Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Cobra model 2100 silnik 1600W wymiana na uniwersalny da rade?

11 Maj 2018 14:56 294 1
 • Poziom 5  
  Witam
  Jest możliwa wymiana oryginalnego silnika na mniejszy gabarytowo silnik? Inne są mocowania w komorze w której znajduje sie silnik i jest większy luz. Ktoś może przerabiał wymianę takiego silnika na zamiennik? Obawiam sie ze będę nieszczelności i nie wiem jak je wyeliminować?
  Dziękuję
 • Poziom 2  
  Kiedyś naprawiałam taki odkurzacz... Ważne napewno jest zeby cześć silnika, która ciągnie powietrze (turbina) dobrze przylegała do obudowy odkurzacza. Tak żeby nie ciągło lewego powietrza bo będzie po złożeniu słabo ciągną powietrze przez rurę. Tam była taka uszczelka bodajże między silnikiem, a obudową to ci zapewni szczelność.

  Drugą ważną sprawą jest przymocowanie silnika do obudowy bo pewnie jest dużo mniejszy ten silnik i tradycyjne rozwiązanie producenta sie nie sprawdzi może uda ci sie wykorzystać plastikowa cześć, która była bezpośrednio przykręcona do silnika o ile jest. Cos pokombinuj z jaką obejmą żeby silnik był w miarę sztywno i nie miał możliwości się obrócić w obudowie po złożeniu odkurzacza, bo przy każdorazowym włączeniu następuje szarpnięcie tak jakby chciał sie silnik obrócić wokół własnej osi i z biegiem czasu powyrywa przewody.

  Trzeba dać jeszcze jakaś gumę dosyć grubą to będzie forma amortyzatora wibracji bo inaczej będzie obudowa przenosiła wibracje silnika i będzie głośno pracował. Ta guma miedzy obejmę albo co tam wymyślisz, a ogólnie z dwóch stron silnika ma być guma. Tak od turbiny izoluje i tymi wibracje ta z drugiej strony tymi wibracje. Pamiętaj żebyś przypadkiem nie zasłonił całkowicie strony od komutatora w silniku powietrze przechodzące przez silnik chłodzi go.