Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZZM 647E - w trakcie mycia nabiera dużo wody i zaczyna przeciekać

Najstukafszy 09 May 2018 21:27 15711 2
    Najstukafszy
    Level 10  
    Cześć!

Problem z moją zmywarka na dzień dzisiejszy wygląda tak że zmywarka przecieka w trakcie mycia.
    Wszystko zaczęło się od tego że na zmywarce pojawił się błąd "E4" - jak udało mi się sprawdzić to: zbyt wysoki poziom wody dolotowej. Była noc więc odpuściłem sobie próbę naprawy na dzień następny. Następnego dnia uświadomiłem sobie, że zeszłej nocy mieliśmy w bloku brak wody. Włączyłem zmywarkę - wszystko elegancko, brak błędu, naczynia czyste - wszystko w najlepszym porządku. Około tygodnia później w trakcie mycia zmywarka znów pokazała ten sam błąd. Postanowiłem poszukać w internecie prawdopodobnej przyczyny i możliwości rozwiązania problemu. Zacząłem od sprawdzenia węża odpływowego, przeczyściłem filtr, przepchałem zlew w kuchni. Odpalam zmywarkę - brak błędu naczynia się myją... wszystko byłoby cudownie gdyby nie to, że spod zmywarki leci woda :( Wyciągnąłem zmywarkę z zabudowy, rozkręciłem obudowę i nic, wszędzie sucho, z niczego nie cieknie. Z obu stron i pod spodem wszystko suche. Nie mogę zlokalizować źródła przecieku. Po kolejnych kilku godzinach szukania przecieku zauważyłem, że kiedy otwieram ją w trakcie trwania programu na dnie jest pełno wody (nigdy tak nie było) - zacząłem podejrzewać, że woda wycieka gdzieś w okolicach klapy zmywarki ze względy na taki poziom wody w środku. Nie wiem, czym może być to spowodowane. Na forum pełno postów o tym, że woda stoi w zmywarce po myciu. U mnie kiedy wyłączam ją w trakcie zmywania - woda stoi - kiedy ponownie włączam wszystko elegancko się wypompowuje - co oznacza że pompa odpowiedzialna za odprowadzenie wody jest sprawna. Nie wiem, czy jest to istotna informacja, ale jakiś czas temu przed rozpoczęciem problemu ze zmywarką odpadł mi górny spryskiwacz - taki malutki nad tacą ze sztućcami (zakładam, że nie ma to związku z przeciekaniem).
    Proszę was drodzy forumowicze o pomoc w diagnozie problemu.
    bubu64
    Level 22  
    Najstukafszy wrote:
    odpadł mi górny spryskiwacz - taki malutki nad tacą ze sztućcami (zakładam, że nie ma to związku z przeciekaniem).

Kto wie?
    Może być tak, że woda leci gdzieś na drzwiczki i masz wyciek, załatw najpierw tę sprawę a potem w razie czego będziemy rozkminiać problem:)
    Najstukafszy
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź :) szukam spryskiwacza - jak zamontuje dam znać czy coś się zmieniło. Obawy mam jednak takie, że przerwa czasowa między odpadnięciem spryskiwacza a wystąpieniem przecieków była z byt długa żeby łączyć oba te fakty. Ale warto spróbować :)

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Część zamówiona na North.pl --> od 2 do 3 tygodni trzeba czekać na wysyłkę. Dam znać co i jak po wymianie części. Dla potomnych: wymienić trzeba całą rurę ramienia spryskiwacza. Producent nie przewidział wymiany samego "śmigiełka" :)