Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8050 - wolno leci kawa, efekt jakby się ekspres dusił

Bolek1405 10 May 2018 11:14 3888 9
 • #1
  Bolek1405
  Level 6  
  Problem polega na tym, że najpierw kawa leci coraz wolniej, a po kilku takich cyklach zaczyna cieknąć. Wymiana uszczelek pomaga na 2 lub 3 m-ce i problem powraca. Najpierw coraz wolniej leci kawa do szklanki, expres jakby się dusił, jakby ciężko było mu lać tą kawę, ale jakoś to zmęczy i po kilku takich cyklach w końcu puszczają uszczelki na tłoku. Ekspres ma 4 lata. 2 lata pracował b. ładnie, a od 2 lat wysyłam po serwisach. Opisany problem przez serwis to wymiana uszczelek na tłoku, czyszczenie i konserwacja. Pomaga na 3 m-ce. Proszę o jakąś fachową poradę. Może jakieś znaczenie ma to, że ustawiony jest młynek na drobne mielenie.
 • #2
  DarekTorun
  Level 11  
  Spróbuj przestawić grubość mielenia kawy. Jeśli faktycznie jest mielona drobniej niż powinna to rzeczywiście ekspres potrzebuje więcej siły żeby wodę przepchnąć przez brykiet. Można to porównać do sprasowanych 10g ryżu i 10g piasku. Ilościowo niby to samo, ale jednak piasek upchnie się ciaśniej
 • #3
  Bolek1405
  Level 6  
  Zmienilem grubosc mielenia ale wydaje sie byc bez zmian.raz kawa ładnie leci a raz bardzo wolno i jak pisalem wczesniej odglos z ekspresu jest taki jakby cos sie przytkalo i sie "dusil".
 • #4
  DarekTorun
  Level 11  
  Bolek1405 wrote:
  Zmienilem grubosc mielenia ale wydaje sie byc bez zmian.raz kawa ładnie leci a raz bardzo wolno i jak pisalem wczesniej odglos z ekspresu jest taki jakby cos sie przytkalo i sie "dusil".

  Nagraj filmik jeśli masz możliwość. Jeśli kawa nie jest mielona zbyt drobno, to być może pompa nie ma już dawnej sprawności i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia.
 • #5
  Bolek1405
  Level 6  
  Wymienilem znowu oringi na tloku i znowu jakos chodzi tylko ciekawe jak dlugo tym razem.narazie filmik nie ma sensu bo działa tylko ze juz z 5 razy syt sie powtorzyła.
 • #6
  tomserw
  Level 2  
  Czyściłeś może ekspres tabletką środka czyszczącego? Jak często to robisz?[/code]
 • #7
  Bolek1405
  Level 6  
  Tak czesto jak ekspres kaze a nawet czasem sam od siebie czasami.uzywam tylko oryginalnych tabl.zmienilem na grubsze mielenie plucze przed kazdym cyklem kawy i jakos narazie jest ok chociaz juz raz tak jakby siie przydusil jakby mu wody braklo i tloczek przepuscil troche wody ktora pokkazala sie pod ekspresem.jeden taki incydent i jest narazie dobrze ale podejrzewam ze skoro sprawa sie powtorzyla to niedlugo bedzie to samo
 • #8
  tomserw
  Level 2  
  Czy pod ekspresem pojawia się brudna woda? Być może przepuszcza uszczelka na sworzniu tłoka (pod dolnym sitkiem). Rozebrałbym ekspres, odkręcił oba sitka, przeczyścił i wymienił uszczelkę wargową pod dolnym sitkiem.
 • #9
  Bolek1405
  Level 6  
  Nie bardzo sie orientuje i boje sie sam tego ruszac ale za kazdym razem jak wyciekala woda to przetarty byly uszczelki na tloku a najbardziej ta dolna.po wymianie uszelek na jakis czas byl spokoj.ekspres byl w serwisie i diagnoza taka sama czyszczenie konserwacja i wymiana uszczelek na tloku.dodam ze przez pierwsze 2 lata ekspres b.ladnie pracowal.
 • #10
  Bolek1405
  Level 6  
  I znowu problem powrócil.woda leje sie spod ekspresu i tym razem wymiana uszczelek na tloku juz nie pomogla.ekspres znów pojechal do serwisu.