Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Felgi 17' aluminiowe - Skórka pomarańczy po nałożeniu bezbarwnego lakieru

kamreg09 10 Maj 2018 12:59 324 5
  • #1 10 Maj 2018 12:59
    kamreg09
    Poziom 2  

Cześć,

Jeśli temat gdzieś był to przepraszam ale nie mam obeznania co do korzystania z forum internetowego.

Problem mam taki, że chciałam w warunkach domowych pomalować swoje aluminiowe felgi.
    Wszystkie poprzednie warstwy które były nałożone, zostały zeszlifowane, położony został podkład w sprayu, na to dwie warstwy koloru w sprayu już były piękne i błyszczące i po położeniu kilku cienkich warstw lakieru bezbarwnego straciły połysk a do tego zrobiła sie na nich "skórka pomarańczy"( wyczytałam gdzieś że tak to wszyscy nazywają).
    Teraz moje pytanie co mogę zrobić żeby wrócił połysk ? Pasta G3 czy coś innego?
    Użyłam :
    kolor : lakier Champion Auto Acryl
    Bezbarwny : LAKIER SAMOCHODOWY DUPLI COLOR CAR'S BEZBARWNY

Błagam pomóżcie ! :cry:

0 5
  • #2 10 Maj 2018 15:50
    osiniak75
    Poziom 31  

Nie chcę krakać ale najprawdopodobniej lakier bezbarwny uszkodził poprzednią powłokę. Co zrobić by połysk wrócił, zeszlifować i powtórzyć całą procedurę używając innego lakieru. Zawsze przed malowaniem warto sprawdzić jak poszczególne farby czy lakiery na siebie reagują.

0
  • #3 14 Maj 2018 12:54
    kamreg09
    Poziom 2  

Tak też będę musiała zrobić ... Trochę czytałam i również znajomi mówili mi, że jeżeli maluje się lakierem z połyskiem to już nie trzeba tego zabezpieczać- czy to prawda ?

0
  • #4 14 Maj 2018 14:16
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Witam.
    Jeżeli używa się lakieru metalicznego to wtedy trzeba nałożyć warstwę lakieru bezbarwnego by uzyskać połysk powłoki lakierniczej.
    Taki lakier zwany jest 2K czyli wymagający lakieru bazowego tzw. koloru i lakieru utrwalającego czyli lakieru bezbarwnego.
    Lakierując felgi lakierem standardowym należy uzyskać połysk poprzez nakladanie kilku warst w odstępach czasowych.
    Po wyschnięciu lakier można zabezpieczyć pastą polerską z woskiem lub nanieść tzw. folię w areozolu, która zabezpieczy felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi typu kamyki itp.

0
  • #5 14 Maj 2018 15:06
    kamreg09
    Poziom 2  

A ta folia w aerozolu nie zrobi mi znowu takiego efektu jak było to po lakierze bezbarwnym ? Dziś biorę się na nowo za te felgi i nie chce tego robić jeszcze trzeci raz :shocked!:
    A jak zabezpieczę to samą pastą to będzie wystarczająco ? Ten lakier nie będzie schodził podczas mycia itd?

0
  • #6 14 Maj 2018 15:46
    Samuraj
    Poziom 35  

Dlatego uzyskałeś w poprzednich wiadomościach odpowiedz aby wypróbować działanie na siebie lakierów choć by na kawałku blaszki, małym zbędnym elemencie.

0