Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

10 Maj 2018 11:58 543 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Agregat prądotwórczy ENDRESS - Ecopower-Line ESE 6000 BS z 2010 r.
    Urządzenie mało eksploatowane, długo stało w kącie garażu bezczynnie. Benzyna dochodzi do gaźnika, iskra jest na świecy zapłonowej - silnik nie chce się uruchomić i brak oznak, że chce pracować. Wymontowałem gaźnik, chcę go oczyścić i sprawdzić elekto-zawór do wyłączania silnika. Proszę o informację jak rozebrać gaźnik, czy jest jakaś regulacja np. - poziom paliwa w komorze pływakowej, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pracy aby nie narobić sobie kłopotów. Ostatni mój kontakt z gaźnikiem to Fiat 126 p. .
    Dziękuję za zainteresowanie.

Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić. Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić. Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kolego twierdzisz, że paliwo dochodzi do gaźnika, a czy świeca jest mokra, czy sucha po nieudanej próbie uruchomienia silnika. Jeśli agregat stał dłuższy czas, to trzeba będzie rozebrać gaźnik, udrożnić dysze i kanaliki oraz opróżnić dolną część gaźnika z zanieczyszczeń. Zalej świeże paliwo, "stare" usuń ze zbiornika.
    Na forum wiele materiałów na ten temat.
  • Poziom 9  
    Świeca była wilgotna ale może od czystego paliwa a nie od mieszanki paliwowo-powietrznej ? Filtr powietrza był zdjęty i w gaźniku też wyciekało paliwo. Przystępuje do czyszczenia gaźnika.

Kopułka gaźnika trzymała się dość mocno więc nie chcąc ryzykować jakiegoś uszkodzenia zrobiłem małe nacięcie i podważyłem ją wkrętakiem. O krawędź kopułki nie chciałem podważać obawiając się późniejszej nieszczelności.
    Endress ESE 6000 BS - Silnik nie chce się uruchomić.

Plastikowy pływak bez żadnej regulacji poziomu paliwa.

Niektóre kanaliki z daleka wyglądają jak paprochy.

Podkładki uszczelniające gaźnika uległy uszkodzeniu, trzeba wykonać nowe.

Gaźnik umyty, przedmuchany sprężonym powietrzem. Filtr powietrza uprany, wysuszony nasączamy lekko olejem.
    Paliwo wymienione na świeże. wszystko montujemy starannie, naciskamy przycisk START, przekręcamy kranik na ON ( chwilę czekamy aby świeże paliwo zalało gaźnik ) i pociągamy za linkę rozruchową. Silnik za pierwszym razem uruchamia się.
  • Poziom 9  
    Myślę, że gaźnik się "zapchał" bo filtr powietrza nie nosił śladów oleju. Blokady urządzenia do transportu nie były nigdy odkręcane. Temat zamykam. Dziękuje.