Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Laptop z dnia na dzień zaczął się długo uruchamiać

marks2320 09 Maj 2018 18:18 360 10
  • #1 09 Maj 2018 18:18
    marks2320
    Poziom 5  

Witam,

Laptop z dnia na dzień zaczął się długo uruchamiać, czy to z wyłączonego laptopa czy to jak uruchamiam go ponownie, myślę że jest to spowodowane aktualizacjami, które ciągle same się instalują mimo, że je wyłączyłem, dodawałem różne skrypty oraz robiłem wszystkie metody z neta, tak by już nigdy nowe aktualizacje się nie instalowały. Problem jest taki, że nie mogę ich nawet odinstalować nawet za pomocą wiersza poleceń. Dodam tylko, że laptop zaczął się tak zachowywać po aktualizacjach, a nie jak próbowałem rożnych metod wyłączenia ich. Po prostu wyłączyłem aktualizacje wszystkimi sposobami i było idealnie, dopóki jakimś cudem Microsoft nie zainstalował mi tych gównianych aktualizacji, których nie potrzebuje i nie chce. Zrobiłbym formata, ale że mam mnóstwo programów zainstalowanych to nie widzi mi się robienia tego od nowa, więc ta opcja odpada. Myślę, że to czysty biznes wypuszczać aktualizacje, które spowalniają komputer, po to by lecieć zaraz po nowy, ale nie chce tutaj toczyć dyskusji, oraz wymieniać się poglądami, po prostu podaje powód, dla którego blokuje te aktualizacje. Więc teraz pytanie do was, czy wiecie jak poradzić sobie z tym problemem? Widziałem w innych tematach, że bardzo jest pomocny skan FRST, napiszcie mi co mam tutaj wrzucić, aby wykryć ten problem, będę naprawdę wdzięczny. Laptop jest z górnej półki (HP Omen i7 7770HQ, 16GB DDR4, Dysk SSD, Windows 10 Pro), więc wina sprzętu odpada. Jeśli chodzi o długość włączania to trwa to jakieś ponad 2 minuty, przed tym włączał się maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Więc podsumowując piszcie, czy potrzebujecie jakieś skany, czy coś to wrzucę do analizy, będę naprawdę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam serdecznie :)

Marek

0 10
  • #2 09 Maj 2018 19:36
    rtj71
    Spec od komputerów

Jak wygląda użycie dysku podczas uruchomionego systemu? Jest dość przydatny program: "Shut up 10" który pozwala wyłączyć większość badziewia które spowalnia działanie i uruchamianie systemu.
    Miałem dokładnie to samo na sprzęcie firmowym, po wyłączeniu 90% rzeczy w tym programie laptop odżył i działa bardzo sprawnie. Tyle że trzeba mocno uważać na to co się tam klika bo można sporo namieszać ;)

P.S Też jestem z Gliwic, więc gdyby tu nie dało rady ogarnąć rozwiązania to wal śmiało :)

0
  • #4 11 Maj 2018 19:29
    marcin878787
    Poziom 19  

Jak wygląda sytuacja w tzw. "czystym rozruchu" -> Link?
    Następnie zastosuj się do tego tematu - > Link
    Spakowany log podaj tutaj do wglądu.

1
  • #6 17 Maj 2018 06:46
    marcin878787
    Poziom 19  

Z podanego loga zupełnie nie wynika, aby system się długo uruchamiał.
    Co to znaczy, że ,,Laptop z dnia na dzień zaczął się długo uruchamiać''?
    Czy długo trzeba czekać do momentu ujrzenia napisu "uruchamianie systemu Windows"?

0
  • #8 18 Maj 2018 03:16
    marks2320
    Poziom 5  

W ciągu kilku dni z 30 sekundowego startu (od naciśnięcia guzika do pojawienia się ekranu startowego gdzie wpisuje hasło) start wydłużył się do 3 min, co jest absurdalne, bo mój 10 letni komputer szybciej się włącza. Na komputerze mam nieskazitelny porządek, wszystkiego pilnuje jak w zegarku i wychodzi na to, że to przez aktualizacje (które wyłączyłem wszystkimi możliwymi sposobami) Są to tylko moje podejrzenia, bo powodów może być wiele, dlatego założyłem ten temat. Poniżej screny z SMARTA

0
  • #9 18 Maj 2018 06:53
    marcin878787
    Poziom 19  

Odpowiedz konkretnie na pytanie z postu #6
    Na potrzeby testu odłącz dysk talerzowy i sprawdź jaka będzie sytuacja.

0
  • #10 18 Maj 2018 18:39
    marks2320
    Poziom 5  

Opisałem dokładnie cały problem w #8 poście, zapomniałem dodać, że to samo się dzieje jak wyłączam komputer, czyli o jakieś kilkadziesiąt sekund dłużej się wyłącza. Jeśli jeszcze nie opisałem dokładnie to mogę jeszcze dodać, że jak włączam komputer to logo HP tak długo się wczytuje, a przy wyłączeniu jest czarny ekran, ale laptop chodzi i dopiero po długiej chwili cały się wyłącza. Ogólnie stwierdziłem, że znów zrobię formata i jestem prawie pewny, że wszystko będzie hulało, nawet po zainstalowaniu wszystkiego, ale chciałbym dojść do tego jaki jest powód tego, bo chce zapobiec temu problemowi po formacie, bo nie mam zamiaru robić formata co 3 miesiące. Macie może inne propozycje, bo średnio mi się widzi rozkręcać laptop

0
  • #11 18 Maj 2018 20:18
    marcin878787
    Poziom 19  

Jak już wcześniej wspomniałem przyczyny długiego uruchamiania nie należy szukać w samym systemie. Tym bardziej, że jak wcześniej wspomniałeś długo "wisi" na logo hp.

Przywróć domyślne ustawienia w biosie / uefi. Jeżeli nic się nie zmieni to odłącz dysk talerzowy i sprawdź jaka będzie sytuacja.

0