Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa Akumulatorowa do ogródka działkowego - warto kupić?

WSRH 09 May 2018 19:11 11958 35
Wago
    WSRH
    Level 16  
    Witam, w innym temacie pytałem o kosiarkę spalinową do 500zł ale temat upadł bo za tą cenę nic nie kupię, później była mowa o kosiarce bębnowej ręcznej, ale jak zobaczyłem wysokość trawy na działce to temat też upadł. Teraz jest pytanie o ręczną kosę elektryczną ale akumulatorową, warto takie coś kupić do działki 200m2 ? Jest coś do 500zł warte uwagi ??
  • Wago
    Cowboy zagrabie
    Level 31  
    Za 150 pln kupisz używaną kosę spalinową, a za 350 pln nową(Zajrzałem na oferty portali sprzedażowych w twoim mieście ) która kosząc Twoje 200m2 posłuży parę lat. Na baterii to co najwyżej można poprawiać pod agrestami tam gdzie duża kosiarka nie wjedzie.
    osiniak75
    Level 34  
    Jak trawa do kolana to kup zwykłą kosę taką jak u Kargula, potem to już ręczną bębnową będzie zabawa. Ewentualnie kup agregat i jakąś zwykłą kosiarkę elektryczną bo wnioskuję że dostępu do prądu nie ma? Kosa na akumulator jakoś do mnie nie przemawia.
    User removed account
    User removed account  
  • Wago
    Borutka
    Level 29  
    WSRH wrote:
    ręczną kosę elektryczną ale akumulatorową

Nie ma czegoś takiego. Są tylko podkaszarki i nie ma szans skosić tym nawet 20m2.
    Spalinowa pojemności 30ccm wystarczy na taki trawnik. Jeżeli kosa chińska, to tylko nowa ze sklepu stacjonarnego, najlepiej marketu budowlanego. Idealnie, jeżeli znajdziesz na gaźniku Walbro, bo inaczej najpierw będziesz musiał zrobić doktorat z regulacji gaźnika. Nie wspomnę o dużym kanisterku na paliwo, który będzie do chińskiego gaźnika potrzebny. Dobrze jak będzie chodzić na mieszance 40:1. Mieszanka 25:1 świadczy o słabej jakości silnika. Od razu na początek warto wymienić świecę, wężyki paliwowe i korek zbiornika paliwa (odpowietrzenie). Zaoszczędzi to sporo nerwów w niedalekiej przyszłości. No i przed sezonem mały karnecik na siłownię, bo chińska kosa jednak swoją wagę ma.
    Ogólnie, ludzie mają chińskie kosy i żyją. Taki sprzęt wymaga jednak jakiejś umiejętności serwisowania. Jak źle trafisz, to na każde koszenie będziesz musiał godzinkę wcześniej wyjechać i ją gwałcić. Oczywiście standardowo w zapasie szarpak i głowica na żyłkę.
    E8600
    Level 40  
    Ja mam kosęTitan TTL530GBC jedynie szelki mogły by być lepsze ale w tych tanich zdarzają się znacznie gorsze szelki tylko na 1 ramie. :)
    Za kosę dałem ok 250 zł łącznie z wysyłką na rocznej gwarancji. W tych pieniądzach jestem mega zadowolony już 2 sezony przepracowała i niebawem pierwsze koszenie w 3 sezonie. Popieram jak brać to tylko te z mieszanką 1:40 ale lać tylko markowy olej. Jedyne co mi w niej padło to silikonowy wężyk paliwa pękł i wymieniłem na igielitowy oraz poprawiłem odpowietrzacz w korku paliwa.
    Foto z neta.

Zajrzyj do tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1705617.html
    Odradzam elektryki bo to jest zabawka gorsza od zwykłej kosy. Mówiąc zwykłej mam na myśli taką. :)
    Zwykłą kosa jest dobrym rozwiązaniem gdy nie ma dużo koszenia i różnych przeszkód a najlepiej kosi się rano gdy jest rosa.

