Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

10 Maj 2018 11:58 543 3
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich serdecznie.
  Agregat prądotwórczy ENDRESS - Ecopower-Line ESE 6000 BS z 2010 r.
  Urządzenie mało eksploatowane, długo stało w kącie garażu bezczynnie. Benzyna dochodzi do gaźnika, iskra jest na świecy zapłonowej - silnik nie chce się uruchomić i brak oznak, że chce pracować. Wymontowałem gaźnik, chcę go oczyścić i sprawdzić elekto-zawór do wyłączania silnika. Proszę o informację jak rozebrać gaźnik, czy jest jakaś regulacja np. - poziom paliwa w komorze pływakowej, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pracy aby nie narobić sobie kłopotów. Ostatni mój kontakt z gaźnikiem to Fiat 126 p. .
  Dziękuję za zainteresowanie.


  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić. Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić. Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Kolego twierdzisz, że paliwo dochodzi do gaźnika, a czy świeca jest mokra, czy sucha po nieudanej próbie uruchomienia silnika. Jeśli agregat stał dłuższy czas, to trzeba będzie rozebrać gaźnik, udrożnić dysze i kanaliki oraz opróżnić dolną część gaźnika z zanieczyszczeń. Zalej świeże paliwo, "stare" usuń ze zbiornika.
  Na forum wiele materiałów na ten temat.
 • Poziom 9  
  Świeca była wilgotna ale może od czystego paliwa a nie od mieszanki paliwowo-powietrznej ? Filtr powietrza był zdjęty i w gaźniku też wyciekało paliwo. Przystępuje do czyszczenia gaźnika.

  Kopułka gaźnika trzymała się dość mocno więc nie chcąc ryzykować jakiegoś uszkodzenia zrobiłem małe nacięcie i podważyłem ją wkrętakiem. O krawędź kopułki nie chciałem podważać obawiając się późniejszej nieszczelności.
  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

  Plastikowy pływak bez żadnej regulacji poziomu paliwa.
  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

  Niektóre kanaliki z daleka wyglądają jak paprochy.
  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

  Podkładki uszczelniające gaźnika uległy uszkodzeniu, trzeba wykonać nowe.

  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.


  Gaźnik umyty, przedmuchany sprężonym powietrzem. Filtr powietrza uprany, wysuszony nasączamy lekko olejem.
  Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.
  Paliwo wymienione na świeże. wszystko montujemy starannie, naciskamy przycisk START, przekręcamy kranik na ON ( chwilę czekamy aby świeże paliwo zalało gaźnik ) i pociągamy za linkę rozruchową. Silnik za pierwszym razem uruchamia się.
 • Poziom 9  
  Myślę, że gaźnik się "zapchał" bo filtr powietrza nie nosił śladów oleju. Blokady urządzenia do transportu nie były nigdy odkręcane. Temat zamykam. Dziękuje.