Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa maszyny do szycia Łucznik Ewa 2014

09 Maj 2018 00:33 3027 2
  • Poziom 5  
    Witam!
    Mam spory problem z ustawieniem maszyny do szycia Łucznik Ewa 2. Kłopot zaczął się od blokowania maszyny przez część, która przesuwa materiał (nie znam nazwy) Po przestawieniu wałka o 1 cm maszyna się odblokowała (nie wiem czemu). Niestety aby dociec źródła problemu rozregulowałem całkowicie ustawienia. Chwytacza, bębenka, tą część, która przesuwa materiał , Ogólnie całość. Szukam porady lub linku jak poprawnie ustawić mechanizmy maszyny.
    Podczas eksperymentu nauczyłem się zmieniać pozycje jak; głębokość, igły, pozycje bębenka, jego korpus, silnik, wahadło pracy wstecz i jeszcze jedno (nie wiem po co jest) i tą część, która przesuwa materiał. Szukałem instrukcji od youtube po różne fora ale na razie żadnych podpowiedzi. Może ktoś z elektroda pl będzie wiedział jak pomóc. Z góry dziękuję. PZDR.
  • Poziom 20  
    Blokowanie się przesuwu materiału nie wynikało z jakiegoś rozregulowania, które wymagało kręcenia śrubkami. Teraz to już jest problem, bo choć znam się na maszynach i niejednokrotnie podpowiadałem jak i co wyregulować, to poluzowanie cyklu obrotowego współpracujących ze sobą podzespołów, to tak jak by w samochodzie ktoś rozregulował cały rozrząd i szukał porady jak to poprawić. Maszyna była zapchana w bardzo ciekawym miejscu i wystarczyło to wyczyścić, wystarczyła do tego zwykła igła, a nie wkrętak (śrubokręt). Jedynej regulacji jakiej możemy się dopuścić jest wysokość igły, gdyż w pewnym czasie zmienił się nieco standard długości i było to konieczne, na dzień dzisiejszy trzeba zwracać uwagę na długość, bo igły różnią się nią od siebie. Opisz mi na pw dokładnie którymi śrubami kręciłeś najlepiej dołączając fotki, jeśli sobie nie poradzisz, to w wolnym czasie opiszę Ci całą regulację.
  • Poziom 5  

Widok ogólny rozebranej maszyny
    kolor czerwony służy do regulacji położenia zębatki wahadłowej
    kolor zielony to odsuniecie zębatki od przekładni celem przestawienia o ząbek
    nie wiem do czego jest kolor zielony i żółty
    kolor czerwony do przesuwania zębatki względem przekładni
    kolor żółty nie wiem do czego jest
    jak nazywa się element zaznaczony na zielono i jak się to ustawia?
    kolor niebieski (nie wiem jak nazwać) bez bębenka.Naprawa maszyny do szycia Łucznik Ewa 2014
    jak ustawiać ten element?
    co regulują te śrubki?
    część najistotniejsza:
    śrubka czerwona oprócz wkręcania nic nie reguluje, co jest dziwne,
    żółta ustawia mechanizm bębenka względem igły
    zielona ustawia pionowo przekładnie względem zębatki
    niebieska służy do ustawiania pozycji bębenka względem igły
    jeszcze raz najważniejsze elementy do komentarzy
    ostatni element ustawianie długości igły.

Jeśli drogą dedukcji źle rozszyfrowałem, która śrubka co reguluje. proszę mnie poprawić, ponieważ jest to moja pierwsza naprawa i kompletnie się na tym nie znam. Jak dotąd znalazłem powód dlaczego maszyna się blokowała. Była to pół zębatka - plastikowa, która po jednej stronie była mocno zużyta, tak że blokowała przekładnie i trzeba było ją ręcznie ruchem koła odblokowywać aż przeskoczyła o ząbek i złamała igłę. Pół zębatka kosztuje 18 zł ale jak nie będę potrafił jej wymienić i ustawić maszynę ponownie, to trafi na złom bo w Irlandii niestety nie ma serwisu maszyn Łucznik.
    Pozdrawiam chcących pomóc.