Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saeco Intelia HD8753/96 - spalona pompa wody, po wymianie pompa się nie wyłącza

11 Maj 2018 11:44 606 4
  • Poziom 2  
    Witam. Proszę o pomoc. W ekspresie Saeco Intelia podczas parzenia kawy nagle przerwała pracę pompka mimo nie skończonego procesu parzenia. Pojawił się zapach spalenizny, żadnych błędów, niby wszystko działa oprócz pompy. Po rozebraniu ekspresu podłączyłem pompkę na ostro, zrobiła zwarcie i przerwało obwód na cewce. Po zakupie nowej pompki i montażu pompka załącza się od razu po włączeniu włącznika głównego z tyłu urządzenia i pracuje nieprzerwanie, nie reaguje w żaden sposób na przyciski funkcyjne. Wodę leje do ociekacza jedynie w trybie serwisowym, mogę przełączyć żeby lał do końcówki pary, ale oczywiście otwieram pompie tylko zawór. Podczas pracy pojawia się zapach spalenizny, nie mogę znaleźć miejsca, z którego się wydobywa. Na płytce też nic nie widać upalonego i ciężko określić, czy to z niej ten zapach ale raczej to nie z elektroniki. Podrzućcie jakiś pomysł, gdzie szukać.
  • Poziom 32  
    Prawdopodobnie uszkodzony (zwarty) element sterujący pompą na płycie.
  • Poziom 2  
    W zasadzie tak myslalem od samego początku jak tylko pierwszy raz uruchomiłem po wymianie pompy. Spróbuje poszukać i w między czasie rozglądać sie za nową elektroniką.
  • Poziom 2  
    Usterka zlokalizowana troche przez przypadek postanowiłem oglądać płytkę która steruje ekspresem pod napięciem bo ten zapach palącej elektroniki nie dowal mi spokoju. Traf chciał ze z uszkodzonego elementu wydobył sie dym. Uszkodzony był układ scalony R39MF5, po wymianie ekspres działa jak nowy.
    Saeco Intelia HD8753/96 - spalona pompa wody, po wymianie pompa się nie wyłącza