaźnika po wymianie cylindra na większy. Po drugie wymiana dyszy głównej na większą, prawdopodobnie samego gaźnika wymieniać nie trzeba. Po takim czasie należy sprawdzić/wymienić filtr powietrza.

0
  Szukaj w 5mln produktów