Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie wielofunkcyjne/drukarka do domu

Matizos 10 May 2018 21:36 1311 12
    Matizos
    Level 2  
    Witam, mam taki problem mianowicie zastanawiam się nad kupnem drukarki bądź urządzenia wielofunkcyjnego i tu się pojawiaja dwa pierwsze problemy. Zacznę od tego że chciałbym na urządzenie przeznaczyć do 500zl i będzie to urządzenie drukowane w domu jednak będę drukował różne katalogi z cenami i faktury... Powiedzmy że może 150 stron miesięcznie... Nie jakoś bardzo dużo w każdym razie i tu jest moje pierwsze pytanie czy przy takim użyciu lepiej wybrać drukarkę laserowa czy 'zwykla'(cena eksploatacji jak i to ile taka drukarka przeżyje). Drugie pytanie czy w takiej cenie, po zdecydowaniu już jakiego rodzaju to powinna być drukarka, warto pchać się w urządzenie wielofunkcyjne czy sama drukarkę kupić? (Skanera raczej nie używam ale wiadomo zawsze się do czegoś przyda). No i na sam koniec po stwierdzeniu co to ma być, jaki konkretnie model wybrac... Za każdą odpowiedź która pomoże z góry dziękuję :)
    Sztandar18
    Level 26  
    Kolor czy monochromatyczna? Ja bym się skłaniał ku laserowej, szybciej drukuje i nie ma problemu z tuszami i większa wydajność na jednym tonerze.
    Matizos
    Level 2  
    Znajdzie się coś laserowego w kolorze w tej cenie co ma sens?
    Sztandar18
    Level 26  
    Są drukarki laserowe kolorowe od 500 zł tylko problem jest taki, że komplet tonerów kosztuje 1700 zł, nie wiem czy jesteś w stanie to zaakceptować. Jeśli nie potrzebujesz tak bardzo koloru to lepiej monochrom.

Urządzenie wielofunkcyjne Brother
    150 zł toner, wydajność tonera 1000 stron przy pokryciu 5%

Przy twoim użytkowaniu toner wystarczyłby na 6 miesięcy.
    suri1986
    Level 24  
    Poszukaj sobie laserowego monochroma na allegro Lexmark X464 - koszt około 500 zł, toner na 8 tys wydruków ~120 zł. W kolorowego za tą cenę się nie pchaj - po pierwsze bardzo kiepski, po drugie ceny tonerów cię zeżrą.
    teskot
    Level 34  
    A może być używane? Ja mam jako jedne z urządzeń Epsona SX430W.Tusze kosztują poniżej 2zł za kolor, jakość wydruku zadowalająca. Zasobnik tuszu wystarcza na kilkadziesiąt stron. Jeśli istotnie drukowanie będzie w miarę regularne to można iść w tym kierunku. W przypadku rzadkiego drukowania niezależnie od marki urządzenia tusze będą zasychać więc w tym wypadku tylko laser.
    Matizos
    Level 2  
    Ten Lexmark wydaje się porządną maszyną to fakt, tylko chyba jednak trochę za duży jest... chyba że tylko takie wrażenie sprawia, ktoś wyprowadzi z błędu bądź potwierdzi :D ?
    Sztandar18
    Level 26  
    Wymiary (W x S x G) w mm
    531 x488 x 438 mm
    -dudus-
    Level 21  
    Jeśli ma być kolor to proponuję rozejrzeć się za czymś typu Brother T300, T500 tusze w butelkach komplet oryginałów kolo 100zł. Jak nie będziesz wyłączał z prądu to maszyna sama zadba żeby nie zaschły.
    Jeśli monochromatyczna to każdy laser się sprawdzi przy takim nakładzie.
    dawidsupel
    Level 2  
    Jeżeli szukasz dobrego urządzenia drukującego i nie możesz się zdecydować powinieneś zapoznać się z moja propozycją.
    Ostatnio trafiłem na super porównywarkę RANKING DYNAMICZNY.
    Poniżej zdjęcie do porównania modeli które spełniają podane kryteria.

Urządzenie wielofunkcyjne/drukarka do domu
    stawnasto
    Level 19  
    Witam
    Z doświadczenia powiem że Brother t300 sprawdza sie jak najbardziej przyzwoicie...
    paul0
    Level 14  
    Do domu nie polecam urządzeń atramentowych.
    Drukarka atramentowa żeby nie zaschła musi być używana najlepiej codziennie.
    To już lepiej kupić lasera nawet używanego. Przed kupnem warto sprawdzić czy są dostępne zamienniki tonerów.
    Jeśli nie potrzebny kolor to kupić mono - będzie tańszy w eksploatacji.

Cytat z regulaminu:
    "Zabrania się rozpowszechniania materiałów do urządzeń Konica Minolta, Canon, Epson, OKI w szczególności dokumentacji technicznych i firmware'ów"
    Odradzam produkty tych firm - trudny dostęp do dokumentacji serwisowej, części zamiennych, coraz częściej brak zamienników materiałów eksploatacyjnych.
    Odradzam też ricoh-a - w komunikatach błędów podawane są niepełne informacje. Np. komunikat błędu "zacięcie papieru" osznacza też zablokowanie przesuwu głowicy, brak wykrycia punktu zerowego enkodera głowicy, brak impulsów z enkodera papieru.
    szym75
    Level 15  
    Witam
    Ja polecam Samsung SL-M2070w, oczywiście od razu z wiecznym chipem.
    Dobrej jakości zamienniki na 1.5 to koszt około 39 zł - więc regeneracja staje się mało opłacalna. Drukarka ma świetne oprogramowanie. Pod kątem technicznym również sprawdzona, jest już obecna na rynku w ciągłej sprzedaży od 5 lat.
    Dzięki wiecznemu chipowi kasety wykorzystujemy do samego końca, żadnych problemów z kompatybilnością. Ja kupiłem akurat od gościa z all... szokpark,
    ma wszystko łącznie z tanią eksploatacją i swój serwis.

Pozdrawiam.