Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw Business CD RDS - Nie kręci się płyta.

JerzyPol 11 Maj 2018 00:34 243 6
  • #1 11 Maj 2018 00:34
    JerzyPol
    Poziom 5  

Witam, zakupiłem radio BMW CD23 Business CD RDS firmy Blaupunkt z niedziałającym napędem CD. Problem polega na tym, ze radio nie włącza silniczka od obrotu płytą. Sprawdziłem, ze driver BA6295AFP nie daje napięcia na silniczek. Dodam, ze po włożeniu płyty słychać silniczek od ruchu laserem jednak nie wykonuje on żadnych ruchów po prostu sobie bzyczy a na ekranie pojawia się napis TRACK 1 po chwili radio wysuwa płytę. Co może być powodem takiego zachowania?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 11 Maj 2018 07:40
    ikar55
    Spec od car audio

W BMW CD23 stosowano napędy różnych firm. Określ dokładnie z jakim modelem odtwarzacza masz problem ? Zamieść zdjęcia.

0
  • #3 11 Maj 2018 08:58
    JerzyPol
    Poziom 5  

Napęd jest firmy SONY ale nie ma na nim modelu więc niewiem zdjęcia zamieszczę na wieczór. Jak sprawdzić czy driver silnika jest sprawny? Czy jeśli laser jest uszkodzony lub odpięty to silnik powinien się kręcić?

0
  • #4 22 Maj 2018 23:00
    JerzyPol
    Poziom 5  

Zamontowałem nowy laser i radio ożyło jednak pojawił się inny problem.
    Teraz radio pięknie odtwarza tracki 1 i ostatni, resztę zniekształca a środkowych wcale nie czyta.
    Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem niekoniecznie w tym radiu?
    laser to sony kss320b

0
  • #5 23 Maj 2018 00:25
    LWD11
    Poziom 29  

Jerzy sprawdź czy laser gdzieś na ślimaku podczas jego przesuwu się nie przycina. Czy mechanicznie wszystko jest tak jak powinno.

0
  • #6 23 Maj 2018 08:26
    JerzyPol
    Poziom 5  

Ok przeczyszczę ślimak i jego łożyskowanie oraz całość porządnie nasmaruje. Jak zrobię to napiszę.

0
  • #7 31 Maj 2018 01:18
    JerzyPol
    Poziom 5  

Witam okazało się, że zębatka napędzająca mocowania boczne ma powyginane 2 zęby i gdy laser a raczej ślimak na nie najdzie to przycina silnik. Na szczęście udało mi się kupić takie radio tylko uszkodzone za 100zł i może tam będzie ta zębatka. Uważajcie na nowe lasery w sklepach internetowych, ja kupiłem w popularnym sklepie (jak sprawa się wyjaśni to napiszę nazwę) i otrzymałem podróbkę bez kropli cyny na taśmie! Czy jest ktoś kto odnalazł by mi kod do tego radia po numerach?? Może to uszkodzone sobie naprawie?

0
  Szukaj w 5mln produktów