Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie silnika jednofazowego Promotor ML 90S-4 - dodatkowe 2 przewody?

jack989 10 Maj 2018 22:40 204 7
  • #1 10 Maj 2018 22:40
    jack989
    Poziom 2  

Witam, jestem nowy na forum jednak forum przeglądam od lat w poszukiwaniu odpowiedzi na różnorakie pytania.
    Nabyłem ostatnio silnik jednofazowy 1.1 kW jak w temacie. Otóż mam dylemat do czego mogą służyć 2 czarne przewody zakończone fabrycznie kostką? Silnik ma 2 kondensatory- rozruchowy i kondensator pracy. Nie jestem fachowcem z dziedziny elektryki więc proszę o ewentualne wskazówki. Silnik chciałbym podłączyć do zasilania a przeznaczenie to napęd betoniarki. Owe przewody wychodzą z wnętrza silnika i nie mam pojęcia czy trzeba coś z nimi robić czy mogą pozostać niepodłączone. Nie chciał bym spalić nowego silnika poprzez swoją niewiedzę :)

Dziękuję za zainteresowanie tematem i ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam

0 7
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 11 Maj 2018 09:19
    jalop
    Poziom 24  

Wszystko zależy od przeznaczenia silnika. Jeśli jest to jakaś prosta maszyna, to nie musisz tego podłączać. Jest to dodatkowe zabezpieczenie. Silnik pracuje w trybie S1, więc możesz spać spokojnie.
    Obowiązkowo wyłącznik silnikowy 6.3-10A.

Poniżej schemat podłączenia:

Podłączenie silnika jednofazowego Promotor ML 90S-4 - dodatkowe 2 przewody?

0
  • Relpol
  • #4 11 Maj 2018 13:40
    jack989
    Poziom 2  

jalop napisał:
    Wszystko zależy od przeznaczenia silnika. Jeśli jest to jakaś prosta maszyna, to nie musisz tego podłączać. Jest to dodatkowe zabezpieczenie. Silnik pracuje w trybie S1, więc możesz spać spokojnie.

Dzięki za odpowiedź i cenne wskazówki. Mogę zastosować zwykły wyłącznik bez zabezpieczenia i wyłącznik nadprądowy 10A tzw ES wpięty pomiędzy silnikiem a wyłącznikiem?

0
  • #5 11 Maj 2018 13:50
    karwo
    Poziom 22  

jalop napisał:

Kup sobie wyłącznik silnikowy w obudowie na prąd 6-10A i podłącz go jak pokazał jalop.
    "wyłącznik nadprądowy 10A tzw ES " nie jest prawidłowym zabezpieczeniem silnika - inne charakterystyki.

0
  • #6 11 Maj 2018 21:57
    jalop
    Poziom 24  

jack989 napisał:
    Dzięki za odpowiedź i cenne wskazówki. Mogę zastosować zwykły wyłącznik bez zabezpieczenia i wyłącznik nadprądowy 10A tzw ES wpięty pomiędzy silnikiem a wyłącznikiem?

Ja wiem, że wyłącznik silnikowy nie jest tani, ale coś za coś i posłuchaj kolegi karwo.

0
  • #7 11 Maj 2018 22:47
    jack989
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak koledzy wyżej podpowiedzieli- zakupiłem właściwy wyłącznik i działa. A kable które mnie zastanawiały do czego służą pozostaną wolne.

Dzięki za pomoc. Temat zamykam jako rozwiązany.

0
  • #8 11 Maj 2018 22:48
    jack989
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak koledzy wyżej podpowiedzieli- zakupiłem właściwy wyłącznik i działa. A kable które mnie zastanawiały do czego służą pozostaną wolne.

Dzięki za pomoc. Temat zamykam jako rozwiązany.

Dodano po 53 [sekundy]:

Zastosowano wyłącznik silnikowy

0