Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EKI54500OX - piekarnik słabo grzeje

jozefg 11 Maj 2018 12:53 408 7
  • #1 11 Maj 2018 12:53
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kuchenka indukcyjna Electrolux EKI54500OX zaczyna mi się buntować...
    Kupiona nowa, minęła gwarancja i zaczął słabo grzać piekarnik.
    Wiem że trzeba rozebrać, obejrzeć, pomierzyć grzałki, przełącznik, itp... :D
    Ale... nie chcę rozbierać w ciemno.
    Może ma ktoś service manual albo przynajmniej schemat okablowania?

0 7
  • #2 11 Maj 2018 14:05
    stanislaw1954
    Poziom 40  

jozefg napisał:
    Ale... nie chcę rozbierać w ciemno.
    Może ma ktoś service manual albo przynajmniej schemat okablowania?
    A co tu wymyślać ? Odkręcasz tylną obudowę i sprawdzasz grzałki. Jeśli któraś "padła" to wymieniasz na nową. I tyle.

0
  • #5 11 Maj 2018 17:12
    tomek2000
    Poziom 23  

Sprawdź przełącznik. Miałem kiedyś przypadek ze wypaliła się jedna sekcja. Może być też uszkodzony/oderwany termostat. Jeśli odpadł jak była ustawiona niska temperatura to taki będziesz miał objaw :)
    Bez rozbierania możesz sprawdzić czy grzeją obie grzałki (ew która nie grzeje). Włącz grzanie obiema grzałkami i po chwili sprawdź czy obie są ciepłe. Zwykle przepala się dolna :). Jeśli grzeją obie to sprawdź termostat.

0
  • #6 12 Maj 2018 13:27
    kot mirmur
    Poziom 29  

W zasadzie, pomiar napięcia na samych końcówkach grzałek powinien wszystko wyjaśnić.

0
  • #7 13 Maj 2018 02:10
    nostromo
    Poziom 12  

Dzisiaj moja "teściowa" zaczęła narzekać, że jej piekarnik w kuchni: gazowo elektryczna Amica 53GE3.43ZPTANR(W)ECO nie grzeje jak powinien. Sprawdziłem grzałki, zmierzyłem temperaturę pirometrem i okazało się, że jeśli nastawi temperaturę (do pieczenia ciasta) na 180°C, to rzeczywista temperatura wewnątrz piekarnika wynosi około 145°C.

Szlag trafił regulator temperatury i (zaniża). Nie chciało mi się rozbebeszać kuchenki, więc "teściową) uświadomiłem, że jeśli chce mieć 180°C w piekarniku, to ma ustawić regulator na 220°C. Ja się nie narobiłem, a kobieta jest szczęśliwa.

0
  • #8 28 Maj 2018 07:03
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Odkręciłem tylną ściankę (4 śruby) , posprawdzałem grzałki, wszystkie konektorki poczyściłem i złozyłem z powrotem.
    Przy okazji termometrem sprawdziłem temperaturę piekarnika - w normie

0