Borutka
    Level 29  
    E8600 wrote:
    Ja mam kosęTitan TTL530GBC

Mam coś takiego, tylko w wersji 4w1. Kupiłem dla nożyc i piły na wysięgniku. U mnie głowica podkaszarki nie jest automatyczna, ale do podkaszania wystarczy.
    Ja też na swoje potrzeby jestem zadowolony, nawet świecę jakąś mniej chińską w niej założyli. Kupiłem nówkę, ale mało jest urządzeń całkowicie nowych, szczególnie kos TTL530GBC . Te "powystawowe" to po prostu zwroty i odrzuty, także można źle trafić, więc na forum z ostrożności nie zaproponowałem.
    Gwarancja to też fikcja, koszty wysyłki i fatyga pakowania... I nie wiadomo czy będzie do kogo odesłać. Do Leroya się zanosi i na ogół bez łaski wymieniają. Oczywiście wężyki po dwóch sezonach do wymiany.
    E8600
    Level 40  
    Borutka wrote:
    Mam coś takiego, tylko w wersji 4w1. Kupiłem dla nożyc i piły na wysięgniku.

To ma kolega taką z troszkę mniejszym silnikiem i lżejszą. Miałem ochotę na taki zestaw 4w1 ale odpuściłem ze względu na ceną gdyż w czasie kiedy kupowałem były po ok 350-400 zł.

Ogólnie ten sprzęt wygląda/sprawuje się troszkę lepiej na tle konkurencji cenowej gdzie często mamy mieszankę 1:25. Wiadomo trafić zawsze można jakiś zwrot/bubel ale można popytać o taką stacjonarnie. Mi w wysyłce uszkodzili osłonę (była trochę pęknięta ale pospawałem plastik lutownicą). Był to ewidentnie moja wina bo nie otworzyłem w obecności kuriera.

Mi także udało się kupić nową. Wszyscy narzekają na głowice w chińskich sprzętach a ja muszę pochwalić oryginalna przeżyła już 2 sezony katowania gdyż nie chce mi się zmieniać na nóż gdy koszę krzaki i nie zapowiada się, żeby miała się szybo rozpaść. :)
    User removed account
    User removed account  
    Borutka
    Level 29  
    ray_bones wrote:
    E8600 wrote:
    Wszyscy narzekają na głowice w chińskich sprzętach a ja muszę pochwalić oryginalna przeżyła już 2 sezony katowania
    To 'katowanie' przez dwa sezony to ile spalonego paliwa. Będzie ze 20 litrów ?

Jest taki problem, że najtańsza nowa Husq będzie niewiele lepsza od przyzwoitego chinola. A nie każdemu marzy się kosa za 2kzł, żeby co 3 tygodnie skosić 200m2.
    Tak przy okazji... pochwal się, ile litrow kosisz i czym.
    E8600
    Level 40  
    ray_bones wrote:
    To 'katowanie' przez dwa sezony to ile spalonego paliwa. Będzie ze 20 litrów ?

Mogło tyle być gdyż średnio 5-6 koszeń w sezonie, kosze dopiero gdy zielono jest do kolan lub wyżej (działka jest niezamieszkała). Na jedno koszenie 10a działki idzie mi ok 1,7-2,0 litry paliwa.
    Katowanie głowicy gdyż działka strasznie zakrzaczona maliny, patyki itd. Z lenistwa nawet drzewka regulowałem.
    Do takich celów lepsze było by ostrze ale mi zwyczajnie nie chce się zmieniać.
    WSRH
    Level 16  
    Kurde to co, wychodzi na to że tylko kupować sprzęt za minimum 1000zł ? Bo w tym i innym temacie do tego gadka schodzi...
    WSRH
    Level 16  
    No tutaj piszą że minimum 1000zł na sprzęt obojętne jaki
    E8600
    Level 40  
    Kolego idź do jakiegoś sklepu stacjonarnego typu Castorama i wybierz coś z mieszanką 1:40 wybieraj jak najlżejszy model z szelkami na 2 ramiona i spokojnie wystarczy Ci to do tych skromnych 200 m2. Powinieneś zmieścić się w 400 zł.

