Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór płyty gazowej, piekarnika i zmywarki, proszę o rady.

adrianoz 10 Maj 2018 22:15 246 1
  • #1 10 Maj 2018 22:15
    adrianoz
    Poziom 21  

Po pierwsze, czy uda się skompletować zestaw do 3000 zł złożony z tych 3 urządzeń? Zdaję sobie sprawę, że może być ciężko. Chciałbym prosić o radę:

- jaka zmywarka? Czy jeśli mieszkamy we 2, a w przyszłości powiększy się nam mam nadzieję rodzina to czy 45cm taka nam wystarczy czy lepiej jak już projektujemy kuchnie od zera( będą nowe meble) kupić 60cm z opcją 1/2 zapełnienia tak aby nie zawsze czekać do full załadunku? No i próg kwotowy jaki chciałbym osiągnąć przy zmywarce to jakieś 1400zł max.

- Jaki piekarnik i płyta gazowa do zabudowy? Tutaj jestem bardziej elastyczny jeśli chodzi o funkcję, jedynie płyta z bocznym sterowaniem, ale ceny jakie byłbym w stanie zapłacić to maksymalnie 400-500 za płytę i do 1500 za piekarnik

Jakie firmy unikać?

0 1
  • #2 11 Maj 2018 12:11
    Psiotrek
    Poziom 15  

To ja się wypowiem w temacie zmywarki. Eksploatowaliśmy zmywarkę 45cm przez 13 lat, właśnie wymieniliśmy ją na nową. Kilka uwag:
    1. Nie ma za dużych zmywarek, podobnie jak nie ma za dużych lodówek.
    2. Dużo zależy od stylu życia: czy i jak często jadamy na mieście, czy kupujemy codziennie, czy kupujemy i jemy warzywa świeże (dużą objętość zajmują w w lodówce, ale łatwiej po nich zmywać).
    3. Większa zmywarka to większe zużycie prądu/wody.
    4. Przy większej zmywarce dłużej się czeka na zgromadzenie pełnego wsadu (trzeba mieć więcej naczyń "na zastępstwo"), a z kolei pół wsadu to często trochę mało.
    5. Przy węższej zmywarce trzeba się czasem trochę nagimnastykować żeby woda ze śmigieł dotarła do wszystkich narożników (te "wypełniam" miseczkami po porannych płatkach): polecam zmywarkę z dwoma śmigłami pod górnym koszem.
    6. Mam trzyosobową rodzinę, obiady w domu, czasem kolacje, piwo, wino... Zmywarka jest włączana praktycznie codziennie. Sporadycznie zdarza się, że brakuje w niej miejsca, natomiast odzyskane miejsce w ciągu podblatowym jest bardzo cenne, bo trzeba mieć więcej naczyń: mając zmywarkę należy przewidzieć, że trzeba mieć na czymś czystym zjeść gdy brudne naczynia się myją.
    7. A może spróbować tak zaprojektować ciąg kuchenny żeby teraz kupić wąską zmywarkę, ale kiedyś móc tam wstawić szeroką. Taka obecnie wygospodarowana wąska szafka może się przydać na duże talerze (pizza), tace, duże deski do krojenia, ewentualnie płyny i proszki do zmywarki.
    8. Gdy rodzina się powiększy to będzie trzeba zmienić tak dużo rzeczy, że ewentualna zmiana zmywarki na większą to będzie pikuś.
    9. Nigdy nie uruchomiliśmy w starej zmywarce najdłuższego i najlepiej myjącego programu, nie było potrzeby. Używaliśmy dwóch najkrótszych programów. Różnica czasu trwania pomiędzy nimi była i tak dosyć spora co czasem irytowało. Proponuję znaleźć taką zmywarkę która ma możliwość wyboru 3 - 4 programów w przedziale od 1,5 do 3 godzin.
    10. Proszę zwrócić uwagę czy krótkie programy mają zawarte w sobie normalne suszenie lub można je dodać jako opcję. Oszczędność czasu pracy zmywarki przy konieczności wycierania naczyń jest dosyć dyskusyjna.
    11. Stara zmywarka to była Amica (13lat!), teraz mam Bosch. Czas pokaże czy wytrzyma próbę czasu.

Musiałem odejść od komputera, dodałem potem trochę uwag (punkty 9 i 10). Powodzenia w poszukiwaniach!

0