Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 sedan 2005r - stop wyłącza tylne światło

11 May 2018 19:06 756 5
  • Level 14  
    Witam , samochód sprowadzony, była spalona jedna tylna żarówka świateł stop i mijania (dwa żarniki) po wymianie jest tak że pali się tylko jeden żarnik.
    1) naciśniecie stop zapala się żarnik.
    2) włączenie świateł zapala się żarnik.
    3) włączenie świateł zapala się żarnik + naciśnięcie stop żarnik gaśnie, puszczenie stop zapala się żarnik.

Nie mam pojęcia od czego zacząć, sprawdziłem miernikiem w kostce od żarówki i to wygląda tak jak opisałem mam tam 3 piny na dwóch skrajnych pojawia się różnica potencjałów na 3 w ogóle brak reakcji. Będę wdzięczny za pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Witam, spróbuj odkręcić i przeczyścić kabel masowy w lampie.
  • Level 22  
    Światła mijania są wyłącznie z przodu (żarówki H4, H7 i t.d.). Z tyłu te światła nazywa się postojowymi. Kolega Rastko słusznie radzi sprawdzić przewody dochodzące do lampy, szczególnie masowy. Problem może leżeć też wewnątrz lampy w zależności od konstrukcji (nie wiem, jak jest to w tej Maździe).
  • Level 41  
    Tam gdzie nic nie ma ja widzę przypaloną masę.☺.Pomyśl jak działa żarówka.I zmień opis tematu gdyż z tyłu brak jest mijania.
  • Level 14  
    Dzięki wielkie , mieliście rację ,tam gdzie nic nie było powinna być masa , coś się popsuło w kostce ,bo na samym kablu masa była, po naprawie kostki wszystko działa jak powinno. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.