Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw dodatków i nie tylko.

11 May 2018 14:43 225 6
  • Level 2  
    Muszę wymienić dysk i przy okazji kilka dodatków takich jak fotel czy słuchawki etc.

Wypatrzyłem sobie następujące rzeczy:
    1. Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA 3 - 600zł
    2. FOTEL GAMINGOWY PRO-GAMER kubełkowy gracza AR+P - 366 zł
    3. Klawiatura przewodowa Roccat Isku FX - 180 zł
    4. SŁUCHAWKI RAZER KRAKEN PRO V2 - 300 - 400zł

Komputer służy mi oczywiście w grubej większości do grania w wymagające tytuły. Ciekaw jestem tylko czy w w/w cenach (lub zbliżonych) mogę dostać coś lepszego czy raczej dobrze wybrałem.

PS: Tak na marginesie to czy jest możliwe żeby po aktualizacji systemu (win10) po naciśnięciu "power'a" monitor w ogóle nie reagował jakbym w ogóle komputera nie uruchomił (A blaszak normalnie chodził) ? Problem rozwiązałem odłączając komputer całkowicie od zasilania i odłączając hdmi po czym ponownie je podłączając. Karta to GTX 1060 6GB zasilacz XFX Pro 450W (Sorry że nie w tym dziale ale nie chciałem dwóch tematów pisać a przy okazji może się okazać, że będę musiał kupić jeszcze zasilacz albo coś :cry: )
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    Mysle, ze powinienes jednak napisac dwa tematy.

Co do sprzetu: osobiscie wersje gejmingowe zawsze wydawaly mi sie brzydkie, wiec wszystkie te rzeczy mi sie nie podobają :P Mam tylko jedna uwagę, do tego fotela kubelkowego: bedzie niewygodny, albo mniej wygodny niz klasyczny fotel. Fotele kubelkowe wymyslono w jakims celu, nie dla wygody tylko zeby dobrze trzymaly na zakretach w sportowych samochodach i w samochodach nie sa uwazane za wygodne. Bzdurna moda, zeby przerabiac to na fotele, ktore z zalozenia nie musza trzymac na zakretach. Chyba ze lubisz sporo pic i dobrze sie bawic
  • Level 2  
    Czyli lepiej kupić standardowy ?
  • Moderator of Computers service
    Catch_Da_Beat wrote:
    1. Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA 3 - 600zł

Ogólnie jest to przeciętny SSD z pamięciami TLC, Zamiast tego, jak ma być dużo i tanio, zainteresowałbym się https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx500-500gb-sata3-ct500mx500ssd1-979472/ - podobna technologia, wydajność może być nawet minimalnie lepsza (bo SU800 była porównywana z MX300 jak pamiętam, a MX500 jest ulepszeniem względem MX300). Pomijając wszystko - 449zł to cena lepsza niż 600zł za dysk podobnej kategorii, a 12GB jakoś przeżyjesz chyba.

Cena 449zł jest ważna według opisu promocji do 12 maja (czyli do jutra) lub wyczerpania zapasów. Potem będzie 499.

Co do reszty to ciężko mi się wypowiedzieć, bo sprzęty "gamingowe" odrzucają mnie nieco ze względu na to, że lubię płacić za jakość czy możliwości, a nie za świecące logo jakiejś firmy czy ładne malowanie... :)
  • Level 2  
    OK

To sprawę fotela i dysku miałbym z głowy. A odnośnie słuchawek ? Szukam czegoś naprawdę dobrego szczególnie jeśli chodzi o muzykę i filmy (myślę że wtedy i w grach nie będzie najgorzej). Brałem pod uwagę jeszcze HyperX Cloud Alpha ale nie wiem... Może jest coś lepszego ?
  • Level 2  
    Nawet spoko tylko nie mają mikrofonu :/