Gdybym miał tak mało do koszenia co Ty to zwyczajnie wybrał bym zwykłą kosę ale takim sprzętem trzeba umieć kosić/ostrzyć/klepać. Posiadam także zwykłą kosę i jak nie ma drzewek i innych przeszkód to jest dużo wygodniejsza i szybsza niż kosa spalinowa. Czasem z niej korzystam gdy muszę na szybko wykosić mały kawałek. Wcześniej gdy nie miałem kosy spalinowej kosiłem całe 10a działki - dobre zamiast siłowni. :)

User removed account
    User removed account  
    WSRH
    Level 16  
    Tak zaglądałem, ale mało osób tam odpisuje.

NAwet ten krysiak będzie gorszy od używanego stihla ?
    E8600
    Level 40  
    ray_bones wrote:
    Zawsze możesz kupić NAC-a itp podórbki. Tanie jak barszcz, godzinę kosisz, 2 naprawiasz, albo wozisz po serwisach a trawa rośnie.

Jakoś nie zauważyłem gdyż sporo użytkowników na forum na tanie chiński sprzęt piły/kosy i sprzęt daje radę po kilka lat. Cześć użytkowników kupiła taniego chińczyka po tym jak markowy się zepsuł a koszt naprawy markowego to kilka stówek. Znajomy naprawiał markową piłę pomimo gwarancji koszt naprawy 900 zł (razem z naprawą piła kosztowała go 3 tys. zł)
    Inni namówieni na markowy sprzęt padli ofiarą kradzieży i kupili chińczyka.
    Tutaj dość świeży temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1705617.html

Ogólnie wybierając nie sugeruj się mocą silnika. Patrz na prędkość obrotową silnia min. 10 tys. obr/min oraz mieszanka 1:40 lub 1:50 tych 1:25 należy unikać. Kolejnym wyznacznikiem jest waga i wygodne szelki.

WSRH wrote:
    NAwet ten krysiak będzie gorszy od używanego stihla ?

Kolego ten Krysiak tak na 1 rzut oka wygląda mi na niskoobrotowy silnik o mieszance 1:25 (w danych brak info jaka jest prędkość obrotowa silnika).
    WSRH
    Level 16  
    No dobra, to NAC'a odpuszczam, a ten Krysiak ?
    E8600
    Level 40  
    WSRH wrote:
    No dobra, to NAC'a odpuszczam, a ten Krysiak ?

Źle napisałem chodziło mi o Krysiak już poprawione. :)

https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszy.../kosy-spalinowe/kosa-spalinowa-nac-1-7km.html
    http://www.nokaut.pl/kosy-spalinowe/hecht-124r.html

Oraz najtańszy Stihl, który spokojnie da radę przy 200 m2
    http://sklep.hand.pl/podkaszarka-spalinowa-stihl-fs38.html

Ewentualnie to co już polecałem czyli marka Titan (brać tylko nową na gwarancji).
    WSRH
    Level 16  
    Tej Titan nie widze nigdzie nowej, to chyba marka z UK ? bo mam od nich odkurzacz przemysłowy
    Szkoda że te tańsze mają uchwyt taki mały D a nie U, taki szeroki
    Powaznie ten NAC lepszy od krysiaka?
    E8600
    Level 40  
    WSRH wrote:
    Tej Titan nie widze nigdzie nowej, to chyba marka z UK ? bo mam od nich odkurzacz przemysłowy

Tak teoretycznie z Anglii w praktyce jest to chińczyk lepiej poskładany. Jak odkurzacz dobrze się sprawuje?
    WSRH wrote:
    Powaznie ten NAC lepszy od krysiaka?

To nie ma lepszy gorszy tylko ten NAC ma podane info, że silnik ma 10800 obr/min natomiast ten krysiak brak danych o proporcji mieszanki lub obrotach silnika.
    E8600
    Level 40  
    W tym 2 linku jest to samo.

Ale znalazłem więcej info tutaj o tym faworycie: Link

Niestety jest jak pisałem mieszanka 1:25 i tylko 8000 obr/min więc dlatego nie polecam.

Nowego Titana widziałem kilka dni temu na allegro ważne aby miał gwarancję. Poczekaj aż przyjdzie Ci worek do odkurzacza jak będziesz zadowolony z tej marki (moim zdaniem dobry stosunek cena jakość).
    WSRH
    Level 16  
    Tylko za firme się płaci ?
    User removed account
    User removed account  
    WSRH
    Level 16  
    Czyli ten FS38 byłby odpowiedni do mnie ?