Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?

09 Maj 2018 09:42 2892 6
  • Poziom 4  
    Po 8 latach bezawaryjnej pracy zmywarka nie chciała pobierać wody. Po przeczytaniu paru wskazówek stwierdziłem, że pora wyczyścić płaszcz wodny i hydrostat. Hydrostat jest bardzo brudny - widać to na jednym ze zdjęć. Pierwsze co zrobiłem to wlałem trochę roztworu sody oczyszczonej do zbiorniczka hydrostatu.
    Pomogło bo zmywarka "załapała" i działa w zasadzie prawidłowo, ale nadal trochę się męczy przy pobieraniu wody i wszystko jest nadal mega brudne.

Chciałbym to wszystko zdjąć i porządnie wyczyścić a nie widzę jak to dobrze zrobić teraz gdy to jest zainstalowane do zmywarki. Czy jest w ogóle jakaś opcja żeby to wyczyścić bez zdejmowania?

Niestety nie wiem jak zdjąć płaszcz wodny. W tylnej części u góry jest taki półprzezroczysty plastik - taki jakby narożnik, którego nie mogę zdjąć - zaznaczyłem go strzałką na zdjęciu.
    Ten z przodu zszedł bez problemu. Nie chciałbym go połamać, więc bardzo proszę o wskazówki jak to zrobić. Próbowałem go podważać z każdej strony, wygina się ale nie chce zejść.

Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Niemal dokładnie tam gdzie zaznaczyłeś strzałką znajdziesz śrubkę na torx20 i zejdzie po dobroci, przedni narożnik wchodzi na siłę (od dołu), po zdjęciu poprzeczek mocujących płaszcz trzeba delikatnie odchylić i pociągnąć do góry (poleje sie woda), następnie odłaczyć węże. Komora hydrostatu tez wchodzi na wcisk.
    Wyczyść komorę hydrostatu i rurę łaczącą go z miską myjącą, płaszcz zostaw w spokoju.
  • Poziom 4  
    Dostęp do tej śrubki jest od tyłu (nie mam teraz dostępu do zmywarki)?
    Czym to wyczyścić? Myślałem żeby to octem zalać - da radę?

A tak w ogóle - da się zdjąć hydrostat bez zdejmowania płaszcza?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak spojrzysz od tyłu na ten plastik to od razu ją zauważysz.
    Hydrostatu nie wyjmiesz bez demontażu komory.
    Do wyczyszczenia starczy płaski śrubokręt i szczoteczka, nie trzeba odmaczać.
  • Poziom 4  
    Dobra udało się wyczyścić cały hydrostat, a zmywarka ładnie działa i zaciąga wodę.

Zauważyłem jednak, że po włączeniu programu nie leci woda rurą, która jest z prawej strony zmywarki (zdjęcie). Z tego co widzę doprowadza ona wodę do zraszacza na prawej ścianie komory zmywania. Nie śledziłem całego programu tylko przerwałem go po jakichś 15 minutach kiedy lała jeszcze zimną wodę, więc może dopiero później tą rurką dostarczana jest woda? Jak to z tym jest?
    Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?IMG_201805...215001.jpg Download (2.27 MB) Bosch SRV53M03EU - jak wyjąć płaszcz wodny i hydrostat do czyszczenia?IMG_201805...215011.jpg Download (4.68 MB)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To jest rurka do nikąd, odpowietrzenie komory myjącej. Dystrybucja i opróżnianie wody w tej konstrukcji odbywa się tylko przez płaszcz wodny i jego układ.
  • Poziom 4  
    Ok wszystko jasne :) Myślałem, że tamtędy też ma lecieć woda :) Dzięki za pomoc!

Dodano po 1 [minuty]:

Zmywarka wyczyszczona. Działa jak dawniej.