Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Muszę dobrać wzmacniacz i okablowanie do głośników i skrzyni basowej

09 Maj 2018 15:53 363 2
  • Poziom 3  
    Witam

W temacie CA jestem totalnie zielony dlatego zakładam ten temat.

W aucie mam głośniki tylne 2x 260 W JBL i chce zamontować skrzynie basową Clarion 700 W - 350 W RMS

Zastanawiam się czy lepiej kupić wzmacniacz 2 kanałowy czy 4 kanałowy.

Radio : Pioneer MVH-S300BT

Wzmacniacze jakie znalazłem to

2 kanałowe :
    Pioneer GM-A5702
    Magnat Hot Rod 2500

4 kanałowe :
    Pioneer GM-A6704
    Magnat Anniversary 4000

Zestaw okablowania znalazłem taki : Crunch CR35WK Wystarczający czy za duży rozmiar?

I ostatnie pytanie czy muszę kupić kondensator np. taki Autotek AT-1200CAP

Możliwy wydatek to 1200 zł. Mam już skrzynię, radio, tylne głośniki (wymienione powyżej) i przednie Boschmann G-5532s 2x 260 W - 2x 100 W RMS

Jestem otwarty na propozycje innych zestawów : )
  • Poziom 7  
    Co do wzmacniacza, jak chcesz mieć te wszystkie głośniki to najlepiej by było kupić 2 wzmacniacze jeden na 4 głośniki i drugi na subwoofer. Ale wszyscy Ci i tak powiedza i też jestem tego zdania, że głośniki z tyłu be, tylko zestawy przednie odseparowane, dwu lub trzy drozne. Np Tweeter i Średni Tonowy i Nisko Tonowy w Bagażniku. Te kable jeśli są miedziane, a nie malowane aluminium Miedzia, to mogą być. Kondensator Ci nie potrzebny, dobre kable załatwia spadki.

Co do tych wzmacniaczy, zastanów się dobrze czy nie chcesz zestawu odseparowanego, bo naprawdę zrobi to robotę. I wtedy 4 kanałowy wzmacniacz wystarczy bo dwie końcówki mocy na zestaw przedni(chyba że zwrotnice aktywne to na sam przód, ale wtedy trzeba kupić inne radio) i 2kocowki w mostku na subwoofer. A jak chcesz zostać przy tych głośnikach co masz to 4kanalowy wzmacniacz, na każdą końcówkę mocy po 1 głośniku i wzmacniacz np 2 kanałowy w mostku na sub. Lub wzmacniacz 5 kanałowy, 4 kanały na głośniki i 1 na sub.

Ewentualnie 4 kanałowy, z tym że podpniesz lewa i parwa stronę na raz pod jedną końcówkę, czyli z mostkujesz lewa i prawa stronę co zmieni Rezystancje wyjścia przez co będzie pobierane więcej prądu i nie będzie regulacji prawa, lewa strona. (po dwie pary tych samych głośników w jedną końcówkę mocy wzmacniacza.) i 2 kanały pozostałe w mostkujesz na subwoofer.

Jak chcesz lepsza jakość dźwięku z głośników w drzwiach trzeba je wygluszyc.

Spadkami się nie martw, zestaw ten nie pobierze tyle prądu, więc zostaw pieniądze z kondesatora, na lepszy wzmacniacz albo dołoż do głośników zestawu odseparowanego przedniego lub n maty do wygluszenia drzwi. Ja u Siebie przy 1200W RMS tj DD 3515 d2 i Focal ps 165 FX spadków ogromnych nie mam, chyba że dam, sub na pełną piz*e to w tedy są ale to wina alternatora który jest malutki w moim samochodzie. Przy subie 800wat przy pełnej głośności miałem spadki max 1 Volta.

Ale mimo wszystko jak będziesz miał spadki to wyszukaj sobie frazę w Google BIG 3 Car audio i zrób to to napewno spadki ucichna.

Możesz zainwestować w używane sprzęty, zostanie Ci więcej pieniędzy tj będzie można kupić coś lepszego lub więcej.

Chcesz to możesz pisać pw to pomogę.

Pamiętaj, też że w każdym samochodzie wszystko gra inaczej bo każdy samochód ma inną Rezystancje i nie zawsze zagra coś tak samo jak u kolegi w samochodzie.

Za te pieniądze można kupić i coś fajnego co będzie ładnie grało.
  • Poziom 3  
    Pomógł mi MariKatsu

Doradził co kupić : )