Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Znikający pasek zadań i menu start, Firefox odpala się pomimo braku instalacji.

Piterixos 11 Maj 2018 16:59 621 9
  • #1 11 Maj 2018 16:59
    Piterixos
    Poziom 27  

Zaobserwowałem nieco niepokojące zachowanie systemu Windows 10 64 bit:

-Po włączeniu nie wyświetla się pasek zadań, menu start wyświetla się po użyciu klawisza Windows
    -Gdy w menu start próbuję wpisać nazwę pliku by go wyszukać, menu zamyka się
    -Przeglądarka chrome sama się zamyka, mam ustawioną opcję także po zamknięciu i ponownym otworzeniu wszystkie karty powinny zostać przywrócone jednak po takim automatycznym zamknięciu i ponownym otworzeniu wyświetla się tylko strona startowa. gdy ponownie uruchomię komputer i znów otworze przeglądarkę wtedy poprzednie karty normalnie się pojawiają co jest nieco dziwne.
    -Nigdy nie instalowałem Firefoxa, sprawdzałem i poza kilkoma plikami w folderze appdata oraz kilkoma plikami w folderze Windows, a także poza jednym plikiem w folderze z Riva Tuner Statistic Server nie ma żadnych oznak obecności Firefoxa na dysku. Pomimo to przy starcie systemu włącza się właśnie Firefox i wyświetla jakąś stronę której nazwa to jakiś losowy ciąg liter i cyfr. Nie da się jej wyświetlić na pełnym ekranie jedynie miniatura wyświetla się po najechaniu na ikonę Firefoxa na pasku zadań. Po jakimś czasie ta strona się zamyka.
    -Menu dodaj lub usuń programy (sprawdzałem czy istotnie nie mam tego Firefoxa) nagle się zacięło i wymagało restartu.

Te wszystkie rzeczy losowo przytrafiły mi się dzisiaj na przestrzeni kilku ponownych uruchomień, przy ostatnim uruchomieniu wszystko zadziałało jak należy.

Zrobiłem skan przy użyciu Avasta, AdwCleaner i Antimalware i każdy z tych programów coś wykrył.

Nie jestem pewien czy mogę bezpiecznie korzystać z komputera, także będę wdzięczny za pomoc.

0 9
  • #2 11 Maj 2018 17:40
    Rastko2015
    Poziom 12  

Witam, co do paska. Jak najedziesz myszką na dół ekranu w momencie gdy pasek jest schowany to się pokazuje czy nie?

Dodano po 1 [minuty]:

Jak się pokazuje to kliknij na niego ppm i wejdź w ustawienia paska zadań. Tam wyłącz opcje autoukrywania paska.

0
  • #3 11 Maj 2018 17:40
    Piterixos
    Poziom 27  

Rastko2015 napisał:
    Witam, co do paska. Jak najedziesz myszką na dół ekranu w momencie gdy pasek jest schowany to się pokazuje czy nie?

Nie, nic się nie pokazywało.

0
  • #4 11 Maj 2018 17:47
    Rastko2015
    Poziom 12  

Możliwe, że ma to coś wspólnego z ostatnią aktualizacją systemu. Mi się wczoraj zainstalowała i też miałem problemy, ale z kartą graficzną. Może u Ciebie też coś się podziało po aktualizacji. Możesz spróbować przywrócić stan sprzed update'u. Ustawienia > Aktualizacje i bezpieczeństwo > Opcje przywracania systemu > Powróć do wcześniejszej wersji.

0
  • #5 11 Maj 2018 22:10
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Otwórz notatnik i wklej zawartość:

Cytat:
    HKLM Group Policy restriction on software: %systemroot%\system32\mrt.exe <==== UWAGA
    HKU\S-1-5-21-460928593-939851465-3810118375-1001\...\MountPoints2: {2a92cd69-b0f9-11e7-9fe9-806e6f6e6963} - "G:\Overwatch Setup.exe"
    HKU\S-1-5-21-460928593-939851465-3810118375-1001\...\MountPoints2: {6791cdee-b4f3-11e7-a018-309c233e6f45} - "H:\setup.exe"
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    S3 GPU-Z; \??\C:\Users\ZenekPr0\AppData\Local\Temp\GPU-Z.sys [X] <==== UWAGA
    2018-05-11 15:23 - 2018-05-11 15:24 - 000000000 ____D C:\AdwCleaner

Zapisz jako fixlist.txt obok FRST.exe i w FRST kliknij "FIX" "Napraw".

0
  • #6 11 Maj 2018 22:53
    Piterixos
    Poziom 27  

Skrypt wykonałem, niestety problem nadal występuje. Nie dzieje się to za każdym razem, np. na ostatnie 3 włączenia (już po wykonaniu skryptu) zdarzył się to raz. Konkretnie zaś wciąż włącza się firefox i wciąż chrome sam się zamyka zapominając o wcześniej otwartych kartach.

W tym okienku firefoxa pojawiają się co najmniej trzy różne rzeczy, z tego jedna to jakaś strona dla dorosłych.

Załączam logi oraz screena pokazującego przykładową zawartość

Sprawdziłem lokalizację pliku odpowiedzialnego za ten proces firefoxa i znajduje się on w AppData>Roaming>FFPortable. Plik nazywa się update.exe

Znikający pasek zadań i menu start, Firefox odpala się pomimo braku instalacji.

0
  • #8 11 Maj 2018 23:06
    Piterixos
    Poziom 27  

Nic nie widać ale problem jest i sądząc po treści tych okienek jest to jakiś wirus:/

Co jeśli bym po prostu usunął ten plik albo i cały folder? Windows mi się od tego nie posypie chyba?

0
  • Pomocny post
    #9 11 Maj 2018 23:08
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Piterixos napisał:
    AppData>Roaming>FFPortable. Plik nazywa się update.exe

To plik od przeglądarki FF.
    Piterixos napisał:
    Co jeśli bym po prostu usunął ten plik albo i cały folder? Windows mi się od tego nie posypie chyba?

Windows się nie posypie po jego usunięciu.

0
  • #10 12 Maj 2018 10:51
    Piterixos
    Poziom 27  

Usunąłem cały folder FFportable i zdaje się, że to rozwiązało problem, dziękuję za pomoc.

0